Pasaulyje

2020.05.27 06:59

Naujausia informacija. Rusijoje lengva COVID-19 forma sergantieji nebebus įtraukiami į oficialiąją statistiką

BNS2020.05.27 06:59

Rusijos sveikatos apsaugos ministerija trečiadienį rekomendavo į oficialą COVID-19 liga šalyje sergančiųjų oficialiąją statistiką nebeįtraukti pacientų, kuriems ši lyga yra lengvos formos ir jie dėl jos nesiskundžia.

„Jei koronavirusas nustatomas nesant nusiskundimų, objektyvios ir papildomos informacijos, toks žmogus gali būti laikomas koronaviruso nešiotoju ir neturėtų būti įtraukiamas į sergančiųjų COVID-19 ar nuo šios ligos mirusiųjų statistiką“, – teigiama ministerijos pranešime.

Naujausiais oficialiais duomenimis, Rusijoje patvirtinta 370,68 tūkst. COVID-19 ir beveik 4 tūkst. su šia liga siejamų mirčių atvejų.

Rusija pagal oficialiai patvirtinti COVID-19 atvejų skaičių pasaulyje trečia, o pagal mirčių skaičių – 17-a.

Visame pasaulyje nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemijos pradžios ši liga nusinešė daugiau kaip 350 tūkst. gyvybių, trečiadienį 6 val. Grinvičo (9 val. Lietuvos) laiku rodė naujienų agentūros AFP kaupiami oficialūs duomenys. Iš viso pasaulyje užregistruoti 350 196 mirties nuo COVID-19 atvejai iš 5 589 389 užsikrėtimo atvejų. Europoje užregistruota 173 713 mirties atvejų iš 2 057 414 užsikrėtimo atvejų.

Jungtinėse Valstijose užregistruota daugiausiai mirčių: 98 929. Toliau eina Didžioji Britanija (37 048), Italija (32 955), Prancūzija (28 530) ir Ispanija (27 117). Tačiau užregistruotų užsikrėtimo atvejų skaičius atspindi tik dalį tikrojo skaičiaus, nes daugelis šalių testus atlieka tik rimtais ligos atvejais arba išvis neturi pakankamų testavimo pajėgumų.

Atnaujinta 00.01

JAV sostinėje nuo penktadienio švelninamos karantino dėl COVID-19 sąlygos – pradedamas pirmasis miesto ekonominės veiklos gaivinimo etapas, rašo leidinys „The Hill“, cituodamas Kolumbijos apygardos merę Muriel Bowser.

Jos žodžiais, toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į 14 dienų sumažėjusį COVID-19 koronaviruso plitimą Vašingtone.

Vadovaujantis merės potvarkiu pradės veikti mažmeninės prekybos įstaigos, grožio salonai pagal išankstinį klientų užsirašymą, o restoranai klientus galės aptarnauti lauke, o nesant tokiai galimybei, juos galės vidaus patalpose susodinti maždaug dviejų metrų atstumu.

Atnaujinta 23.11

Italijoje praėjusią parą užregistruota 117 mirčių nuo naujojo koronaviruso, pranešė Civilinė apsauga. Para anksčiau mirčių buvo 78, informuoja agentūra APA.

Pandemijos aukų skaičius Italijoje nuo krizės pradžios prieš tris mėnesius viršijo 33 000. Mirusiųjų dabar yra 33 072.

Praėjusią parą patvirtinti 583 nauji koronaviruso atvejai, 384 jų – Lombardijoje.
Šiuo metu sergančiųjų yra 50 966. Ligoninėse gydomų pacientų sumažėjo iki 7 729, reanimacijoje – iki 505. Tai yra 16 mažiau nei praėjusią parą.

Pasveikusiųjų Italijoje yra 147 101. Tai 2 443 daugiau, lyginant su ankstesne para.

Atnaujinta 23.00

Jungtinėse Valstijose naujuoju koronavirusu užsikrėtė dešimtys tūkstančių medikų ir slaugytojų, savo portale skelbia JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC). Iš 62 344 užsikrėtusių sveikatos sektoriaus darbuotųjų mažiausiai 291 mirė. JAV medikai ir medicinos seserys daugelyje vietų skundžiasi dėl nepakankamo aprūpinimo apsaugos priemonėmis.

Atnaujinta 20.15

Maskvos meras Sergejus Sobianinas trečiadienį paskelbė, kad nuo birželio 1 dienos Rusijos sostinėje bus švelninamas karantinas, todėl, be kita ko, bus leista atsidaryti ne maisto parduotuvėms.

„Šiandien jau galime kalbėti apie tolesnius žingsnius išėjimo iš krizinės padėties link“, – per virtualią konferenciją su prezidentu Vladimiru Putinu kalbėjo S. Sobianinas.

„Siūlau nuo birželio 1 dienos atnaujinti prekybą ne tik maistu, bet ir ne maisto prekėmis“, – pridūrė pastarasis.

Atnaujinta 19.14

Ispanijoje nuo COVID-19 galėjo mirti tūkstančiais daugiau žmonių nei rodo oficiali statistika. Nuo kovo 1 dienos iki gegužės 12-osios šalyje mirė 43 295 asmenimis daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį, trečiadienį rašo laikraštis „El Pais“, išanalizavęs oficialius mirštamumo rodiklius.

Vadinamasis mirštamumo pokytis siekė 52 proc. ir buvo maždaug toks, kaip ir taip pat smarkiai nuo koronaviruso nukentėjusioje Italijoje. Palyginimui: Vokietijoje atitinkamas rodiklis balandžio pabaigoje buvo 13 proc.

Ispanija skelbia, kad šalyje mirė 27 302 žmonės, kurių koronaviruso testas buvo teigiamas. Likę 15 993 iš „viršytos“ mirusiųjų statistikos oficialiai nepriskiriami Covid-19 aukoms. Tačiau dauguma jų veikiausiai mirė dėl pandemijos, rašo laikraštis.

Atnaujinta 18.23

Rusija trečiadienį paskelbė, kad dėl koronaviruso pandemijos atideda du tarptautinius viršūnių susitikimus, turėjusius liepą vykti Sankt Peterburgo mieste.

Kremliaus svetainėje paskelbtame pranešime nurodoma, kad pareigūnai, atsakingi už BRICS (Brazilijos, Rusijos, Indijos, Kinijos, Pietų Afrikos) ir Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijos (SCO) viršūnių susitikimus, nusprendė atidėti abu renginius, turėjusius vykti liepos 21-23 dienomis antrame pagal dydį Rusijos mieste Sankt Peterburge.

Kaip teigiama, sprendimas priimtas „atsižvelgiant į pasaulinę koronaviruso pandemiją ir su ja susijusias laikinas ribojančias priemones.“

Šie viršūnių susitikimai turėjo suburti BRICS šalių ir Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijos šalių lyderius, tarp kurių – Rusija, Kinija, Indija, Pakistanas, Brazilija, Pietų Afrika ir kelios Centrinės Azijos šalys.

Paskutinis BRICS viršūnių susitikimas vyko pernai lapkritį Brazilijoje.

Atnaujinta 17.20

Maskva pradės švelninti dėl koronaviruso įvestus apribojimus

Rusijos sostinėje Maskvoje nuo ateinančio pirmadienio – birželio 1 dienos – bus pradėti švelninti dėl koronaviruso pandemijos įvesti apribojimai, įskaitant ne maisto prekių parduotuvių atidarymą, trečiadienį pranešė miesto meras Sergejus Sobianinas.

Meras taip pat paskelbė apie planus leisti žmonėms pasivaikščioti lauke, nustatant tam tikrus apribojimus. Šiuo metu Maskvos gyventojai gali nueiti tik į arčiausiai namų esančią parduotuvę ir pavedžioti šunį 100 metrų spinduliu nuo savo namų bei su leidimu vykti darbą. Maskvoje, tapusioje didžiausiu koronaviruso židiniu Rusijoje, karantinas galioja nuo kovo 30 dienos.

Atnaujinta 16.37

Afrikoje mirčių nuo koronaviruso skaičius peržengė 3 500

Afrikos žemyne koronaviruso infekcijos (COVID-19) aukų skaičius išaugo iki 3 574, o nustatytų užsikrėtimo COVID-19 atvejų skaičius per parą padidėjo 3 690 – iki 118 927, nurodė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Afrikos regiono biuras.

Daugiausiai infekcijos atvejų – 24 264 – patvirtinta Pietų Afrikos Respublikoje (PAR), bet mirčių skaičius didžiausias Egipte – 783 žmonės mirė, 17 967 užsikrėtė. Alžyre iš 8 697 užsikrėtusiųjų žmonių mirė 617, o PAR infekcijos aukomis tapo 524 pacientai. Maroke užsikrėtusiųjų skaičius siekia 7 556, mirčių – 202, Sudane infekcija diagnozuota 3 976 asmenims, 170 iš jų mirė.

Atnaujinta 16.07

Rusijos kariuomenė atidarė lauko ligoninę koronaviruso siaubiamame Dagestane

Rusijos kariuomenė trečiadienį paskelbė atidariusi lauko ligoninę Šiaurės Kaukaze esančioje Dagestano respublikoje, kur valdžios institucijoms sunkiai sekasi valdyti koronaviruso protrūkį. Armijos gydytojai pastatė 100 lovų centrą Botlicho kaime, o „medicinos darbuotojai yra pasirengę priimti ir gydyti pacientus“, nurodoma Gynybos ministerijos pranešime.

Atnaujinta 15.34

Kinijoje – vos vienas naujas koronaviruso atvejis

Kinija trečiadienį pranešė apie vieną naują koronaviruso atvejį, jis – įvežtinis. Para anksčiau teigiami buvo septyni COVID-19 testai, pranešė nacionalinė sveikatos komisija. Bendras užsikrėtusiųjų skaičius Kinijos žemyninėje dalyje, oficialiais duomenimis, pasiekė 82 993. Mirčių skaičius lieka nepakitęs – 4 634.

Atnaujinta 14.50

D. Trumpas nežino, kada atvers sienas europiečiams

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir toliau nesako, kiek laiko dar galios draudimas europiečiams iš Šengeno zonos atvykti į JAV. Atsakydamas į atitinkamą klausimą, jis teigė, kad jo vyriausybė tam tikrus pareiškimus dėl Europos šalių paskelbs, kai ateis tam laikas.

„Jei jos darys pažangą, mes pradėsime atsiverti – tačiau tik tokiu atveju, jei jos darys pažangą“, – pabrėžė D. Trumpas. JAV prezidentas kovo viduryje dėl spartaus koronaviruso plitimo kai kuriose Europos šalyse paskelbė kelionių draudimą užsieniečiams iš Europos. Šiuo metu į JAV negali patekti piliečiai iš Šengeno zonos, Didžiosios Britanijos ir Airijos.

Atnaujinta 14.05

Baltarusijoje padidėjo nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų

Baltarusijoje užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius per parą padidėjo 897 – iki 38 956, mirė šeši infekuotieji. Tai trečiadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Atnujinta 13.41

Ispanija tylos minute pagerbė pandemijos aukų atminimą

Ispanijos karališkoji šeima, vyriausybės nariai, įvairių valstybinių įstaigų darbuotojai ir šalies gyventojai trečiadienį 12 valandą vietos laiku (13 valandą Lietuvos laiku) tylos minute pagerbė koronaviruso pandemijos aukų atminimą.

Ispanijoje prasidėjo 10 dienų nacionalinis gedulas dėl pandemijos aukų. Tai – ilgiausios trukmės gedulas šalies demokratijos istorijoje. Iki birželio 6 d. iki pusės stiebo bus nuleistos vėliavos prie visų valstybinių įstaigų, karalystės ambasadų užsienyje ir karinių jūrų pajėgų laivuose.

Ispanija yra viena iš labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių pasaulio šalių. Nuo infekcijos plitimo pradžios Ispanijoje užfiksuoti daugiau kaip 236 tūkstančiai užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 27 117 infekuotųjų mirė. Nuo kovo vidurio čia galioja aukštesnio lygio parengties režimas. Gyventojų judėjimas šalyje ribojamas. Bet vyriausybė palaipsniui švelnina ribojamąsias priemones.

Atnaujinta 13.04

Latvijoje patvirtinti dar keturi, o Estijoje – 6 nauji atvejai

Latvijoje per parą patvirtinti keturi nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai, bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje padidėjo iki 1 057, skelbia Latvijos visuomeninis transliuotojas LSM. Per praėjusią parą užfiksuotas vienas naujas mirties nuo COVID-19 atvejis, bendras koronaviruso aukų skaičius Latvijoje padidėjo iki 23. Naujausia auka priklausė 80-85 amžiaus grupei, miręs žmogus turėjo kitų sveikatos problemų.

Estijoje per pastarąją parą nuo koronaviruso sukeliamos ligos mirė 66-erių vyras. Šalyje patvirtinti dar šeši užsikrėtimo COVID-19 atvejai, pranešė Sveikatos taryba, skelbia ERR. 66-erių vyras buvo gydomas Talino Šiaurės Estijos medicinos centre. Estijoje COVID-19 aukomis iš viso tapo 66 pacientai. Per pastarąsias 24 valandas atlikta 1 527 testų dėl koronaviruso, 0,4 proc., arba 6 iš jų rezultatai buvo teigiami.

Atnaujinta 12.55

Nerekomenduoja dėti kaukes kūdikiams

Koronaviruso pandemijos metu vis daugiau žmonių dėvi kaukes, kai kuriose šalyse – tai privaloma. Vis dėlto Japonijos vaikų asociacija informuoja, kad jų neturėtų dėvėti jaunesni nei dvejų metų vaikai, rašo CNN. Japonijos gairėse dėl koronaviruso grėsmės žmonės raginami nešioti kaukes, tačiau medicinos įstaiga įspėja tėvus jų nedėti kūdikiams, nes gali būti sunku pastebėti vaikų veido išraiškas, odos spalvą ir kvėpavimo pokyčius.

„Gali būti, kad kaukės kūdikiams apsunkina kvėpavimą ir padidina šilumos smūgio riziką“, – rašoma ataskaitoje.

Kūdikiai turi siauresnius kvėpavimo takus, o kaukės gali apsunkinti kvėpavimą, apkrauna plaučius. Dėl kaukių nešiojimo gali padidėti uždusimo rizika, ypač jei maži vaikai apsivemia.

Atnaujinta 11.26

Pietų Korėja užfiksavo naujų COVID-19 atvejų prieaugį

Pietų Korėja, pasaulyje laikoma sėkmingo koronaviruso epidemijos suvaldymo pavyzdžiu, skubiai ėmėsi papildomų priemonių užkirsti kelią naujiems ligos protrūkiams, gyvenimui šalyje grįžtant į normalias vėžes.

Tačiau trečiadienį pranešta, kad šalyje nustatyta 40 naujų COVID-19 atvejų, o bendras jų skaičius padidėjo iki 11 265. Dauguma naujų užsikrėtimo atvejų užfiksuota tankiai apgyvendintoje Seulo aglomeracijoje.

Tai didžiausias naujų COVID-19 atvejų prieaugis nuo balandžio 8 dienos, kai buvo užfiksuoti 53 užsikrėtimo atvejai.

Atnaujinta 11.06

Rusijoje koronaviruso aukų skaičius išaugo iki 3 968

Rusijoje pastarąją parą nuo koronaviruso sukeliamo susirgimo padarinių mirusių žmonių skaičius padidėjo 161 – iki 3 968. Tai trečiadienį žurnalistams pranešė Rusijos operatyvinis kovos su koronavirusine infekcija štabas. Jo duomenimis, diena anksčiau mirė 174 žmonės – tai didžiausias mirčių skaičius per parą Rusijoje nuo pandemijos pradžios. Per pastarąsias 24 valandas užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius šalyje padidėjo 8 338 ir pasiekė 370 680. Jau pasveiko 142 208 žmonės – 38,4 proc. visų infekuotųj7.

Atnaujinta 11.15

Bulgarijoje nuo birželio 1 d. atsidarys restoranai, barai ir kavinės

Nuo kitos savaitės Bulgarijoje lankytojams duris atvers restoranai, barai ir kavinės, šaliai švelninant kovo viduryje dėl koronaviruso protrūkio įvestus karantino apribojimus, praneša „Reuters“. Antradienio vakarą šalies sveikatos apsaugos ministras Kirilas Ananievas pasirašė dekretą, kuriuo prieš prasidedant vasaros turizmo sezonui leidžiama atnaujinti veiklą barams, restoranams ir kavinėms.

Bulgarijoje taip pat bus leidžiama atnaujinti kultūrinius ir pramoginius renginius, savo duris atvers teatrai ir koncertų salės.Tiesa, kol kas neatidaromos diskotekos ir naktiniai klubai. Bulgarijoje įvestas karantinas galioja iki birželio 14 d. Trečiadienio duomenimis, Bulgarijoje nustatyta 2 460 COVID-19 atvejų ir 133 mirtys nuo šios ligos.

Atnaujinta 11.05

Norvegijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius padidėjo iki 8 383

Norvegijoje pastarąją parą naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 19 – iki 8 383. Tai trečiadienį pranešė šalies Visuomenės sveikatos institutas. Antradienį buvo pranešta apie 8 364 infekuotuosius. Dvi pastarąsias savaites užsikrėtusiųjų skaičiaus prieaugis Norvegijoje buvo stabilus ir nesiekė 50 infekuotųjų per parą. Naujausiais duomenimis, šalyje nuo koronaviruso padarinių mirė 235 žmonės, šiuo metu ligoninėse gydomi 37 pacientai.

Atnaujinta 10.11

Indijoje atvejų skaičius viršijo 150 tūkstančių

Indijoje pastarąją parą nustatytų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 6 387 ir pasiekė 151 767. Tai trečiadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ir šeimos gerovės ministerija. Žinybos duomenimis, nuo koronaviruso sukeliamo susirgimo mirusių žmonių skaičius per 24 valandas išaugo 170 ir pasiekė 4 337. Penkias pastarąsias dienas naujų užsikrėtimo atvejų vidutinis paros prieaugis Indijoje viršija 6 tūkstančius ir yra didžiausias nuo pandemijos pradžios. Indijos ligoninėse šiuo metu gydomi 83 004 pacientai, kuriems diagnozuotas koronavirusas, 64 425 žmonės pasveiko.

Atnaujinta 10.09

Latvija neplanuoja pratęsti nepaprastosios padėties po birželio 9-osios

Latvija neplanuoja pratęsti dėl koronaviruso pandemijos paskelbtos nepaprastosios padėties, kurios galiojimas numatytas iki birželio 9 dienos, tačiau dalis suvaržymų po šios datos liks galioti, trečiadienį pareiškė ministras pirmininkas Krišjanis Karinis.

Atnaujinta 10.01

Brazilijoje penktą dieną iš eilės fiksuojamas rekordinis mirčių nuo COVID-19 skaičius

Brazilija antradienį pranešė apie didžiausią per vieną parą nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 mirusių žmonių skaičių – mirė 1 039 žmonės.

Rekordinis mirčių nuo COVID-19 skaičius šalyje fiksuojamas jau penktą dieną iš eilės. Didžiausioje Lotynų Amerikos šalyje, kuri tapo nauju koronaviruso pandemijos epicentru, per parą užfiksuojama daugiau mirčių nei JAV, iki šiol labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusioje šalyje.

Per praėjusią parą JAV užregistruotos 657 mirtys, pranešė Johnso Hopkinso universitetas. Šalyje jau trečią dieną iš eilės fiksuojama mažiau nei 700 mirties atvejų per parą; bendras aukų skaičius siekia 98 875.

Tuo metu Brazilijoje per pastarąją savaitę mirčių skaičius keturias dienas viršijo 1 000. Brazilijoje patvirtinta 24 512 mirties atvejų, skelbia Sveikatos ministerija. Ekspertai sako, kad šalyje atliekama nepakankamai tyrimų, o tai reiškia, kad tikrasis skaičius veikiausiai yra daug didesnis.

210 mln. gyventojų turinčioje Brazilijoje užregistruoti 391 222 užsikrėtimo COVID-19 atvejai. Pagal šį rodiklį pasaulyje ją lenkia tik JAV, kur užfiksuota per 1,68 mln. atvejų. Brazilija yra susiskaldžiusi dėl to, kaip reaguoti į pandemiją.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Atnaujinta 09.51

Honkongo vidurinių mokyklų mokiniai sugrįžo į klases

Honkongo valstybinių vidurinių mokyklų moksleiviai trečiadienį sugrįžo į klases, šiam pusiau autonominiam finansų centrui tęsiant laipsnišką išėjimą iš karantino, sėkmingai suvaldžius koronaviruso protrūkį.

Trečiadienį šimtai vidurinių mokyklų atvėrė duris aukštesniųjų klasių mokiniams. Jie pirmieji sugrįžo į klases po to, kai sausio pabaigoje buvo sustabdytas tiesioginis (kontaktinis) ugdymo procesas. Žemesnių klasių mokiniai etapais sugrįš į mokyklas per ateinančias savaites. Tarptautinės mokyklos, kuriose mokslas yra mokamas, atsidarė jau anksčiau.

Atnaujinta 09.50

Argentinoje dėl karantino metu rengtų vestuvių areštuoti 8 žydai ortodoksai

Buenos Airėse sulaikyti aštuoni žmonės, kurie nepaisydami karantino rengėsi švęsti žydų ortodoksų vestuves, antradienį pranešė Argentinos sostinės prokuroras. Jaunavedžiai, ceremonijai vadovavęs rabinas ir kiti buvo areštuoti už „akivaizdų“ karantino nepaisymą, televizijai A24 sakė prokuroras Juanas Bautista Mahiquesas.

Pasak jo, taip pat atliekami tyrimai dėl dar dvejų, ankstesnę dieną ir praėjusį trečiadienį įvykusių vestuvių toje pačioje vietoje. Minėti asmenys buvo areštuoti po to, kai buvo išplatintas vaizdo įrašas iš praėjusio trečiadienio vestuvių Onsės rajone, kuriose dalyvavo 150 svečių. Onsėje gyvena dauguma žydų ortodoksų bendruomenių.

JAV jau trečią parą iš eilės užfiksuojama mažiau nei 700 mirčių nuo COVID-19

JAV jau trečią parą iš eilės užfiksuojama mažiau nei 700 mirčių nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, skelbia Johnso Hopkinso universitetas.

Per parą iki antradienio 20 val. 30 min. vietos (trečiadienio 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku šalyje užregistruoti 657 mirties nuo COVID-19 atvejai.

Bendras koronaviruso aukų skaičius išaugo iki 98 875.

Šalyje užfiksuota per 1,68 mln. užsikrėtimo COVID-19 atvejų. JAV pirmauja pasaulyje tiek pagal mirties, tiek pagal užsikrėtimo atvejų skaičių.

PSO: pasaulyje per parą užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius padidėjo beveik 100 tūkstančių

Pasaulyje per parą naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius padidėjo beveik 100 tūkstančių ir viršijo 5,4 milijono. Su infekcija susijusių mirčių skaičius išaugo daugiau kaip 1,4 tūkstančio ir viršijo 343 tūkstančius. Tai antradienį pranešė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Gegužės 26 d. 11 valandos Lietuvos laiku duomenimis, pasaulyje buvo užregistruota 5 404 512 infekuotųjų ir 343 514 mirusiųjų. Užsikrėtusiųjų skaičius per parą padidėjo 99 780, o mirusiųjų – 1 486.

Diena anksčiau per parą buvo užfiksuoti 100 264 nauji užsikrėtimo atvejai ir 4 342 mirtys.

Šiaurės ir Pietų Amerikos regionas pirmauja pagal infekuotųjų skaičių – 2 454 452. Per parą jis išaugo 59 157. Mirusiųjų skaičius ten padidėjo 2 267 ir pasiekė 143 739.

Europoje užregistruoti 2 041 705 užsikrėtusieji ir 173 213 mirusieji. Per pastarąsias 24 valandas užsikrėtusiųjų skaičius ten išaugo 16 569, o mirusiųjų skaičius buvo sumažintas 1 215, kadangi kai kurių šalių sveikatos apsaugos ministerijos peržiūrėjo duomenis apie mirusiuosius. Pavyzdžiui, iš statistikos buvo išbraukta 1 918 mirčių, užfiksuotų Ispanijoje.

Kaip rodo PSO paskelbta informacija, daugiausia užsikrėtimo atvejų tenka Jungtinėms Valstijoms – 1 618 757. Toliau eina Brazilija (363 211). Rusija (362 342), Didžioji Britanija (261 188), Ispanija (235 400), Italija (230 158), Vokietija (179 002), Turkija (157 814), Prancūzija (142 482) ir Iranas (137 724).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt