Pasaulyje

2020.05.26 16:05

Lukašenka dar kartą uždraudė Baltarusijos partijų finansavimą iš užsienio

BNS2020.05.26 16:05

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka savo įsaku patvirtino anksčiau galiojusių draudimą naudoti užsienio finansinę paramą politinių partijų veiklai užtikrinti, o taip pat susibūrimų, streikų, eitynių organizavimui bei agitacinės medžiagos rengimui.

„Draudžiama naudoti pagalbą: teroristinei ir kitokiai ekstremistinei veiklai, kitiems įstatymų uždraustiems veiksmams arba politinių partijų, partijų sąjungų (asociacijų) finansavimui“, – sakoma antradienį paskelbtame dekrete, pasirašytame gegužės 25 dieną.

Remiantis dokumentu, finansinę pagalbą iš užsienio draudžiama naudoti susibūrimų, mitingų, gatvės eitynių, demonstracijų, piketų, streikų organizavimui arba rengimui, agitacinės medžiagos gamybai ir platinimui.

Iš užsienio gautų lėšų apskritai negalima naudoti „organizavimui renginių, skirtų politinei ir masinei gyventojų agitacijai“.

Be to finansinė pagalba iš užsienio negali būti naudojama organizuojant rinkimų, referendumų ir deputatų atšaukimo kampanijas. Panašūs draudimai anksčiau buvo įteisinti 2015 metų rugpjūčio 31 dienos prezidento įsaku.

Prezidentūros spaudos tarnyba pranešė, kad naujame dokumente įtvirtinti pagrindiniai reikalavimai registravimo tvarkai, finansinės paramos iš užsienio apmokestinimui ir panaudojimui; taip pat paaiškinti tikslai, kuriais ji gali būti naudojama: medicininės ir socialinės pagalbos teikimui, bibliotekų ir muziejų plėtrai, aprūpinimui sporto inventoriumi ir kitiems socialinės reikšmės tikslams.

Šiems tikslams skirta finansinė pagalba bus atleista nuo mokesčių Baltarusijos prezidento kanceliarijos sprendimu, nurodė spaudos tarnyba.

Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną vyks prezidento rinkimai. Centrinė rinkimų komisija jau užregistravo 15 iš 55 paraiškas kelti kandidatus į prezidentus pateikusių iniciatyvinių grupių. Viena jų yra A. Lukašenką naujai kadencijai kelianti iniciatyvinė grupė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.