Pasaulyje

2015.11.04 07:36

A. Jaceniukas: veiksmais Sirijoje V. Putinas nukreipia dėmesį nuo Ukrainos

ELTA2015.11.04 07:36

Vykdydamas karinę kampaniją Sirijoje, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nukreipia Vakarų dėmesį nuo įvykių Ukrainoje, vokiečių leidiniui „Focus“ teigė Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas, skelbia DW.

Pasak jo, Rusijos prezidentas „gali lengvai pergudrauti bet kokį Vakarų šalių politiką“, be to, jis „tikrai neatsisako savo pagrindinio tikslo – užvaldyti Ukrainą“.

Premjeras pažymėjo, kad Rusijai pritaikytos Europos Sąjungos (ES) sankcijos turi galioti tol, kol „V. Putinas visiškai įgyvendins Minsko susitarimus“.

„Vakarų politikai žaidžia pagal taisykles, o jis – su taisyklėmis“, – apie Rusijos prezidentą kalbėjo Ukrainos premjeras.

Ukrainos ministras pirmininkas taip pat užtikrintai teigė, kad Vokietijai nebereikės dujotiekio „Šiaurės srautas 2“, jei vokiečių įmonės pradės investuoti į Ukrainos dujų vamzdynų sistemą. Jo vertinimu, tokiame projekte ES ir JAV įmonės galėtų gauti iki 49 proc. akcijų. Tiesa, pasak premjero, šis procesas stringa, kadangi investuotojai baiminasi karo.

A. Jaceniukas paragino ES valstybių vyriausybes siųsti į Ukrainą pedagogikos, sveikatos apsaugos ir valstybės valdymo sričių specialistus, kad jie padėtų įveikti Ukrainos visuomenės krizę. Kaip pavyzdį premjeras paminėjo JAV ir Kanados instruktorius, kurie apmoko Ukrainos policininkus. Pasak premjero, iš Vakarų šalių konsultantų Ukrainoje galima sukurti „tam tikro pobūdžio konsultacinę vyriausybę“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.