Pasaulyje

2015.11.09 11:24

Rusijos keleivinio lėktuvo katastrofa: išgyvenusiųjų nėra

DELFI.lt, BNS, 15min.lt, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.11.09 11:24

Iš Egipto į Rusiją skridęs keleivinis lėktuvas su daugiau kaip 200 keleivių sudužo ties Sinajumi, praneša BBC. Jau aptiktos lėktuvo nuolaužos, iš įvykio vietos gabenami aukų kūnai. Nors ir pradžių buvo pranešama, kad gelbėtojai iš lėktuvo dar girdi žmonių balsų, tačiau vėliau buvo patvirtinta, kad išsigelbėjusių žmonių nerasta. Tarp žuvusiųjų daugiausia Rusijos piliečių, trys – Ukrainos.

Kaip praneša Reuters, iš Šarm el Šeicho į Sankt Peterburgą skridusiame lėktuve, kuris dingo iš radarų, buvo 217 keleivių ir 7 įgulos nariai, iš kurių didžioji dalis – Rusijos turistai. Naujausiais duomenimis, tarp keleivių buvo 137 moterys, 56 vyrai ir 24 vaikai nuo 2 iki 17 metų amžiaus.

„Reuters“ išpublikavo detalesnį telefoninio pokalbio su gelbėtoju, paprašiusiu nenurodyti jo vardo ir pavardės, tekstą. „Dabar matau tragišką vaizdą. Labai daug žuvusiųjų ant žemės, daugelis iš jų vis dar prisegti prie sėdynių. Lėktuvas skilo į dvi dalis, mažesnė užpakalinė dalis sudegė, didesnioji įsirėžė į uolą. Išėmėme apie 100 kūnų, likę dar viduje“.

Egipto oro uosto atstovų teigimu, prieš skrydį lėktuvas praėjo privalomą techninę apžiūrą.

Rusijos žiniasklaida praneša, kad „Kogalymavia“ būstinėje Maskvoje šiuo metu yra atliekama paieška.

Reuters skelbė, kad pradėta lėktuvo paieškos operacija, o agentūros šaltiniai teisėsaugos organuose patvirtino, kad lėktuvas dingo. Tačiau netrukus Egipto nelaimių oro erdvėje tarnybos vadovas pranešė, kad į Rusiją skrendantis dingęs keleivinis lėktuvas saugiai paliko Egipto oro erdvę ir užmezgė kontaktą su Turkijos judėjimo oro erdvėje kontrolės tarnyba.

„Rusų oro linijos mums pranešė, kad šis Rusijos lėktuvas, su kuriuo prarastas kontaktas, yra saugus, jis susisiekė su Turkijos judėjimo oro erdvėje kontrolės tarnyba ir šiuo metu skrenda virš Turkijos teritorijos“, – informavo Egipto nelaimių oro erdvėje tarnybos vadovas Aymanas al Muqaddamas. Tuo metu „Ria Novosti“ skelbė, kad Egipto karinė aviacija aptvėrė lėktuvo katastrofos vietą ir tikėtina, kad rastos lėktuvo nuolaužos yra Rusijos keleivinio lėktuvo.

Rusų keleivinio lėktuvo nuolaužos spalio 31 d. aptiktos Egipte, Sinajaus pusiasalyje, pranešė naujienų agentūra „RIA Novosti“.

Egipto saugumo pajėgos apžiūrėjo lėktuvo katastrofos vietą, iš Sinajaus pusiasalio šiaurinėje dalyje esančio Arišo miesto išsiųsta 20 greitosios pagalbos automobilių katastrofos aukoms evakuoti.

Egipto premjeras žinią patvirtino

Egiptas patvirtino, kad rusų keleivinis lėktuvas sudužo centrinėje Sinajaus pusiasalio dalyje. Oficialiame Egipto ministro pirmininko administracijos pranešime teigiama apie krizei dėl įvykusios katastrofos spręsti suformuotą komitetą. Premjero Sharifo Ismailo biuras pranešė, kad ministrų lygiu suformuotas krizės komitetas šiai katastrofai tirti. „Rusijos civilinis lėktuvas ... sudužo vidurio Sinajuje“, – sakoma pranešime.

Pasak vieno aviacijos pareigūno, tai buvo vienos rusų bendrovės užsakytas skrydis; lėktuve buvo 217 keleivių ir septyni įgulos nariai.

Anksčiau Rusija pranešė, kad buvo prarastas ryšys su oro bendrovės „Kogalymavia“ keleiviniu laineriu „Airbus А-321“, skridusiu iš Egipto į Sankt Peterburgą, kai jis buvo ties Kipru.

„Šiandien 6 val. 51 min. (Maskvos, 5 val. 51 min. Lietuvos laiku) iš Šarm aš Šeicho išskrido 9268-ojo reiso lėktuvas А-321 į Sankt Peterburgą. Pagal preliminarius duomenis, 7 val. 14 min. (6 val. 14 min.) ryšys su lėktuvu nutrūko, o orlaivio žyma dingo iš radiolokatorių ekranų. Nuo to laiko jis neatnaujino ryšio ir nepasirodė radaruose“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Rusijos civilinės aviacijos valdybos „Rosaviacija“ atstovas Sergejus Izvolskis.

Prieš dingdamas lėktuvas sparčiai žemėjo

Rusijos naujienų agentūra TASS, remdamasi Egipto šaltiniais, skelbia, kad paskutinį kartą radijo ryšiu su dispečeriais susisiekęs Rusijos lėktuvo vadas paprašė leidimo tūpti avariniu būdu artimiausiame oro uoste.

Interneto svetainė „Flightradar“ savo „Twitter“ paskyroje skelbia, kad prieš dingdamas iš radarų lėktuvas žaibiškai žemėjo – 6 tūkst. pėdų arba maždaug 2 km per minutę greičiu.

Pasak „Ria Novosti“, pilotas iškart po pakilimo prašė nukreipti lėktuvą į Kairo oro uostą dėl techninių problemų.

Sudužusio keleivinio lėktuvo keleiviai buvo apdrausti. Pagal sutartį už vieną keleivį turėtų būti mokama maždaug 2 mln. rublių (apie 28 tūkst. eurų) išmoka. Užsakomąjį skrydį organizavo kelionių agentūra „Brisko“, Rusijos turizmo asociacijos atstovė spaudai Irina Tiurina.

Iš įvykio vietos gabenamos aukos

Naujienų agentūra AFP praneša, kad iš įvykio vietos jau pradėtos gabenti katastrofos aukos.

Katastrofos aplinkybių tyrimui vadovaujantis pilotas Aymanas Al-Mokademas sakė, kad lėktuvas nukrito dėl techninių nesklandumų, jis nebuvo pašautas.

Rusijoje pradėtas tyrimas dėl katastrofos aplinkybių.

Putinas pareiškė užuojautą per lėktuvo katastrofą Egipte žuvusiųjų artimiesiems

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė nuoširdžią užuojautą per „Kogalymavia“ lėktuvo katastrofą Egipte žuvusiųjų artimiesiems, pranešė šeštadienį Kremliaus spaudos tarnyba.

V.Putinas pavedė Nepaprastųjų situacijų ministerija ir Sveikatos apsaugos ministerijai nedelsiant organizuoti pagalbą žuvusiųjų artimiesiems.

Prezidentas taip pat nurodė vyriausybės vadovui Dmitrijui Medvedevui sudaryti valstybinę komisiją, kuri tirtų šią katastrofą.

Aerobusas sudužo šeštadienio rytą skrisdamas iš Šarm aš Šeicho Egipte į Sankt Peterburgą; pirminiais duomenimis žuvo visi 224 lėktuve buvę žmonės: 200 suaugusių keleivių, 17 vaikų ir 7 įgulos nariai.

Pranešama, kad rasta lėktuvo juodoji dėžė. Apie terorizmą užuominų nerasta.

