Naujienų srautas

Pasaulyje2013.02.12 17:03

Vatikanas patvirtino, kad popiežiui implantuotas širdies stimuliatorius

LRT.lt 2013.02.12 17:03

Praėjus dienai po to, kai popiežius Benediktas XVI paskelbė apie pasitraukimą, Vatikanas pripažino, kad pontifikas jau ne vienerius metus gyvena su širdies stimuliatoriumi. 

Praėjus dienai po to, kai popiežius Benediktas XVI paskelbė apie pasitraukimą, Vatikanas pripažino, kad pontifikas jau ne vienerius metus gyvena su širdies stimuliatoriumi.

Tačiau Vatikano atstovas Federico Lombardi pakartojo, kad popiežiaus pasitraukimas nesusijęs su jokia konkrečia liga, praneša BBC.

Paskutinį kartą popiežius viešai pasirodys mišiose šv. Petro aikštėje vasario 27 dieną, pridūrė jis.

Po atsistatydinimo pontifikas jokio vaidmens Bažnyčios valdyme nevaidins.

Netikėtas popiežiaus atsistatydinimas (pirmasis per beveik 600 metų) nustebino šalių vadovus, Vatikano stebėtojus ir net artimiausius popiežiaus padėjėjus.

Kardinolas Josephas Ratzingeris popiežiumi Benediktu XVI tapo 2005 metais, po Jono Pauliaus II mirties.

Anot Italijos „Il Sole 24“ laikraščio, popiežiui prieš tris mėnesius atlikta operacija, kurios metu stimuliatorius pakeistas.

Spaudos konferencijoje Vatikane F. Lombardi patvirtino, kad per įprastinę operaciją pakeistos stimuliatoriaus baterijos.

„Tai nepaveikė jo sprendimo atsistatydinti. Paprasčiausiai jis jautė, kad jo jėgos su amžiumi menksta“, – sakė F. Lombardi.

Anksčiau pontifikas Georgas Ratzingeris teigė, kad popiežiui medikai patarė daugiau nesileisti į transatlantines keliones, o apie pasitraukimą jis svarstė keletą mėnesių.

F. Lombardi teigė, kad popiežius nesikiš į jo įpėdinio rinkimus. Naująjį pontifiką rinks į Siksto koplyčią Vatikane susirinkusi 117 narių konklava.

Anot analitikų, tarp favoritų tapti naujuoju popiežiumi – europiečiai, tarp jų – dabartinis Milano arkivyskupas Angelo Scola ir buvęs dabartinio popiežiaus mokinys Christophas Schoenbronas iš Austrijos.

Tačiau stiprių kandidatų gali būti ir iš Afrikos bei Lotynų Amerikos. Abiejuose šiuose žemynuose – labai daug katalikų. Tarp minimų pretendentų yra ir kardinolas iš ganos Peteris Turksonas ir kardinolas Francis Arinze iš Nigerijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi