Pasaulyje

2015.11.02 07:12

F. Hollande`as mėgins įtikinti Kiniją pritarti kovos su atšilimu planui

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.11.02 07:12

Prancūzijos prezidentas pirmadienį pradeda vizitą Kinijoje, mėgindamas įtikinti didžiausią pasaulio teršėją pritarti ryžtingam kovos su atšilimu planui.

Lieka mažiau kaip mėnuo iki Pasaulinės klimato konferencijos atidarymo Paryžiuje. Francois Hollande`as tikisi sėkmės labai sunkiose derybose, kurių tikslas – sutarti dėl privalomų pasaulinių įsipareigojimų mažinti taršą, kurie apribotų klimato atšilimą iki dviejų laipsnių.

Prancūzija siekia, kad įsipareigojimai būtų prižiūrimi ir tikrinami kas penkerius metus, bet Kinija, išmetanti ketvirtadalį pasaulio taršos, priešinasi bet kokioms bausmėms. Pekino pasipriešinimas sužlugdė panašų tarptautinį forumą Kopenhagoje prieš penkerius metus, bet Kinija pamažu keičia poziciją ir žada, kad po 15 metų tarša ims mažėti.

Kinijos prezidentas, kaip ir Jungtinių Valstijų vadovas bei dar 80 lyderių, atvyks į Paryžiaus konferenciją. Xi Jinpingo svarba Europoje auga: pastaruoju metu jis taip pat priėmė Vokietijos vadovę, o pats lankėsi Didžiojoje Britanijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.