Girdimi žmonių balsai

„Reuters“ praneša, kad nelaimės vietoje esantys pareigūnai girdi balsus iš sudužusio lėktuvo. 

Pranešama apie penkis rastus vaikų kūnus. Lėktuvas sulūžęs į dvi dalis.

Į Egiptą tirti katastrofos aplinkybių išvyko Rusijos pareigūnai. Rusijoje pradėtas tyrimas dėl aviacijos taisyklių laikymosi.

Naujienų agentūra AFP praneša, kad gelbėtojai jau rado 100 žmonių kūnus. Likusieji keleiviai – vis dar lėktuve. Apie žmones, kurių balsus neva girdėjo gelbėtojai, kol kas užsienio spauda nepraneša.

Lėktuvu skrido Pskovo mero pavaduotojas Aleksandras Kopilovas, rašo „Flash Nord“. A.Kopilovo pavardė yra lėktuvo keleivių sąraše, kurį publikuoja įvairios Rusijos žiniasklaidos priemonės.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė išreiškė užuojautą Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui dėl įvykusios katastrofos.

Rusijoje paskelbtas gedulas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė vienos dienos nacionalinį gedulą dėl oro bendrovės „Kogalymavia“ lėktuvo, kuriuo skrido 227 žmonės, katastrofos Egipte, šeštadienį pranešė Kremliaus spaudos tarnyba.

„Per aviacijos katastrofą, įvykusią 2015 metų spalio 31 dieną Egipto Arabų Respublikoje žuvo daug žmonių, – sakoma prezidento įsake. – Reikšdamas sielvartą dėl žuvusiųjų ir užjausdamas jų šeimas bei artimus žmones, nutariu ... paskelbti 2015 metų lapkričio 1-ąją gedulo diena Rusijos Federacijoje.“

Sekmadienį Rusijoje vėliavos bus nuleistos iki pusės stiebo, kultūros įstaigoms ir transliuotojams rekomenduota atšaukti pramoginio pobūdžio laidas ir renginius.

V.Putinas taip pat įpareigojo vyriausybę imtis priemonių, kad būtų suteikta būtina pagalba žuvusiųjų šeimoms.

Rusijos tyrimų biuras pradėjo baudžiamąjį tyrimą dėl oro bendrovės „Kogalymavia“ lėktuvo „Airbus A-321“, skridusio iš Egipto į Sankt Peterburgą, katastrofos Sinajaus pusiasalyje, šeštadienį pranešė biuro atstovas Vladimiras Markinas.

„Pagal preliminarius duomenis, lėktuvas pakilo iš Šarm aš Šeicho oro uosto šiandien 6 val. 51 min. (vietos ir Lietuvos laiku) skristi į Sankt Peterburgą, o maždaug po 23 minučių ryšys su juo nutrūko. Lėktuve buvo 217 keleivių ir septyni įgulos nariai“, – V.Markinas sakė naujienų agentūrai „Interfax“.

„Šios aviakatastrofos tyrimui sudaryta operatyvinė tyrėjų grupė“, – nurodė V.Markinas, pridūręs, kad specialiu Nepaprastųjų situacijų ministerijos (NSM) organizuotu reisu į Egiptą išsiųsta patyrusių ekspertų komanda.

„Jie veiks koordinuodami darbą su kompetentingomis institucijomis ir kartu su Egipto Respublikos atstovais, pagal nacionalinės ir tarptautinės teisės normas“, – aiškino atstovas.

Nepaprastųjų situacijų ministro pavaduotojas Vladimiras Stepanovas sakė, kad tyrėjai išskris į Egiptą penkiais ministerijos lėktuvais 16 val. Maskvos (15 val. Lietuvos) laiku.

„Planuojama išskristi 16 val. iš Ramenskojės oro uosto. Paruošti išskristi trys Il-17, An-148 ir Be-200“, – V. Stepanovas sakė per posėdį Nepaprastųjų situacijų ministerijoje.

Viceministras nurodė įkurti psichologų grupę, kuri oro uoste teiks pagalbą sudužusiu lėktuvu skridusių žmonių artimiesiems.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt