Pasaulyje

2020.05.27 11:37

Baltarusių apžvalgininkas: tikrasis pandemijos mastas galbūt 5 kartus didesnis už oficialią statistiką

Europos šalims atveriant savo sienas, tačiau ir toliau bandant suvaldyti koronaviruso pandemiją, Baltarusijos valdžia kartoja, kad jos šalyje padėtis yra stabili. Oficialiai teigiama, kad valstybėje susirgusiųjų COVID-19 skaičius artėja link 40 tūkstančių. Tačiau Baltarusijos žurnalistas ir politikos apžvalgininkas Dmitrijus Mickievičius sako, kad oficialia statistika netiki net patys baltarusiai, todėl nereikėtų tikėtis, jog ja pasikliauja kitos valstybės.

„Visi jau suprato, kad valdžia nieko nežada daryti. Į valstybės oficialiai pateikiamą statistiką niekas nekreipia dėmesio, nes visi jau suvokė, kad tai yra melas. Statistiką valdžia piešia išskirtinai sau. Tikruosius susirgimų skaičius įvairūs ekspertai skaičiuoja skirtingai, tačiau minimas susirgusiųjų skaičius yra 200 tūkstančių žmonių.

Nes jokių apribojimų nebuvo, be to, rengti masiniai renginiai. Dabar gi dar nuspręsta miestų aikštėse rengti mokyklų išleistuves. Susidaro įspūdis, kad valdžia nori parodyti kaip jai nusispjauti į savo gyventojų sveikatą, visas tarptautinių institucijų instrukcijas ir apskritai visus išskyrus juos pačius“, – sako D. Mickievičius.

Garsiai kalbėti apie nepasitikėjimą Baltarusijos valdžios veiksmais, pasak žurnalisto, drįsta ne visi. O tie, kas išdrįsta tai padaryti, sulaukia sankcijų. Į tokių gretas jau pateko ir medikai, ir tinklaraštininkas, išdrįsęs kritikuoti Minsko veiksmus.

„Buvo atleistas Bobruisko greitosios pagalbos ligoninės vadovas, kuris išdrįso pasakyti, kad padėtis pas juos yra labai prasta. Lydos mieste kelis medikai buvo suimti ir pasodinti į areštinę už tai, kad dalyvavo susitikime su vieno tinklaraštininku, kritikuojančiu valdžią.

Beje, jo žmona kandidatuoja Baltarusijos prezidento rinkimuose, nes paties tinklaraštininko neregistravo kandidatu. Jo neregistravo, nes kaip tik tuo metu jį taip pat suėmė kelioms paroms. Savaime suprantama tikslas ir buvo suimti jį tam, kad nebūtų galimybės registruotis rinkimuose. Šie rinkimai koronaviruso fone atrodo groteskiškai“, – LRT RADIJUI teigia D. Mickievičius.

Žurnalistas tvirtina, kad baltarusiai yra nusiteikę pesimistiškai. Nors žmonės ir toliau bando dirbti, saugoti save, jie nesitiki, kad padėtis artimiausiu metu pagerėtų. Nesitiki jie ir to, kad kitos valstybės atvers sienas su Baltarusija matydamos Minsko nenorą imtis ryžtingų veiksmų kovoje su koronavirusu.

„Jei bus tęsiama tokia valdžios politika, jokio susirgimų mažėjimo mes nepamatysime. Nebent įvyks kažkas išskirtinio. Tačiau greičiausiai jokio situacijos gerėjimo nebus. Valstybė dėl to nedirba. Niekas tikslingai nekovoja su susirgimais. Laukiama, kad viskas išsispręs savaime.

Susidaro toks įspūdis, kad valdžia laukia kol numirs kaip įmanoma daugiau pensinio amžiaus žmonių ir taip nereikės mokėti jiems pensijų. Tu jautiesi it kokiame beprotnamyje suvokdamas, kad valdžiai yra nusispjauti. Jų visiškai nedomina nei žmonių sveikata, nei gyvybė. Juos domina tik veikiančios sistemos, kontrolės išlaikymas ir ekonominių praradimų sumažinimas. Viskas, daugiau jų nedomina niekas“, – sako D. Mickievičius.