Pasaulyje

2020.06.01 10:59

Trumpas siūlo į G-7 susitikimą pakviesti Rusiją, bet Maskva nerodo susidomėjimo

ELTA2020.06.01 10:59

Maskva šaltai sureagavo į JAV prezidento Donaldo Trumpo iniciatyvą pakviesti Rusiją į G7 viršūnių susitikimą.

Rusija pasirengusi bet kokiam dialogo formatui, tačiau tik lygiateisiais pagrindais su kitais dalyviais, Rusijos naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Rusijos Federacijos Tarybos Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Konstantinas Kosačiovas.

Jis pridūrė, kad „žiūrovo vieta Rusijai netinka“. Anot K. Kosačiovo, Rusija laukia detalių dėl iniciatyvos, kad galėtų spręsti dėl dalyvavimo.

Šių metų G7 viršūnių susitikimo šeimininkas Donaldas Trumpas savaitgalį pareiškė, kad į rugsėjį nukelia birželį planuotą konferenciją.

Kartu jis pareiškė norįs į ją pakviesti daugiau šalių. Dabartinį G7 formatą D. Trumpas pavadino „pasenusiu“. Jis teigė į išplėstinę viršūnių konferenciją rudenį norįs pakviesti ir Rusiją, Pietų Korėją, Australiją ir Indiją.

Ankstesnė JAV prezidento iniciatyva dėl Rusijos grįžimo į G7 šalių grupę kitų šešių šalių pritarimo nesulaukė. Rusija buvo pašalinta iš klubo po 2014 metais įvykdytos Krymo aneksijos. Be to, JAV ir ES įvedė sankcijas šaliai, kurios galioja iki šiol.

Kremlius praeityje ne kartą teigė, kad G7 formatas Rusiją mažai domina, nes jis neatspindi jėgų santykio pasaulyje. Todėl Maskva pirmenybę teikia G20 formatui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt