Pasaulyje

2020.05.27 13:03

PSO perspėja – pirmoji koronaviruso protrūkio banga dar nesibaigė

LRT.lt 2020.05.27 13:03

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vykdomasis direktorius perspėjo, kad pasaulis vis dar neišsivadavo iš pirmosios koronaviruso protrūkio bangos – šalys ir toliau stengiasi sustabdyti plitimą, o kitos – greitai švelnina karantino sąlygas, net ir augant atvejų skaičiui, rašo „VOA News“.

„Mes esame viduryje pirmosios protrūkio bangos visame pasaulyje. Mes vis dar tokiame etape, kai ligos atvejų skaičiai auga“, – sakė Mike`as Ryanas.

M. Ryanas teigė, kad COVID-19 atvejų daugėja Pietų Amerikoje, Pietų Azijoje ir kituose regionuose. Jis sakė, kad „atvejų bet kada gali vėl padaugėti“ ir perspėjo Šiaurės Ameriką, Europą, Pietryčių Aziją ir kitas pasaulio šalis per greitai nešvelninti karantino sąlygų.

M. Ryanas, PSO ekstremalių situacijų programos vadovas, paskelbė šį perspėjimą dar prieš kelis mėnesius, prieš numatomą antrąją koronaviruso protrūkio bangą, taip sukeldamas žmonių susirūpinimą, kurie priešinasi sparčiam priemonių švelninimui.

PSO vykdomojo direktoriaus komentarai sumažino lūkesčius dėl greito pasaulio ekonomikos atsigavimo ir tarptautinių kelionių atnaujinimo pasaulyje.

Jis pasisakė pirmadienį, kai JAV, kuri pirmauja pagal koronavirusinės infekcijos atvejus ir mirčių skaičių, gausus būrys gyventojų traukė į vėl atvertas viešąsias erdves – paplūdimius ir nacionalinius parkus.

Indija ir toliau kovoja su augančiu koronaviruso atvejų skaičiumi. Šalyje, kurioje gyvena daugiau kaip 1,3 milijardo žmonių, septynias dienas iš eilės buvo užregistruota rekordiškai daug naujų infekcijų.

Indija antradienį pranešė apie 6535 naujus koronavirusinės infekcijos atvejus, skaičius padidėjo iki daugiau nei 146 tūkst. atvejų, įskaitant beveik 4 200 mirčių.

Nepaisant augimo, Indija leido atnaujinti vidaus skrydžius po to, kai jie buvo sustabdyti dviem mėnesiams.

Brazilija taip pat kovoja su koronaviruso protrūkiu. Šalis protrūkio mastu pasaulyje nusileidžia tik Jungtinėms Valstijoms, piko laukiama tik birželį. San Paulas kenčia labiausiai.