Pasaulyje

2015.10.31 10:40

Rusija įspėja JAV dėl „netiesioginio karo rizikos“

ELTA 2015.10.31 10:40

Po JAV pranešimo apie ketinimą į Siriją siųsti specialiąsias pajėgas, Rusija įspėjo apie „netiesioginio karo“ grėsmę Artimuosiuose rytuose, skelbia BBC.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergėjus Lavrovas pranešė, kad tai padidina bendradarbiavimo tarp Rusijos ir JAV poreikį.

Pasak JAV pareigūnų, į Sirija ketinama siųsti apie 50 specialiųjų dalinių kariškių, kurie „treniruos, patars ir padės“ opozicijos pajėgoms kovoje su „Islamo valstybės“ (IS) kovotojais.

Tai yra pirmasis kartas, kai JAV pajėgos pradės atvirai veikti Sirijoje.

Anot S. Lavrovo, JAV sprendimą priėmė vienašališkai, be jokio bendravimo su Sirijos valdžia.

„Aš esu tikras, kad nei JAV, nei Rusija nenori pradėti netiesioginio karo. Todėl, man darosi akivaizdu, kad bendradarbiavimas tarp dviejų kariuomenių tapo dar svarbesnis“, – pridūrė S. Lavrovas.

S. Lavrovas kalbėjo po susitikimo su JAV valstybės sekretoriumi Johnu Kerry Vienoje.

Vėliau kalbėjęs JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris sakė, žinantis, kad šalies specialiųjų pajėgų laukia ne viena grėsmė. Jis neatmetė galimybės į regioną nusiųsti ir daugiau specialiųjų pajėgų kariškių, jei pirmoji misija pavyks.

Jau ilgiau nei metus JAV vadovaujamos koalicijos pajėgos vykdo atakas prieš IS, kuri kontroliuoja didelę dalį Šiaurės Sirijos ir pavienes vietoves kaimyniniame Irake.