Pasaulyje

2015.11.03 01:24

J. Kerry: sankcijų Rusijai panaikinimas priklauso nuo Minsko susitarimo įgyvendinimo

BNS 2015.11.03 01:24

Sankcijos Rusijai gali būti panaikintos po Minsko susitarimų įgyvendinimo, pareiškė JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry.

Interviu televizijai „Mir“ J. Kerry sakė, kad pirmiausia reikia įgyvendinti Minsko susitarimus, o tada bus panaikintos sankcijos. Jis taip pat išreiškė viltį, jog taip bus geriau Ukrainos žmonėms ir sumažins pastaruosius dvejus metus tvyrančią įtampą.

J. Kerry taip pat kalbėjo apie būtinybę atitraukti sunkiąją ginkluotę ir gerbti valstybių sienų neliečiamumą.

„Visa tai turi įvykti ir tik tada sankcijos bus panaikintos, tada mes galėsime grįžti prie santykių, kurie, tikiuosi, atneš naudą Ukrainos žmonėms ir sumažins dvejus pastaruosius metus tvyrančią įtampą“, – sakė J. Kerry.

Minsko susitarimuose numatyti tam tikri visų šiose derybose dalyvavusių šalių – tarp jų ir separatistinių regionų, Rusijos bei Kijevo – veiksmai. Labai svarbu, kad visos šalys laikytųsi tų susitarimų, kalbėjo JAV diplomatijos vadovas.

Pasak J. Kerry, rinkimai Donecko ir Luhansko regionuose turi vykti pagal Ukrainos įstatymus ir juose turi dalyvauti tarptautiniai stebėtojai.

J. Kerry pabrėžė, kad Ukraina turi suteikti ypatingąjį statusą Donbasui.

Įstatymas dėl Donbaso ypatingojo statuso, taip pat konstitucinis decentralizavimas yra įtvirtinti Ukrainos įsipareigojimuose, priimtuose pasirašant Minsko susitarimus.

Vietinės valdžios Ukrainoje rinkimai įvyko spalio 25 dieną, bet Doneco ir Luhansko srityse jie nevyko. Vadinamųjų niekieno nepripažintų Donecko ir Luhansko liaudies liaudies respublikų vadovai paskelbė savo planus surengti ten rinkimus 2016 metais.