Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.27 12:16

Po patarėjo skandalo smarkiai smuko Johnsono reitingai

ELTA 2020.05.27 12:16

Remiantis trečiadienį paskelbtais apklausų duomenimis, Jungtinės Karalystės premjero Boriso Johnsono reitingai po Dominico Cummingso skandalo, susijusio su karantino priemonių pažeidimu, smarkiai smuko. Tai yra didžiausias reitingų nuosmūkis, kokį per pastaruosius dešimt metų yra patyrę konservatorių partijos lyderiai.

Premjerui ruošiantis kiek vėliau trečiadienį atsakyti į parlamentarų klausimus, „The Times“ užsakymu atliktos „YouGov“ apklausos rezultatai parodė, kad konservatorių pranašumas reitinguose prieš pagrindinę opozicinę Leiboristų partiją per savaitę sumažėjo 9 procentiniais punktais.

Apklausos rezultatai rodo, kad torius palaiko 44 proc. rinkėjų – tad jų reitingai smuko 4 procentiniais punktais, o Leiboristų partijos palaikymas išaugo penkiais procentiniais punktais, dabar už juos balsuotų 38 proc. rinkėjų.

Panašų reitingų nuosmukį per 2010 m. parlamento rinkimų kampaniją patyrė kitas torių lyderis Davidas Cameronas.

Prie B. Johnsono reitingų smukimo nemažai prisidėjo tai, kaip Vyriausybė sprendė iškilusį premjero patarėjo D. Cummingso skandalą dėl karantino priemonių pažeidimo. Beveik 40 Torių partijos parlamentarų reikalavo D. Cummingso atsistatydinimo, tačiau tai nebuvo įgyvendinta.

Protestuodamas prieš Vyriausybės sprendimą D. Cummingsą palikti patarėjo kėdėje, iš darbo pasitraukė ir vienas B. Johnsono kabineto ministrų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi