Pasaulyje

2020.05.27 17:48

Italijos premjeras: ES atsigavimo planas yra „puikus ženklas“

BNS, ELTA 2020.05.27 17:48

Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte trečiadienį pasveikino Europos Sąjungos planą steigti 750 mlrd. eurų atsigavimo po koronaviruso pandemijos fondą, pavadindamas tai „puikiu ženklu iš Briuseliu“.

„Jis eina Italijos nurodyta kryptimi. Buvome vadinami aiškiaregiais, nes tikėjome juo nuo pradžių“, – parašė jis socialiniame tinkle „Facebook“.

Smarkiai įsiskolinusiai Italijai koronavirusas sudavė ypač skaudų smūgį, nusinešęs beveik 33 tūkst. gyvybių, todėl Roma reikalavo, kad Bendrija pagaliau panaudotų savo sunkiąją artileriją ir padėtų atsigauti ekonomikoms po ilgos izoliacijos.

„500 mlrd. išmokomis ir 250 mlrd. paskolomis yra teisinga suma. Dabar pagreitinkime derybas ir skirkime lėšų greitai“, – pridūrė jis.

Iš numatytų 750 mlrd. eurų Italijai tektų 81,8 mlrd. eurų tiesioginių išmokų ir dar 90,9 mlrd. eurų paskola, skelbia naujienų agentūra AFP, susipažinusi su atitinkamu dokumentu.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles`is Michelis informavo, kad Bendrijos lyderiai šį planą svarstys per birželio 19 dieną vyksiantį viršūnių susitikimą.

E. Macronas sveikina U. von der Leyen planą

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pasveikino Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen planą dėl Europos ekonomikos atgaivinimo ir pareikalavo greitų veiksmų.

E. Macronas trečiadienį tviteryje kalbėjo apie „puikią dieną Europai“. „Vokietijos ir Prancūzijos pasiūlymas sudarė sąlygas šiai pažangai. Mes turime greitai veikti ir priimti ambicingą susitarimą su visais savo Europos partneriais“, – teigė jis.

Praėjusią savaitę Vokietija ir Prancūzija pasiūlė, kad Europos Komisija su ES šalių garantija kapitalo rinkose pasiskolintų 500 mlrd. eurų ir šias lėšas kaip subsidijas paskirstytų krizės ištiktoms šalims ir sektoriams.

Europos Komisijos pirmininkės planus pasveikino ir Ispanija, pavadindama juos „geru pagrindu deryboms“. Pasiūlymuose atsižvelgta į daug Ispanijos reikalavimų, pranešė naujienų agentūra „Europa Press“, remdamasi vyriausybės šaltiniais