Pasaulyje

2020.05.26 23:50

Popiežius vėl pro langą sveikins tikinčiuosius

BNS 2020.05.26 23:50

Popiežius Pranciškus pro savo langą, atsiveriantį į Šv. Petro aikštę, šį sekmadienį vėl kreipsis į tikinčiuosius, antradienį pranešė Vatikanas, miestui valstybei toliau švelninant karantino suvaržymus, įvestus dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 epidemijos.

Argentiniečių kilmės pontifikas nuo kovo mėnesio kalba tradicinę „Viešpaties angelo“ maldą iš Apaštalų rūmų vidaus. Iš pradžių jis taip siekė užtikrinti, kad Šv. Petro aikštėje nebesirinktų didžiulės minios žmonių, o vėliau – dėl prasidėjusio karantino.

Ši malda būdavo tiesiogiai transliuojama pasauliui kiekvieną sekmadienį.

Sukalbėjęs maldą, 83-ejų popiežius tuomet prieidavo prie lango ir pamojuodavo vieninteliam žurnalistui aikštėje.

Tiek aikštė, tiek Šv. Petro bazilika lankytojams buvo atvertos praeitą savaitę. Sekmadienį apie 100 žmonių susirinko aikštėje milžiniškame ekrane stebėti, kaip popiežius kalba „Viešpaties angelo“ maldą.

Nusprendus, kad popiežius vėl sveikins susirinkusiuosius pro langą, policija ketina užtikrinti, kad tikintieji ir kiti susirinkusieji laikytųsi saugaus atstumo taisyklių, teigė Šventasis Sostas.

Popiežius Pranciškus šeštadienį Vatikano soduose melsis už visus nukentėjusius nuo pasaulį apėmusios pandemijos. Ši ceremonija bus transliuojama visame pasaulyje.