Pasaulyje

2020.06.09 18:02

Žiniasklaida: Vokietijos neonaciai treniruojasi Rusijos stovyklose

LRT.lt2020.06.09 18:02

Kaip praneša Vokietijos naujienų žurnalas, sukarintos dešiniosios pakraipos ekstremistų grupės iš Vokietijos nariai dalyvauja koviniuose mokymuose Rusijoje, rašo „Deutsche Welle“. Oficialių asmenų teigimu, uždrausti jiems ten vykti neįmanoma.

Kaip penktadienį pranešė Vokietijos naujienų žurnalas „Focus“, dešiniosios pakraipos vokiečių ekstremistai dalyvauja sukarintuose mokymuose specialios paskirties stovykloje šalia Sankt Peterburgo.

Šaltinio Vokietijos žvalgybos tarnyboje pateikta informacija paremtame straipsnyje rašoma, kad Vokietijos ekstremistinės dešiniosios „Nacionalinės demokratinės partijos“ (NPD) jaunimo sparno ir nedidelės dešiniųjų partijos „Trečiasis kelias“ nariai baigė mokymus.

Dalyviai buvo apmokyti naudotis ginklais ir sprogstamosiomis medžiagomis. Žurnalo teigimu, jiems buvo rengiamos ir artimojo mūšio pratybos.

Mokymuose taip pat dalyvavo ir Švedijos bei Suomijos piliečių. Paprastai kursus baigę dalyviai prisijungia prie Rusijos kovotojų Rytų Ukrainoje.

Vadovauja „teroristinė“ organizacija

Stovyklą „Partizan“ organizuoja dešiniojo sparno ekstremistinė Rusijos organizacija „Rusijos imperinis judėjimas“ (RIM). Vokietijos žvalgybos duomenimis, RIM turi dvi netoli Sankt Peterburgo esančias stovyklas. Organizacija siekia Rusijos imperijos atkūrimo.

JAV neseniai įtraukė RIM į pasaulio teroristinių grupuočių sąrašą. JAV pareigūnų teigimu, grupuotė „organizuoja sukarinto pobūdžio mokymus baltųjų dominavimo šalininkams ir Europos neonaciams“.

Tąkart Rusija reagavo pareikšdama, kad grupuotės įtraukimas į šį sąrašą nepadeda kovoti su terorizmu ir kad JAV nepateikė jokių tikslesnių duomenų.

Maskva šį ultradešiniųjų krikščionių ortodoksų rusų judėjimą laiko ekstremistiniu, tačiau pati grupuotė Rusijoje nėra uždrausta.

Vokietijos žvalgyba žino, kad šalies ekstremistai lankosi šiose stovyklose, tačiau dėl teisinių priežasčių apriboti jų judėjimo negali.

Oficialūs asmenys mano, kad apie tokio pobūdžio stovyklų egzistavimą žino ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt