Pasaulyje

2015.11.02 00:04

Vokietijos valdančiajai koalicijai nepavyko išspręsti nesutarimų dėl pabėgėlių

BNS 2015.11.02 00:04

Vokietijos valdančiajai koalicijai sekmadienį nepavyko išspręsti didelių nesutarimų dėl šalies pabėgėlių politikos jai rengiantis didžiausiam nuo Antrojo pasaulinio karo atvykėlių srautui.

Kanclerės Angelos Merkel atstovas Steffenas Seibertas sakė, kad po dviejų savaitgalį įvykusių partijų lyderių derybų ratų susitikimai tęsis kitą savaitę.

„Trys koalicijos partijų lyderiai surengė konstruktyvias derybas dėl visų pabėgėlių situacijos aspektų ir vėl susirinks ketvirtadienį, prieš Vokietijos žemių lyderių konferenciją“, – sakoma St.Seiberto pareiškime.

„Jie sutaria keliais punktais, taip pat keliais punktais, kuriuos dar reikia išspręsti, įskaitant „tranzito zonų“ klausimą“, – sakė jis, turėdamas omenyje pasiūlymą įsteigti oro uostų stiliaus apiforminimo punktus prie Vokietijos sienų, kad tuos pabėgėlius, kurie neatitinka prieglobsčio kriterijų, būtų galima greit išsiųsti.

A. Merkel šias skubias derybas sušaukė po to, kai jos sąjungininkas Bavarijoje, Horstas Seehoferis iš Krikščionių socialinės sąjungos (CSU), pagrasino jai pasekmėmis, jeigu ji iki sekmadienio nesiims veiksmų atvykėlių skaičiui apriboti.

Didžioji dauguma iš iki milijono žmonių, šiemet atvykstančių į Vokietiją, kerta sieną iš Austrijos į Bavariją.

Nors dauguma vokiečių iš pradžių rėmė A.Merkel atvirų durų politiką žmonėms, bėgantiems nuo karo ir persekiojimų, didėjanti priešiška reakcija didino spaudimą kanclerei ir atskleidė nesutarimus jos konservatorių bloke.

Populiari A.Merkel, kuri šį mėnesį minės savo valdymo dešimtmetį, nuo 2013-ųjų valdo su kairiųjų ir dešiniųjų „didžiąja koalicija“, į kurią įeina jos Krikščionių sąjungos aljansas ir socialdemokratai (SPD).

SPD konservatorių pasiūlymą dėl tranzito zonų atmetė kaip pernelyg suvaržantį ir ragino vietoje to visoms 16-ai Vokietijos žemių įkurti registracijos centrus prieglobsčio prašytojams.