Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.09 11:38

Pirmieji lėktuvo katastrofos Sinajuje aukų palaikai atskraidinti į Rusiją

BNS, DELFI.lt 2015.11.09 11:38

Lėktuvas, gabenantis 144 žmonių, žuvusių per Rusijos lainerio katastrofą Egipte, palaikus, pirmadienį paryčiais atskrido į Sankt Peterburgą, praėjus kelioms valandoms po to, kai tyrėjai paskelbė, kad lėktuvas subyrėjo ore.

Nepaprastųjų situacijų ministerijos lėktuvas, kuris pargabeno pirmąsias aukas po lainerio „Airbus A-321“ katastrofos neramiame Sinajaus pusiasalyje, nusileido Pulkovo oro uoste Rusijos antrajame didžiausiame mieste.

Kelių šalių tyrėjai prisidėjo prie Egipto vadovaujamo tyrimo, siekdami nustatyti, dėl kokių priežasčių šeštadienį nukrito Rusijos oro bendrovės „Kogalymavia“ 9268-ojo reiso lėktuvas, skraidinęs 224 žmones. Tas laineris sudužo tuojau po to, kai pakilo iš Šarm al Šeicho kurorto skristi į Sankt Peterburgą, o visi jame buvę žmonės žuvo.

Pareigūnai surado lėktuvo juodąsias dėžes, o Airijos ekspertų misijos, kuri dalyvaus Egipto vadovaujamame tyrime, vadovas sakė, kad tų prietaisų informacija turėtų būti pateikta analizei po kelių dienų.

Rusijos civilinės aviacijos agentūros vadovas Aleksandras Neradka sekmadienį sakė, kad laineris tikriausiai subyrėjo skrisdamas dideliame aukštyje. Panašią nuomonę išsakė ir kiti aukšto rango aviacijos pareigūnai.

„Visi ženklai rodo, kad lėktuvo konstrukcija suiro ore, dideliame aukštyje“, – A. Neradka sakė Rusijos valstybinei televizijai.

Į Sankt Peterburgą parskraidinti žuvusiųjų palaikai bus išvežti katafalkų kolona į vieną lavoninę, kur bus vykdomas jų atpažinimas, prasidėsiantis vėliau pirmadienį, nurodė Nepaprastųjų situacijų ministerija.

Rusijos pareigūnai patvirtino, kad lėktuve, kuris nusileido Pulkovo oro uoste, buvo 144 žmonių palaikai.

Egiptas anksčiau pranešė, kad į Rusiją buvo išskraidinti 162 žmonių palaikai. Per „Kogalymavia“ lėktuvo katastrofą žuvo iš viso 214 keleivių iš Rusijos, trys ukrainiečiai ir septyni įgulos nariai.

Aukų artimieji pateikė DNR mėginių krizių centre, įkurtame prie Pulkovo oro uosto, kuriame taip pat buvo įkurtas improvizuotas memorialas: žmonės nešė gėles ir pliušinius žaislus, pagerbdami žuvusiuosius, tarp kurių buvo daug vaikų.

Rusijos žiniasklaida: orlaivio ekipažas nelaimės signalo nepasiuntė

Sinajaus pusiasalyje sudužusio lainerio А321, priklausiusio bendrovei „Kogalymavia“, ekipažas atsakingų tarnybų neinformavo apie kilusius nesklandumus. Šią žinią iš informuotų šaltinių Kaire gavo naujienų agentūra „Interfax“.

Anksčiau buvo pranešta, kad per paskutinį radijo ryšį reiso vadas paprašė leidimo leistis avariniu būdu Egipto sostinėje, rašo newsru.com.

„Patikslintais duomenimis, orlaivio vadas nepasiuntė nelaimės signalo, nepranešė apie nesklandumus ir neprašė avarinio nusileidimo“, – teigė agentūros pašnekovas.

Be to, šaltinis teigė, kad Rusijos lėktuvas nukrito ant nugarinės dalies, nors iš to daryti kokias nors išvadas dar anksti. Norint išsiaiškinti situaciją, reikia iššifruoti skrydžio duomenų įrašus. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi