Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.27 20:22

Graikija ketina sustiprinti sienos su Turkija apsaugą

BNS 2020.05.27 20:22

Graikija ketina pasiųsti daugiau policijos pareigūnų patruliuoti prie sienos su Turkija, šaliai ruošiantis naujai migrantų bangai, trečiadienį pranešė vienas pareigūnas.

Papildomi 400 policininkų bus siunčiami į pasienio teritoriją šiaurės rytuose prie Evro upės kaip „prevencinė priemonė“, naujienų agentūrai AFP sakė policijos atstovas Todoras Chronopulas.

Šis pasienio regionas kovo mėnesį tapo konflikto su Turkija priežastimi, kadangi pastaroji atsisakė stabdyti prieglobsčio ieškančių pabėgėlių judėjimą į Europos Sąjungą.

Šalių ginčo metu migrantai, bandantys kirsti Graikijos sieną, mėtė akmenis į Graikijos riaušių policijos pareigūnus, o šie prieš pabėgėlius naudojo ašarines dujas.

Praėjus beveik mėnesiui nuo šių incidentų Turkijos pareigūnai evakavo prieglobsčio ieškotojus. Graikijos valstybinė televizija pranešė, kad laikinoji migrantų stovykla buvo sudeginta, taip siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso plitimo.

Graikijos gynybos ministras Nikas Panagiotopulas televizijai „Sky“ antradienį sakė, jog „tam tikri pareiškimai leidžia manyti, kad [Graikija] vėl patirs sunkumų pasienio teritorijose, ypač prie sausumos sienų“, ir Atėnai puikiai tai supranta.

Užsienio reikalų ministras Nikas Dendijas trečiadienį radijo stočiai „Thema“ kalbėjo konkrečiau: „Deja, iš Turkijos pareigūnų pasisakymų galima suprasti, kad pasibaigus koronaviruso pandemijai Turkija nebestabdys migrantų judėjimo [į ES]“.

Iškilus pabėgėlių krizei kovo mėnesį, Atėnai paskelbė pratęsiantys pasienio tvorą probleminiame sienos ruože. Šis pranešimas sukėlė naują ginčą su Ankara.

Turkija sako, jog prieš pratęsdama pasienio tvorą Graikija turi pasikonsultuoti su Ankara. Turkija pabrėžė, kad Evro upės vaga nuo valstybių sienų nustatymo 1926 metais „smarkiai pakito tiek dėl natūralių procesų, tiek dėl žmonių veiklos“.

Ankara teigia, jog reikalingas „techninis veiksmų suderinimas“ ir kad ji neleis įvykti, kad pokyčiai pasienyje būtų pripažinti „įvykusiu faktu“.

Graikija atkerta, kad pasienio ruožas nėra pakitęs ir kad ji nėra įpareigoti konsultuotis su Turkija dėl infrastruktūros pokyčių savo teritorijoje.

„Pasienio užtvara yra Graikijos teritorijoje – dėl to nekyla jokių abejonių, ir negali būti kalbos apie jokį žemių perskirstymą“, – trečiadienį sakė Graikijos užsienio reikalų ministras.

N. Dendijas savaitgalį taip pat paneigė „visiškai melagingus“ pranešimus, skelbiančius apie Turkijos karinių pajėgų įžengimą į dalį Graikijos pasienio teritorijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi