Pasaulyje

2020.06.02 07:23

Naujausia informacija. Italijoje per parą užfiksuotas mirčių dėl koronaviruso skaičius – mažiausias nuo kovo pradžios

atnaujinta 22.21
BNS, ELTA, LRT.lt2020.06.02 07:23

Italijoje pastarąją parą nuo koronaviruso sukeliamo susirgimo padarinių mirė 55 žmonės. Šis skaičius – mažiausias nuo kovo pradžios.

Baltarusijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu jau virš 44 tūkstančių

Baltarusijoje užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius per parą padidėjo 852 – iki 44 255, mirė dar trys infekuotieji. Tai antradienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Baltarusijoje iki šiol užregistruoti 44 255 žmonės, užsikrėtę COVID-19,– sakoma žinybos pranešime. – Per visą infekcijos plitimo šalies teritorijoje laikotarpį mirė 243 įvairiomis lėtinėmis ligomis sirgę pacientai, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas“.

Iki šiol šalyje atlikti 562 945 testai dėl koronaviruso. Tačiau stebėtojai abejoja oficialiais Minsko duomenimis apie koronaviruso pandemijos mastą šalyje.

Ministerija jau seniai nepateikia sergamumo duomenų pagal regionus. Bet baltarusių mokslininkai, išanalizavę oficialius duomenis, priėjo išvadą, kad pirmoji, intensyviausia, pandemijos banga tęsiasi Minske ir Vitebske, antroji, kilusi gerokai vėliau – kituose dideliuose šalies miestuose.

Jų nuomone, dabar galima kalbėti ir apie trečiąją bangą – mažuose miestuose ir kaimo vietovėse.

Praėjusią savaitę Pasaulio sveikatos organizacija pareiškė, kad Baltarusija pateko į penketą Europos šalių, kur užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičiaus prieaugis yra didžiausias.

Atnaujinta 22.21

Antradienį po daugiau nei dviejų su puse mėnesių pertraukos Prancūzijoje duris lankytojams vėl atvėrė kavinės ir restoranai. Tačiau Paryžiuje ir kitose aplinkinėse teritorijose, kur užregistruota itin daug užsikrėtimo COVID–19 atvejų, lankytojai prie staliukų galės prisėsti tik kavinių ir restoranų terasose.

„Kavinių, viešbučių ir restoranų veiklos atnaujinimas žymi džiaugsmingų dienų sugrįžimą“, – tviterio paskyroje rašė prezidentas Emmanuelis Macronas.

„Neabejoju, kad gyventojai ten apsilankys ir taip atkurs šią Prancūzijos dvasios, mūsų kultūros ir gyvenimo būdo dalį“, – sakė jis.

Atnaujinta 20.49

Italijoje pastarąją parą nuo koronaviruso sukeliamo susirgimo padarinių mirė 55 žmonės. Šis skaičius – mažiausias nuo kovo pradžios.

Kaip pranešė antradienį Civilinės saugos departamentas, bendras nuo pandemijos pradžios šalyje mirusių infekuotųjų skaičius pasiekė 33 530.

Naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičiaus paros prieaugis sudarė 318. Tai – beveik dvigubai daugiau negu pirmadienį (178), kai buvo užfiksuotas mažiausias rodiklis nuo vasario 26 d. Iš viso Italijoje nuo pandemijos pradžios koronavirusas diagnozuotas 233 515 žmonių.

Atnaujinta 19.36

Bolivijos visuotiniai rinkimai, kuriuos teko atidėti dėl koronaviruso pandemijos, įvyks rugsėjo 6-ąją, atitinkamą susitarimą pasiekus partijoms, antradienį pranešė Aukščiausiasis rinkimų tribunolas.

Šis balsavimas, kuris buvo sušauktas anuliavus kontroversiškus rinkimus spalį, turėjo įvykti gegužės 3-ąją, tačiau kovą, kai Bolivijoje dėl viruso buvo įvestas karantinas, nuspręsta atidėti jį neribotam laikui.

Atnaujinta 19.04

Ispanijoje antrą dieną paeiliui neužfiksuota nė vienos mirties dėl koronaviruso. Tai antradienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Žinybos duomenimis, Ispanijoje pandemijos aukų skaičius nuo gegužės 31 d. nepasikeitė ir sudaro 27127.

Mirštamumo antirekordas šalyje buvo užfiksuotas balandžio 1 d. – tada per parą mirė 950 pacientų. Per savaitę Ispanijoje mirė 34 infekuotieji. Pastarąją parą nustatyti 137 nauji užsikrėtimo atvejai. Bendras infekuotųjų skaičius padidėjo iki 239 932.

Atnaujinta 18.27

Švedija antradienį pranešė apie 65 naujas mirtis nuo COVID–19, nors prieš kelias dienas šalyje pirmą kartą nuo kovo mėnesio nebuvo užregistruota nė vienos mirties nuo šios ligos.

Visuomenės sveikatos agentūra pranešė, kad nuo protrūkio pradžios šalyje užregistruotos 4 468 su COVID–19 liga susijusios mirtys ir maždaug 38 500 užsikrėtimo atvejų.

Apie pirmąją mirtį nuo koronaviruso sukeliamos ligos Švedija pranešė kovo 11 d.
„Mirčių per pastarąsias 24 val. skaičius yra gana įprastas, tai rodo, kad savaitgalį susirgimo ir mirties atvejai į statistiką buvo įtraukiami lėčiau“, – teigė Visuomenės sveikatos agentūros mikrobiologijos departamento vadovė Karina Tegmark Wisell.
Krizės valdymo pareigūnė Johanna Sandwall teigė, kad intensyvios terapijos skyriuose visoje šalyje neužpildytos dar 30 proc. visų vietų. Šiuo metu respiratorių prireikė 556 pacientams, 311 jų serga COVID–19.

Atnaujinta 16.16

Italijoje koronaviruso krizė dar nesibaigė, antradienį Italijos Respublikos dienos proga sakė šalies prezidentas Sergio Mattarella, kiek anksčiau vienam aukšto lygio medikui pareiškus, kad koronaviruso Italijoje iš viso nebėra.

Užsikrėtimo COVID–19 atvejų bei mirčių nuo šios ligos skaičius Italijoje ir toliau mažėja, valstybė rengiasi dar vienam karantino priemonių švelninimo etapui. Nuo protrūkio pradžios COVID–19 šalyje iš viso pareikalavo beveik 33 500 aukų.

Italija Respublikos dieną švenčia „nesijausdami saugiai, tačiau turėdami vilties“, teigė S. Mattarella.

„Krizė nesibaigė, ir gyventojai, ir institucijos – visi yra priversti susidurti su padariniais ir traumomis“, – teigė jis.

Būtų tiesiog „nedovanotina neįvertinti žmonių aukų, skausmo, vilties ir poreikio pasitikėti mūsų žmonėmis“, teigė prezidentas.

„Italija šios krizės akivaizdoje parodė geriausias savo savybes“, – teigė S. Mattarella ir pabrėžė besididžiuojantis savo šalimi ir italų „moraline vienybe“, kurios prireiks, siekiant atkurti šalies gerovę.

Atnaujinta 15.22

Kasdien pranešama apie vis mažiau Vakarų Europos šalyse užregistruojamų naujų COVID-19 atvejų, tačiau situacija nėra tokia gera Rusijoje ir kitose Rytų Europos šalyse, pareiškė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

„Šiuo metu Europoje, Vakarų Europoje matome stabilų mažėjimą. Jis nėra greitas, bet matome stabilų naujų atvejų mažėjimą“, – sakė PSO atstovė Margaret Harris.

„Taigi, tai reiškia, kad naujų atvejų skaičius vis dar yra reikšmingas, tačiau šis skaičius mažėja, kitaip nei Rusijoje ir Rytų Europoje, kur vis dar matome didėjimą“, – teigė ji.

JK mirčių skaičius siekia 48 tūkst.

Įtariamų ir patvirtintų mirčių nuo COVID–19 atvejų Jungtinėje Karalystėje (JK) skaičius siekia 48 tūkst., rodo antradienį Nacionalinio statistikos biuro (ONS) paskelbti oficialūs duomenys.

Į ONS statistiką buvo įtraukti visi iki gegužės 22 d. užregistruoti mirties atvejai, kuomet COVID–19 yra įtariama arba patvirtinta mirties priežastis.

Šis rodiklis yra gerokai didesnis, nei vyriausybės skelbiami 39 045 mirties nuo COVID–19 atvejai. Į Vyriausybės statistiką įtraukiami tik tie mirties atvejai, kuomet pacientams buvo patvirtintas užsikrėtimas koronavirusu.

Bet kuriuo atveju, JK pagal mirčių skaičių yra koronaviruso labiausiai paveikta Europos valstybė, pasaulio mastu ji atsilieka tik nuo JAV.

Atnaujinta 14.03

Garsiausi mokslininkai, sveikatos apsaugos pareigūnai ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį skubėjo užginčyti įtakingo italų gydytojo pareiškimus, kad koronaviruso Italijoje nebėra.

Skandalas kilo Italijai pasirengus kitam karantino laipsniško atšaukimo etapui. Karantinas visoje šalyje buvo paskelbtas prieš tris mėnesius, siekiant stabdyti mirtinai pavojingo viruso plitimą.

„Tikrovėje šio viruso Italijoje kliniškai nebėra“, – sakė Alberto Zangrillo, vadovaujantis Milano Šv. Rapolo ligoninei.

„Pastarųjų 10 dienų ėminiai parodė be galo mažą viruso kiekį... palyginti su [ėminiais] prieš mėnesį ar du“, – sakė jis sekmadienio interviu televizijai RAI.

„Kažkas turi prisiimti atsakomybę už šalies terorizavimą“, – pridūrė A. Zangrillo.

Milanas yra šiaurinio Lombardijos regiono sostinė, kurią COVID-19 protrūkis Italijoje paveikė labiausiai.

Keli specialistai Italijoje ir užsienyje iškart paprieštaravo A. Zangrillo komentarams.

Dr. Oscaras MacLeanas iš Medicininių tyrimų tarybos (MRC) ir Grazgo universiteto Virusų tyrimų centro sakė, kad A. Zangrillo pareiškimų „neparemia jokia mokslinė literatūra“, be to, jie „atrodo gana neįtikimi genetiniu pagrindu“.

Profesorius Martinas Hibberdas iš Londono Higienos ir atogrąžų medicinos mokyklos sakė: „Esant situacijai, kai sunkių atvejų skaičius mažėja, gali atsirasti laiko pradėti stebėti žmones su mažiau sunkiais simptomais, ir susidaro įspūdis, kad virusas keičiasi.“

„Virusas – vis dar žudikas“

PSO taip pat pabrėžė, kad naujasis koronavirusas staiga netapo mažiau patogeniškas.

„Turime būti atsargūs: tai vis dar virusas žudikas“, – žurnalistams sakė PSO ekstremalių situacijų direktorius Michaelas Ryanas.

„Turime būti itin atsargūs, kad nesukurtume jausmo, jog virusas staiga, savo valia, nutarė būti mažiau patogeniškas. Taip tikrai nėra“, – per virtualią spaudos konferenciją pabrėžė M. Ryanas, turintis epidemiologo darbo patirties.

Italijos nacionalinės sveikatos tarybos vadovas Franco Locatelli sakė, kad jį „suglumino“ A. Zangrillo komentarai.

„Pakanka pažiūrėti į naujų, kasdien patvirtinamų pozityvių (užsikrėtimo) atvejų skaičių, kad pamatytum išliekančią naujojo koronaviruso cirkuliaciją Italijoje“, – sakė jis.

Prestižinio Spallanzani infekcinių ligų instituto Romoje direktorius Giuseppe Ippolito taip pat sakė, jog nėra mokslinių įrodymų, kad virusas mutavo ar kad pasikeitė jo poveikis.

Vyriausybė tvirtina, kad tai viena pavojingiausių pandemijos, kuri Italijoje nusinešė per 33 tūkst. gyvybių, fazių.

Vyriausybė ragino žmones laikytis socialinio atstumo taisyklių ir nešioti kaukes, kad virusas vėl nepradėtų plisti.

Pirmadienį keturiuose iš 20 Italijos regionų buvo paleista kontaktų atsekimo programėlė, turinti padėti šaliai išvengti antros viruso bangos. Netrukus programėlė turi būti pradėta naudoti ir kituose regionuose.

Pradedant kitą karantino naikinimo etapą, nuo trečiadienio į Italiją vėl bus leidžiama atvykti užsienio turistams, be to, žmonės galės keliauti tarp regionų.

Uhane – 300 naujų užsikrėtimų

Kinijos Uhano mieste patikrinus beveik 10 mln. žmonių, koronavirusas nustatytas 300. Jiems jokie simptomai nepasireiškė. Infekuotieji ir 1 174 artimi kontaktiniai asmenys yra izoliuoti ir stebimi medikų, antradienį pranešė tarnybos.

Infekuotųjų, kuriems nepasireiškė simptomai, dalį specialistai pavadino „labai maža“. Nenustatyta ir kad jie būtų ką nors užkrėtę. Testai mieste nuo gegužės vidurio buvo atliekami dvi savaites.

Atnaujinta 14.01

Ukrainoje per pastarąją parą nustatyta 328 nauji COVID-19 atvejai, devyni žmonės mirė, 388 pasveiko, antradienį rodė Nacionalinio saugumo ir gynybos tarnybos (NSGT) kaupiami duomenys.

Remiantis jais, šuo metu šalyje yra 13 535 užsikrėtusieji koronavirusu.

Anot Kijevo mero Vitalijaus Klyčko, sostinėje patvirtinti 28 nauji užsikrėtimo atvejai, o tarp infekuotųjų yra penki medikai.

„Vienas žmogus mirė. Iš viso per pandemijos laikotarpį sostinėje užfiksuoti 69 mirties atvejai. Lig šiol Kijeve nustatyti jau 3 071 COVID-19 atvejis“, – susirašinėjimo platformoje „Telegram“ parašė meras.

Atnaujinta 13.10

Rusijoje oficialus mirčių nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 skaičius antradienį perkopė 5 tūkst., valdžiai sušvelninus karantino suvaržymus ir ruošiantis paskelbti priemones šalies ekonomikai vėl užkurti.

Per praėjusią parą šalyje nuo COVID-19 mirė dar 182 žmonės, o bendras letalinių atvejų skaičius padidėjo iki 5 037.

Pareigūnai taip pat pranešė, kad pastarąją parą Rusijoje COVID-19 buvo diagnozuota dar 8 863 žmonėms, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 423 741. Pagal patvirtintų COVID-19 atvejų skaičių Rusija užima trečią vietą pasaulyje po Jungtinių Valstijų ir Brazilijos.

Rusijoje pastaruoju metu fiksuojama vis mažiau naujų susirgimo atvejų, palyginti su gegužės viduriu, kai per parą šalyje būdavo nustatoma apie 11 tūkst. COVID-19 atvejų.

Valdžia sako, kad Rusijoje tiek daug patvirtintų ligos atvejų, nes vykdomas masinis testavimas, o stabiliai mažėjantis naujų COVID-19 atvejų skaičius ir mažas mirčių skaičius reiškia, kad galima pradėti grįžimą į normalias vėžes.

Visgi kritikai reiškia rimtų abejonių dėl oficialiai skelbiamų duomenų ir kaltina valdžią, kad ji pateikia mažesnius skaičius siekdama nuslėpti tikrąjį krizės mastą. Anot jų, atšaukus suvaržymus gali kilti nauja susirgimų banga.

Atnaujinta 12.37

Estijoje per praėjusią parą nenustatyta naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Naujų mirties atvejų pastarąją parą taip pat neužregistruota.

Per praėjusią parą šalyje buvo atlikti 1 026 pirminiai testai viruso sukeliamai infekcijai COVID-19 nustatyti. Teigiamų rezultatų negauta.

Antradienio duomenimis, šalies ligoninėse dėl koronavirusinės infekcijos gydomi 20 pacientų. Nė vienam iš ligonių nereikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija. Iš gydymo įstaigų iš viso jau išrašyta 340 nuo koronavirusinės infekcijos pasveikusių žmonių.

Pasveikusiais nuo COVID-19 iš viso pripažinti 1 632 žmonės. Iš viso šalyje atlikta per 85 tūkst. testų COVID-19 nustatyti, 1 870 iš jų (2,2 proc.) rezultatai buvo teigiami.

Atnaujinta 11.12

Latvijoje per praėjusią parą nustatyti penki nauji koronaviruso infekcijos (COVID–19) atvejai, naujų mirčių neužfiksuota, praneša Latvijos visuomeninis transliuotojas LSM.

Bendras nustatytų užsikrėtimo atvejų skaičius Latvijoje pasiekė 1 071. Nuo ligos šalyje iš viso mirė 24 pacientai, pasveikusių – 760.

Ligų prevencijos ir kontrolės centro (SPKC) duomenimis, per pastarąsias 24 valandas Latvijoje atliktas 1 681 testas dėl koronaviruso, o nuo vasario pabaigos atlikti 111 404 testai. Latvijos ligoninėse šiuo metu gydoma 14 COVID–19 pacientų, trijų būklė sunki.

Atnaujinta 10.11

Nuo koronaviruso protrūkio pradžios visame pasaulyje nuo jo sukeliamos infekcijos (COVID-19) mirė daugiau kaip 375 tūkstančiai žmonių, daugiausiai JAV ir Europoje, rodo agentūros AFP surinkti oficialūs duomenys.

Visame pasaulyje užregistruota jau 375 070 mirčių, o nustatytų užsikrėtimo atvejų skaičius siekia 6 258 474.

JAV užregistruota daugiausiai aukų pasaulyje – 105 160. Antroji yra Didžioji Britanija, kurioje patvirtintų mirties atvejų skaičius siekia 39 045. Italijoje mirė 33 475 žmonės, Brazilijoje – 29 937, Prancūzijoje – 28 833.
Europoje iš viso patvirtinti 2 167 233 infekcijos atvejai ir 179 051 mirtis.

Atnaujnta 10.03

Prancūzija nuo antradienio toliau švelnina ribojimus, paskelbtus dėl koronaviruso krizės. Piliečiams vėl leista keliauti po visą šalį. Iki šiol prancūzai nuo savo gyvenamosios vietos negalėjo nutolti daugiau nei per 100 km.

Vėl duris atveria ir restoranai, barai bei kavinės. Paryžiuje, be to, gyventojų vėl laukia parkai ir vieši sodai.

Tačiau Prancūzijos sostinė ir apylinkės toliau lieka aktyviai stebimos, nes čia fiksuota ypač daug infekcijos atvejų.

Prancūzija yra viena labiausiai koronaviruso pandemijos paveiktų šalių. Čia registruota per 28 800 mirčių nuo COVID-19.

Atnaujinta 10.00

Juodkalnijos vyriausybė paskelbė 130-ies valstybių sąrašą, kurių piliečiai nuo birželio 1-osios gali atvykti į šalį be karantino reikalavimų ir be testų dėl koronaviruso, skelbia Juodkalnijos leidinys „Vijesti“.

Šiame sąraše yra visos trys Baltijos valstybės, bet jame nėra Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Jungtinės Karalystės, Airijos, Šiaurės Makedonijos, Rusijos ir Ukrainos.

„Vijesti“ teigia, jog šis valstybių sąrašas sudarytas remiantis Europos Sąjungos rekomendacijomis – turistai bus įleidžiami iš šalių, kuriose koronaviruso plitimas neviršija 25 iš 100 tūkst. populiacijos.

Antrasis veiksnys, į kurį buvo atsižvelgta sudarant šį šalių sąrašą, yra Juodkalnijos sveikatos apsaugos sistemos ištekliai, susiję su galimybe suteikti medicininę pagalbą koronavirusu užkrėstiems.

Gegužės viduryje Juodkalnijos valdžia paskelbė, kad COVID-19 liga šalyje yra visiškai kontroliuojama, todėl viešbučiai, paplūdimiai, prekybos centrai, restoranai ir kavinės buvo atidaryti nuo gegužės 18-osios.

Juodkalnijoje naujų COVID-19 atvejų ir mirčių nuo šios ligos neužfiksuota pastarąsias tris savaites.

Atnaujinta 09.51

Čekijos vyriausybė pirmadienį priėmė sprendimą leisti čekams nuo birželio 15 dienos keliauti į ir iš daugumos Europos šalių, o grįžus iš daugelio tų šalių jiems nereikės karantinuotis ir pateikti neigiamų COVID-19 testo rezultatų.

Kaip teigiama, turistams, atvykstantiems į Čekiją iš tam tikrų Europos šalių, taip pat nereikės atlikti testo.
„Nuo birželio 15 d. galime pradėti keliauti po Europą“, – teigė Čekijos sveikatos apsaugos ministras Adamas Vojtechas.

Čekijoje patvirtintų užsikrėtimo koronaviruso infekcija (COVID-19) atvejų skaičius dabar siekia 9 286, mirė 321 žmogus.

Čekijos vyriausybė saugiausiomis šalimis laiko Vokietiją, Lenkiją, Šveicariją, Suomiją ir Baltijos šalis. Čekija pagal saugumą dėl koronaviruso skirsto šalis į tris spalvas – žalią, oranžinę ir raudoną. Prie žalios spalvos priskiriamos šalys laikomos saugiausiomis pandemijos metu.

Belgija, Prancūzija, Italija, Nyderlandai ir Ispanija priskiriamos prie oranžinės spalvos, reiškiančios padidėjusią riziką.

Didžioji Britanija ir Švedija įvardijamos didelės rizikos šalimis, jos priskiriamos prie raudonos spalvos.
„Užsieniečiams, atvykstantiems į Čekiją iš oranžinės ir raudonos spalvos šalių, reikės pateikti testo rezultatus“, – pridūrė A. Vojtechas.

„Čekai gali keliauti į žalia ir oranžine spalva pažymėtas šalis ir grįžus nesusidurti su jokiais apribojimais“, – teigė ministras.

A. Vojtechas dar paskelbė, kad nuo birželio 8 dienos šalyje taip pat bus padidinta susibūrimuose leidžiamo žmonių skaičiaus riba –nuo 300 iki 500.

Bulgarija atsiveria turistams iš Baltijos šalių

Bulgarija nuo birželio 1 dienos atidarė savo sienas turistams iš 29 šalių, įskaitant iš visų trijų Baltijos valstybių – jiems nebebus taikomas reikalavimas atvykus izoliuotis 14 parų, pranešė Bulgarijos turizmo ministerija.

Į šį sąrašą pateko Europos Sąjungos ir Šengeno zonos šalys, Jungtinė Karalystė, Serbija ir Šiaurės Makedonija.

Į sąrašą įtrauktos šios šalys – Austrija, Nyderlandai, Vokietija, Lenkija, Graikija, Danija, Rumunija, Estija, Slovakija, Slovėnija, Vengrija, Suomija, Kipras, Prancūzija, Latvija, Kroatija, Lietuva, Čekija, Liuksemburgas, Islandija, Norvegija, Lichtenšteinas, Šveicarija, San Marinas, Andora, Monakas, Vatikanas, Serbija, Šiaurės Makedonija.

Bulgarijos turizmo ministerija pažymi, kad šis sąrašas bus atnaujinamas ir pildomas atsižvelgiant į epidemiologinę padėtį valstybėse.

Padėtis Meksikoje

Meksikoje per praėjusią parą užfiksavus 237 naujas mirtis nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, bendras letalinių atvejų skaičius šalyje perkopė 10 tūkst., pranešė sveikatos apsaugos sekretorius.

Apie tai pranešta Meksikai paskelbus, kad šalis pradeda palaipsniui atverti savo ekonomiką, darbą atnaujinant automobilių, kasybos ir statybų sektoriams.

Meksika, kurioje nuo COVID-19 jau mirė 10 167 žmonės, pagal letalinių atvejų skaičių Lotynų Amerikoje užima antrą vietą po Brazilijos. Tačiau Brazilijoje, didžiausioje Lotynų Amerikos ekonomikoje, nuo šios ligos mirė beveik triskart daugiau žmonių.

Meksikoje per praėjusią parą buvo nustatyta beveik 2 800 naujų COVID-19 atvejų, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius perkopė 93 tūkstančius.

„Šiandien pradėjome gamybinę veiklą, susijusią su automobilių, kasybos ir statybų pramone“, – kiek anksčiau pirmadienį sakė šalies prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras.

„Turime judėti pirmyn ir pratintis prie naujų gyvenimo sąlygų, nes tai būtina mūsų valstybės ekonomikai, mūsų žmonių gerovei. Turime neskubėdami grąžinti gamybą, ekonominę, socialinę ir kultūrinę veiklą į įprastas vėžes“, – kalbėjo jis.

Atnaujinta 07.53

JAV nuo COVID-19 mirė dar 743 žmonės

Jungtinėse Valstijos pirmadienį pranešė apie 743 per ankstesnę parą nustatytus mirties nuo COVID-19 atvejus, o bendras pandemijos aukų skaičius šalyje išaugo iki 105 099, rodo Johnso Hopkinso universiteto statistika.

Šalyje oficialiai užregistruoti 1 809 109 užsikrėtimo atvejai, 8 val. 30 min. vietos (3 val. 30 min. Lietuvos) laiku rodė Baltimorėje įsikūrusio universiteto nuolat atnaujinami duomenys.

Tiek mirties, tiek užsikrėtimo atvejų skaičiai JAV yra didžiausi pasaulyje.

Atnaujinta 07.33

Žiniasklaida: Kinijoje nuo COVID-19 mirė gydytojas

Kinijoje nuo COVID-19 mirė vienas gydytojas, anksti antradienį pranešė žinių portalas „The Paper“, cituodamas savo šaltinį ligoninėje.

Jei tokia informacija pasitvirtins, tai būtų pirmasis mirties nuo koronavirusinės infekcijos atvejis šalyje per kelias pastarąsias savaites.

Centrinei vyriausybei pavaldi Nacionalinė sveikatos apsaugos komisija, kurios kasdieniuose pranešimuose apžvelgiama praėjusios paros epidemiologinė padėtis, antradienį neužregistravo jokių naujų mirties atvejų.

Pasak minėto leidinio, velionis Hu Weifengas dirbo gydytoju Uhano centrinėje ligoninėje – vienoje labiausiai COVID-19 protrūkio paveiktų įstaigų šiame vidurio Kinijos mieste, laikomame pandemijos pirminiu židiniu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt