Pasaulyje

2013.02.12 16:56

Malis neskuba įsileisti JT taikdarių

ELTA2013.02.12 16:56

Jungtinių Tautų (JT) pareigūnas teigia, kad Malio vyriausybė nesiryžta į šalį įsileisti JT taikos palaikymo pajėgų, informuoja BBC.  

Jungtinių Tautų (JT) pareigūnas teigia, kad Malio vyriausybė nesiryžta į šalį įsileisti JT taikos palaikymo pajėgų, informuoja BBC.

„Malio vyriausybė dar neuždegė žalios šviesos taikos palaikymo operacijai“, – sakė JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas Janas Eliassonas, bet pridūrė, kad vis daugiau kitų šalių tam pritaria.

Tūkstančiai karių iš Prancūzijos ir Afrikos šalių buvo nusiųsti į Malį kovoti su islamistais. Jie atkovojo didžiuosius miestus Malio šiaurėje, kuriuos nuo 2012 metų balandžio mėnesio valdė islamistai. Daugumą miestų pavyko perimti be kovos, o islamistai pasitraukė į kalnuotas Sacharos dykumos vietoves netoli Alžyro sienos.

J. Eliassonas sakė, kad JT taikdariai būtų dislokuojami Malyje tik pasibaigus kovinei operacijos fazei. Nepaisant Malio neryžtingumo, jis mano, kad tendencija yra tokia, jog taikdariai bus dislokuoti. Prancūzija, kuri į Malį nusiuntė keturis tūkstančius karių, teigia norinti kovo mėnesį juos išvesti iš šalies. Į Malį jau yra nusiųsti keli tūkstančiai karių iš Čado, Nigerio, Nigerijos, Togo ir Senegalo. Jų užduotis - išlaikyti šalies šiaurėje atkovotus miestus ir rūpintis saugumu Malio pietuose. Jei JT Saugumo Taryba sutiks dislokuoti taikdarių pajėgas, Malyje jau esantys Afrikos kariai sudarys jų pagrindą.

Po 2012 metų kovą surengto pučo Malio kariuomenė yra išsisklaidžiusi. Tuaregų separatistų ir islamistų sukilėlių grupuočių aljansas pasinaudojo šia padėtimi ir užėmė šiaurinę Malio dalį.                  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.