Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.05 12:04

Rusija pasiuntė į Siriją priešlėktuvinių raketų kompleksų

BNS 2015.11.05 12:04

Rusija pasiuntė zenitinių raketų kompleksų į Siriją, kad sustiprintų savo bombardavimo kampaniją toje šalyje, oro pajėgų vadas Viktoras Bondarevas sakė ketvirtadienį paskelbtame interviu.

„Pasiuntėme ten ne vien naikintuvų, šturmo lėktuvų ir atakos sraigtasparnių, bet ir priešlėktuvinių raketų sistemų“, – V. Bondarevas sakė dienraščiui „Komsomolskaja pravda“.

Pasak jo, Rusija nusprendė pasiųsti raketų kompleksų į Siriją, nes „mes atsižvelgėme į bet kokią tikėtiną grėsmę“.

„Gali susiklostyti įvairių aplinkybių dėl nenugalimos jėgos. Įsivaizduokime, kad karinis lėktuvas pagrobiamas, išgabenamas į kaimyninę šalį ir surengia prieš mus nukreiptą antskrydį. Turime būti tam pasiruošę“, – aiškino V. Bondarevas.

Jis pridūrė, kad Rusija yra dislokavusi Sirijoje „daugiau negu 50 lėktuvų ir sraigtasparnių“ – „tiksliai tiek, kiek mums reikia. Šiuo metu daugiau mums nereikia.“

Oro pajėgų vadas, komentuodamas vieną spalį įvykusį incidentą, sakė, kad Rusijos karo lėktuvas įsibrovė į Turkijos oro erdvę, nes skrido paleis sieną tankiuose debesys, o „įranga parodė, kad kažkokios antžeminės priešlėktuvinės gynybos sistemos mėgina nusitaikyti į lėktuvą“.

„Dėl to pilotas turėjo atlikti manevrą, kad išvengtų raketų. Taigi, ji šiek tiek įskrido į Turkijos oro erdvę. Mes tai sąžiningai pripažinome“, – sakė V. Bondarevas.

NATO pareiškė, kad tas incidentas yra „rimtas pažeidimas“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi