Pasaulyje

2020.06.03 09:41

Indija priėmė Trumpo kvietimą dalyvauti G-7 viršūnių susitikime

ELTA2020.06.03 09:41

Ir Indijos premjeras Narendra Modis priėmė JAV prezidento Donaldo Trumpo kvietimą dalyvauti G7 viršūnių susitikime. Per pokalbį telefonu D. Trumpas pakvietė N. Modį į viršūnių konferenciją Jungtinėse Valstijose, antradienį pareiškė Indijos užsienio reikalų ministerija.

Indijos vyriausybė esą mielai bendradarbiaus su JAV ir kitomis šalimis, kad kitas G7 viršūnių susitikimas būtų sėkmingas, informuoja agentūra „Reuters“.

Per pokalbį D. Trumpas ir N. Modis aptarė G7 susitikimą, koronaviruso pandemiją, karinį patą Indijos ir Kinijos pasienyje bei būtinybę reformuoti Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO).

D. Trumpas šeštadienį pareiškė, kad birželį Vašingtone planuotą susitikimą nukels į rugsėjį ar vėliau ir, esant galimybei, dalyvių ratą išplės pakviesdamas Rusiją, Australiją, Pietų Korėją ir Indiją.

Dabartinis G7 formatas yra visiškai pasenęs, argumentavo D. Trumpas. Jis esą neatspindi to, kas vyksta pasaulyje. G7 grupei priklauso JAV, Vokietija, Didžioji Britanija, Prancūzija, Italija, Kanada ir Japonija.

Prieš tai jau Australija paskelbė priimanti D. Trumpo kvietimą dalyvauti G7 grupės susitikime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt