Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.01 13:45

Izraelio ministras atsistatydino leisdamas tęsti svarbią sutartį

BNS 2015.11.01 13:45

Izraelio ekonomikos ministras sekmadienį atsistatydino, taip sudarydamas sąlygas vyriausybei duoti leidimą daugelio milijardų dolerių vertės dujų susitarimui su JAV energetikos gigante „Noble Energy“, sakoma premjero biuro pareiškime.

„Ministras Aryeh Deris paskelbė man apie savo ketinimą pasitraukti. Kad būtų galima tęsti šį susitarimą (dėl dujų gavybos atviroje jūroje), ši ministerija bus perduota man ir aš duosiu leidimą“, – nurodė premjeras Benjaminas Netanyahu.

Svarbus susitarimas dėl dujų telkinių Viduržemio jūros rytuose eksploatavimo buvo įstrigęs beveik metus, dėl šalies antimonopolinės institucijos prieštaravimų. Toji institucija perspėjo, kad susitarimas gali nulemti faktinę „Noble“ ir jos partnerės Izraelyje „Delek“ monopoliją.

Susitarimui taip pat trukdė A.Deri atsisakymas nepaisyti antimonopolinės institucijos.

B. Netanyahu, kuris jau eina ir užsienio reikalų ministro pareigas, dabar perims Ekonomikos ministerijos kontrolę ir tęs susitarimą.

„Šiandien žengiame didelį žingsnį tiekimo Izraelio valstybei gerinimo link. Dujos yra ekonomikos augimo Izraelyje ateinančiais metais variklis numeris vienas“, – sakė B. Netanyahu.

Izraelis išgauti dujas atviroje jūroje bandė nuo pat to laiko, kai 2009 ir 2010 metais buvo atrasti dujų telkiniai „Tamar“ ir „Leviathan“. Nors gavyba telkinyje „Tamar“ prasidėjo, gavybai daug didesniame „Leviatan“ trukdė virtinė biurokratinių kliūčių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi