Pasaulyje

2015.10.30 16:04

Y. Varoufakis pagyrė savo nesutaikomą oponentę A. Merkel

BNS2015.10.30 16:04

Buvęs Graikijos finansų ministras Yanis Varoufakis penktadienį pagyrė Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, buvusią savo nesutaikomą oponentę, už jos poziciją per Europos pabėgėlių krizę.

Y. Varoufakis, kuris emocingai piktindavosi dėl A. Merkel reikalavimų griežtai taupyti mainais į tarptautinę finansinę pagalbą Atėnams per Graikijos skolų krizę, sakė Vokietijos dienraščiui „Die Welt“, kad kanclerės sprendimas atverti duris prieglobsčio ieškotojams yra sektinas pavyzdys.

„Esu europietis ir esu kupinas pasididžiavimo, matydamas, kaip reaguoja kanclerė Angela Merkel“, – atsakė graikų politikas, kai buvo paklaustas apie prieglobsčio ieškotojų antplūdį Europoje.

„Norėčiau, kad kiekvienas Europoje padarytų tą patį“, – pridūrė jis.

Y. Varoufakis lygino A. Merkel poziciją su griežtosios linijos politiką pasirinkusiomis šalimis, tokiomis kaip Vengrija, atsitvėrusią nuo Serbijos ir Kroatijos spygliuotų vielų užtvaromis, kad atgrasytų migrantus.

„Jeigu A. Merkel, įsivaizduokite, būtų panorėjusi daryti tai, ką daro Vengrija. Ką ji būtų dariusi? Pastačiusi tvoras? O tada leidusi policijai ir armijai šaudyti į kiekvieną, kas per ją lipa?“ – klausė jis.

„Ne, ji pasielgė tinkamai ir todėl nusipelno pagyrimo. Ji pasielgė taip kaip kiekvienas turi elgtis Europoje: ji nemėgino permesti problemos kitoms šalims, o žvelgė į ją kaip į Europos problemą“, – sakė Y. Varoufakis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.