Pasaulyje

2015.11.03 17:52

Rusijai nėra svarbu, ar Sirijos prezidentas liks poste

ELTA 2015.11.03 17:52

Rusija teigia, kad jai nėra svarbu, ar Sirijos prezidentas Basharas al Assadas liks poste, nurodė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė, kuria remiasi BBC. Sirijoje aviacijos kampaniją vykdanti Rusija ilgą laiką rėmė Sirijos lyderį, tačiau šis pareiškimas neatitinka anksčiau išsakytos Maskvos pozicijos.  

Paklausta, ar Sirijos lyderio pasilikimas poste yra principo reikalas Rusijai, Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova atsakė neigiamai.

„Žinoma, kad ne. Mes niekada to nesakėme. Mes nesakome, kad B. al Assadas turėtų pasitraukti ar likti“, – nurodė ministerijos atstovė.

Radijo stočiai „Ekho Moskvy“ M. Zacharova teigė, kad dėl B. al Assado likimo turi nuspręsti Sirijos gyventojai.

Maskva vertinama kaip viena tvirčiausių B. al Assado rėmėjų, anksčiau griežtai priešinusis Vakarų šalių siūlymams, kad Sirijos prezidentas būtų nušalintas nuo valdžios.

Rugsėjį Rusija pradėjo rengti oro antskrydžius prieš „Islamo valstybės“ taikinius Sirijoje šios šalies prašymu.

Praėjusį mėnesį priimdamas Rusijos parlamentarų delegaciją Damaske, B. al Assadas dėkojo Maskvai už jos paramą ir tvirtino, kad „teroristinių“ grupių likvidavimas išspręstų Sirijos problemas.

JAV teigia galinčios toleruoti prezidentą B. al Assadą tik trumpą pereinamąjį laikotarpį, po kurio jis turėtų pasitraukti.

Antradienį Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Michailas Bogdanovas nurodė, kad Rusija kitą savaitę siekia surengti derybas Maskvoje tarp Sirijos vyriausybės pareigūnų ir šios šalies opozicijos narių.