Pasaulyje

2020.05.28 12:30

Dviguba krizė: Indija kovoja ne tik su koronaviruso protrūkiu, bet ir skėrių maru

LRT.lt, BNS2020.05.28 12:30

Pastaruoju metu Indijai tenka kovoti ne tik su koronaviruso protrūkiu, bet ir skėrių maru.

„CBS News“ praneša, kad Indijoje paleisti dronai, kurie purškia insekticidus ir siunčia perspėjimo signalus, kai spiečius pasiekia vakarines valstijas. Bepiločiai orlaiviai padeda atsekti vabzdžius, kurie naikina pasėlius. Situaacija didina nuogąstavimus dėl aprūpinimo maistu šalį, kurią ir taip niokoja koronaviruso pandemija.

Dykumos skėrių spiečiai užpuolė Radžastano, Gudžarato, Maharaštros, Madhja Pradešo, Punjabo ir Utar Pradešo valstijų dalis. Delis taip pat perspėjo, kad, atsižvelgiant į prognozuojamas vėjo kryptis, vabzdžiai gali pasiekti ir Indijos sostinę.

AFP rašo, kad vabzdžiai jau sunaikino beveik 50 000 hektarų pasėlių, taip paskatindami valdžios institucijas aktyviau reaguoti į blogiausią skėrių marą nuo 1993 m.

Situacija dar sudėtingesnė ūkininkams, nes dėl įvestų karantino apribojimų dėl koronaviruso pandemijos, ir taip buvo sustoję darbai. Manoma, kad dviguba krizė artimiausiais mėnesiais gali kelti rimtą pavojų Indijos maisto atsargoms.

Tarsi COVID-19 protrūkio ir augalus naikinančių vabzdžių nepakaktų, Indija kenčia ir nuo rekordinių karščių. Indijoje užėjus karščio bangai, oras kai kur kaista net iki 50 Celsijaus laipsnių, o sostinėje gegužė buvo karščiausia per beveik du dešimtmečius.

Šiemet apie žmonės, mirusius dėl karščių, kol kas nepranešta, bet pernai vyriausybė paskelbė, kad nuo 2015-ųjų karščiai pražudė 3,5 tūkst. žmonių. Pastaraisiais metais aukų būdavo mažiau.

1,3 mlrd. gyventojų turinčiai šaliai labai trūksta vandens, jau nekalbant apie oro kondicionavimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt