Pasaulyje

2020.06.02 13:16

EŽTT nurodė, kad Rusija turi pakeisti nuteistųjų iki gyvos galvos kalinimo sąlygas

ELTA2020.06.02 13:16

Rusija turi imtis reformų, kad su įkalintaisiais iki gyvos galvos būtų elgiamasi humaniškiau, nurodė Strasbūre įsikūręs Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT).

EŽTT antradienį paskelbė nutarimą byloje, kurioje nagrinėtas iki gyvos galvos nuteisto vyro skundas dėl nehumaniškų kalinimo sąlygų. Teismas nutarė, kad kalinio teisės buvo pažeistos, nes vyras pirmuosius 10 savo įkalinimo metų buvo laikomas vienutėje arba kameroje tik su vienu kitu kaliniu.

Pagal Rusijos įstatymus, pirmuosius 10 įkalinimo iki gyvos galvos metų kaliniui leidžiama iš savo kameros į lauką išeiti tik 90 minučių per dieną.

EŽTT teigimu, daugiau nei 5 metus iš kameros kalinys buvo išleidžiamas tik su antrankiais. Strasbūro teismas nustatė, kad toks griežtas kalinimas sukėlė vyrui psichinę kančią.

„Sisteminis antrankių naudojimas nepagrįstai viršijo teisėtus kalėjimo saugumo reikalavimus“ ir be pagrindo pažeidė kalinio orumą, teigia EŽTT.

Pasak EŽTT, Rusija gali išspręsti šią problemą panaikindama griežto režimo kalinimo taikymą visiems nuteistiesiems iki gyvos galvos, palikdama galimybę tokį režimą taikyti tik tada, kai tai yra būtina. Šalis taip pat gali reformuoti kalėjimų sistemą, kad sumažintų kalinių izoliaciją ir skatintų socializaciją.

EŽTT nurodė, kad Rusija privalo sumokėti kaliniui, įvardijamam kaip N. T., 3 000 eurų kompensaciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.