Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.26 11:20

Pietų Korėjoje vyras pasiųstas už grotų dėl karantino taisyklių pažeidimų

BNS 2020.05.26 11:20

Pietų Korėjoje antradienį vienam vyrui teismas skyrė keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę už karantino taisyklių pažeidimus, pranešė pareigūnai.

Tai pirmas atvejis Pietų Korėjoje, kai už tokio pobūdžio pažeidimus buvo skirta realaus laisvės atėmimo bausmė.

Pietų Korėja ankstyvuoju pandemijos etapu išgyveno vieną rimčiausių naujojo koronaviruso protrūkių ir tam tikru metu netgi buvo labiausiai epidemijos paveikta šalis po žemyninės Kinijos. Tačiau šaliai, regis, pavyko suvaldyti epidemiją pasitelkus masinį gyventojų testavimą ir užsikrėtusių asmenų kontaktų nustatymą panaudojant šiuolaikines priemones.

Gyvenimas Pietų Korėjoje grįžta į normalias vėžes, o tūkstančiai šalies moksleivių po ilgesnės nei dviejų mėnesių pertraukos sugrįžo į klases, šį procesą atidžiai stebint Europai, taip pat pradėjusiai laipsnišką išėjimą iš karantino.

Minėtas 27 metų vyras buvo suimtas balandį, kai dukart pažeidė karantino taisykles. Pirmasis pažeidimas buvo užfiksuotas, kai jis išėjo iš namų, nors turėjo 14 dienų būti izoliacijoje. Po šio pažeidimo vyras buvo perkeltas į karantinavimui skirtas patalpas, tačiau vėl išėjo negavęs leidimo.

Vyras buvo „nuteistas už Užkrečiamųjų ligų prevencijos ir kontrolės įstatymo pažeidimus; jam skirta keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmė“, naujienų agentūrai AFP sakė Idžongbu apygardos teismo atstovas.

Prokurorai prašė teismo vyrui skirti vienų metų laisvės atėmimo bausmę.

Pietų Korėjos valdžia imasi papildomų priemonių užkirsti kelią naujiems ligos protrūkiams po anksčiau šį mėnesį užfiksuotos užsikrėtimo atvejų bangos, siejamos su vienu Seulo naktinių klubų rajonu.

Nuo antradienio visoje šalyje privaloma dėvėti apsaugines kaukes važiuojant viešuoju transportu ir taksi.

Vasarį Pietų Korėjos parlamentas priėmė teisės aktą, numatantį, kad už sąmoningą specialaus užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės režimo – karantino – pažeidimą gali būti skirta iki vienų metų laisvės atėmimo bausmė arba 10 mln. vonų (7 330 eurų) bauda.

Pietų Korėjoje, turinčioje 52 mln. gyventojų, antradienį buvo nustatyta 19 naujų koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejų, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo iki 11 225.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi