Pasaulyje

2020.05.27 19:09

Eurokomisaras Sinkevičius: atsigavimo fondas padės ES šalims greičiau atsistoti ant kojų

„Ši diena turės savo sakinį istorijos puslapiuose. Europos Komisija (EK) nubrėžė kontūrus, kaip Europa atsities po didžiausio sukrėtimo po Antrojo pasaulinio karo, o svarbiausia pagilins Europos integraciją“, – savo feisbuko paskyroje rašo Lietuvos deleguotas aplinkos eurokomisaras Virginijus Sinkevičius.

LRT RADIJUI jis sako, kad formulė, pagal kurią Lietuva pretenduoja gauti daugiau kaip 6 mlrd. eurų, yra labai sudėtinga. „Lietuvai pinigai bus skirti iš Europos atsigavimo fondo, kurį sudaro 750 mlrd. eurų. Šalims narėms, pagal populiacijos dydžio ar pandemijos paveikimo kriterijus, buvo išvestos sumos, į kurias šalys narės galės pretenduoti. Tai yra Komisijos pasiūlymas. Dar reikia, kad jam pritartų ir Vadovų taryba“, – sako V. Sinkevičius.

Šios paramos tikslas yra atstatyti Europos ekonomiką, sako eurokomisaras. „Europos ekonomika smarkiai nukentėjo nuo pandemijos. Ją reikia atstatyti taip, kad ji būtų konkurencinga, inovatyvi, konkuruojanti, kurianti darbo vietas europiečiams, – sako pašnekovas. – Tikimasi, kad šalys narės tas lėšas nukreips į tuos ekonomikos sektorius, kurie padės narėms kuo greičiau atsistatyti, sukurti papildomas darbo vietas.“

Lietuvai siūloma 6,3 mlrd. eurų. Iš jų 3,9 mlrd. eurų sudarys subsidijos, o 2,4 mlrd. eurų – lengvatinė paskola. Pasak V. Sinkevičiaus, Europos Komisija nurodo dvikryptį finansavimą visoms šalims: žaliąjį kursą ir skaitmenizaciją.

Europos ekonomika smarkiai nukentėjo nuo pandemijos. Ją reikia atstatyti taip, kad ji būtų konkurencinga, inovatyvi, konkuruojanti, kurianti darbo vietas europiečiams.

Eurokomisaras tikina, kad ši Europos Sąjungos parama šalis nares turėtų pasiekti per pirmuosius trejus metus.

„Mes kalbame apie startą 2021 m.“, – sako už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas eurokomisaras V. Sinkevičius.

Daugiausia paramos iš atsigavimo fondo numatoma skirti Italijai ir Ispanijai, kurias labiausiai paveikė koronaviruso pandemija.

Parengė Vismantas Žuklevičius