Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.05 15:33

V. Putinas vėl pripažintas įtakingiausiu žmogumi pasaulyje

ELTA 2015.11.05 15:33

Trečią kartą iš eilės amerikiečių žurnalas „Forbes“ Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną išrinko įtakingiausiu žmogumi pasaulyje, praneša „Daily Mail“.

Nuo pernai pakilusi trimis punktais antroje vietoje atsidūrė Vokietijos kanclerė Angela Merkel, o trečioje liko JAV prezidentas Barackas Obama, 2014 metais buvęs antras.

Ketvirtoje vietoje, kaip ir praėjusiais metais, liko popiežius Pranciškus, o penktoje – Kinijos lyderis Xi Jinpingas, pernai buvęs trečias.

Toliau dešimtuką sudaro Billas Gatesas, JAV Federalinės rezervų sistemos vadovė Janet Yellen, Britanijos premjeras Davidas Cameronas, Indijos premjeras Narendra Modis ir vienas iš „Google“ įkūrėjų Larry Page.

Į kasmetį įtakingiausių pasaulio žmonių reitingą iš viso pateko 73 žmonės. Sudarant šį sąrašą atsižvelgiama į įtakingiausių žmonių kontroliuojamą pinigų sumą ir jų daromos įtakos mastą.

Jauniausias į šį sąrašą patekęs žmogus – „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas. Jis užėmė 31-ąją vietą.

28 į įtakingiausių asmenų sąrašą įtraukti žmonės yra milijardieriai.

Iš viso į „Forbes“ sudarytą reitingų lentelę pateko 30 asmenų iš JAV, aštuoni iš Kinijos, po keturis iš Japonijos ir Rusijos, po tris iš Prancūzijos, Indijos bei Kinijos. Tuo metu D. Cameronas yra vienintelis į sąrašą patekęs britas. Tarp pasaulio įtakingiausiųjų atsidūrė devynios moterys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi