Pasaulyje

2015.11.04 17:11

Sudužo krovininis lėktuvas su ekipažu iš Rusijos

BNS, DELFI.lt 2015.11.04 17:11

Pietų Sudano sostinėje Džuboje sudužo krovininis lėktuvas su penkiais ekipažo nariais iš Rusijos. Apie tai pranešė leidinys „South Sudan Tribune“, informuoja ria.ru.

„Krovininiame lėktuve, sudužusiame Džuboje, buvo penki ekipažo nariai iš Rusijos ir septyni keleiviai. Tik du liko gyvi, tarp jų – vienas vaikas“, – pranešė leidinys tinklalapyje „Twitter“.

Vėliau vienas įvykio liudininkas „Reuters“ tvirtino, kad žuvo mažiausiai 41 žmogus – beveik visi skridę lėktuve, taip pat buvę ant žemės.

Jo teigimu, lėktuve galėjo būti mažiausiai 20 žmonių – įgula ir 10 ar 15 keleivių. Kiek žuvo žmonių ant žemės, nežinoma. Anot liudininko, šie duomenys dar tikslinami.

Savo pavardės nepasakęs policijos pareigūnas teigė, kad žuvo mažiausiai 41 žmogus. „Reuters“ liudininkas taip pat sakė matęs 41 kūną.

AFP: žuvo mažiausiai 25 žmonės

Pietų Sudane trečiadienį netrukus po pakilimo iš sostinės Džubos sudužus lėktuvui, žuvo mažiausiai 25 žmonės, pranešė AFP reporteris.

Pasak reporterio, policija traukia kūnus iš krovininio lėktuvo, kuris nukrito žemdirbių bendruomenėje nedidelėje Baltojo Nilo saloje, esančioje netoli Džubos oro uosto, nuolaužų.

Reporteris pridūrė, kad jis suskaičiavo mažiausiai 25 žuvusiuosius.

Kitais pranešimais, per katastrofą žuvo iki 40 žmonių, o trys išsigelbėjo.

Prezidento atstovas Ateny Wekas Ateny nurodė, jog katastrofą patyrė Rusijos gamybos orlaivis „Antonov“, kuris užsakomuoju reisu skrido į Paločo naftos telkinį Aukštutinio Nilo valstijoje.

Transporto lėktuvai, skraidantys į atokias Pietų Sudano vietas, dažnai taip pat priima keleivių.

Sudužusiame lėktuve galėjo būti apie 20 žmonių – įgulos narių ir „tikriausiai“ 10-15 keleivių, sakė A. W. Ateny.

„Dar turime patvirtinti, kiek žmonių buvo lėktuve“, – perspėjo jis.

Vienas įgulos narys ir vienas vaikas liko gyvi, pridūrė prezidento atstovas.

Pasak A. W. Ateny, per šią katastrofą žuvo nežinomas skaičius ant žemės buvusių žmonių, nes lėktuvas sudužo netoli vietos, kur dirbo keli žvejai.

„Ant žemės žuvusių žmonių skaičiaus nežinome“, – nurodė jis.

Jungtinių Tautų finansuojamas radijas „Miraya“ pranešė, kad bendras žuvusiųjų skaičius gali siekti 40. Radijas taip pat citavo oro uosto pareigūnus, kurie sakė, kad trys lėktuve buvę žmonės liko gyvi.

Anksčiau Pietų Sudano žiniasklaida buvo paskelbusi, kad tuo transporto lėktuvu skrido penki įgulos nariai – Rusijos piliečiai – ir septyni keleiviai. Dienraštis „South Sudan Tribune“ savo „Twitter“ paskyroje taip pat paminėjo, kad du žmonės liko gyvi, iš jų vienas vaikas.

Pagrindinė lėktuvo fiuzeliažo dalis įsirėžė į tankų mišką, o kitos nuolaužos išsibarstė dideliame upės pakrantės plote.