Pasaulyje

2015.11.09 11:52

D. Cameronas ir V. Putinas telefonu aptarė lėktuvo katastrofą

BNS 2015.11.09 11:52

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas telefonu Didžiosios Britanijos ministrui pirmininkui Davidui Cameronui pareiškė, kad, vertinant lėktuvo A-321 katastrofą Egipte, reikia remtis duomenimis, kurie išaiškės oficialaus tyrimo metu, pranešė Kremliaus spaudos tarnyba.

Anot jos, abiejų šalių lyderiai pasikeitė nuomonėmis apie Rusijos lėktuvo sudužimo Sinajaus pusiasalyje aplinkybes. Jiedu taip pat aptarė bendros kovos su tarptautiniu terorizmu klausimus.

Šis pokalbis įvyko D. Camerono iniciatyva.

Britų premjeras dar prieš šį pokalbį žadėjo paaiškinti V.Putinui, kodėl Britanija nutarė sustabdyti keleivių skrydžius į Šarm aš Šeichą.

„Po poros minučių paskambinsiu V. Putinui“, – sakė jis žurnalistams ir pridūrė, kad paaiškinsiąs jam „kodėl mes ėmėmės būtent tokių veiksmų, kokių ėmėmės“, neleisdami keleiviams skristi į Šarm aš Šeichą ir iš jo.

„Jeigu Rusijos laineris buvo susprogdintas teroristo bomba, iš to seka labai realios išvados, – sakė jis. – Kadangi tokia tikimybė yra stipri, būtina veikti“.

„Mums reikia pamatyti tyrimo rezultatus. Priežastis, kodėl mes suveikėme anksčiau, yra ta, kad žvalgyba ir turima informacija kelia mums susirūpinimą, jog labiausiai tikėtina, kad tai buvo teroristo bomba“.