Pasaulyje

2020.05.27 10:49

Nyderlandų premjeras Rutte dėl karantino apribojimų nelankė savo mirštančios motinos

LRT.lt 2020.05.27 10:49

Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte negalėjo aplankyti savo mirštančios motinos dėl koronaviruso apribojimų, tačiau jis vis dėlto liko su ja paskutinę naktį, antradienį CNN sakė jo atstovas.

M. Rutte pirmadienį paskelbė, kad jo motina, 96-erių Mieke Rutte-Dilling, mirė gegužės 13 dieną. Mirties priežastis nebuvo COVID-19.

„Liūdime ir prisimename, bet kartu ir džiaugiamės, kad man ir mano šeimai buvo leista taip ilgai būti kartu su ja. Atsisveikinome šeimos rate ir tikimės, kad artimiausiu metu su šia netektimi galėsime susitaikyti“, – sakė Nyderlandų premjeras.

Šis premjero pranešimas buvo paskelbtas po nuvilnijusio skandalo Jungtinėje Karalystėje (JK), kai JK ministro pirmininko Boriso Johnsono vienas iš svarbiausių patarėjų Dominicas Cummingsas įtariamas pažeidęs karantino taisykles.

D. Cummingsas, kuriam pasireiškė COVID-19 ligos simptomai, paliko savo butą Londone ir išvyko pas tėvus, gyvenančius Daramo mieste, Šiaurės rytų Anglijoje, pranešė laikraščiai „The Guardian“ bei „Daily Mirror“.

M. Rutte atstovas antradienį CNN sakė, kad Nyderlandų ministras pirmininkas „laikėsi visų koronaviruso ribojimo priemonių ir daugiau nei aštuonias savaites nesilankė pas savo motiną“.

„Vis dėlto buvo palikta galimybė atsisveikinti su mirštančiu šeimos nariu. Premjeras praėjusią naktį liko su mama“, – teigė atstovas.

Nyderlandai kovo viduryje įvedė karantino apribojimus, kad būtų užkirstas kelias viruso plitimui.