Pasaulyje

2015.10.30 15:32

Lenkijos teismas apsisprendė dėl R. Polanskio išdavimo JAV

BNS2015.10.30 15:32

Lenkijos teismas penktadienį nutarė, kad neturėtų būti patenkintas Jungtinių Valstijų prašymas išduoti „Oskarą“ pelniusį režisierių Romaną Polanskį, kuris 1977 metais prisipažino turėjęs neleistinų lytinių santykių su viena 13-mete, bet pabėgo iš Amerikos prieš teismui nusprendžiant jo likimą.

Teismas pripažino „neleistina Lenkijos ir Prancūzijos piliečio Romano Polanskio ekstradiciją Jungtinėms Valstijoms“, paskelbė teisėjas Dariuszas Mazuras.

Šis sprendimas dar galės būti skundžiamas, nurodė teismo pietiniame Krokuvos mieste atstovė Beata Gorszczyk.

82 metų Prancūzijoje gimęs R. Polanskis nedalyvavo atvirame teismo posėdyje, prasidėjusiame penktadienio rytą, „dėl emocinių priežasčių“, jo advokatas Janas Olszewskis sakė teisėjui.

Tačiau jis pridūrė, kad filmų „Pianistas“ (The Pianist), „Kinų kvartalas“ (Chinatown) ir „Rozmari kūdikis“ (Rosemary‘s Baby) kūrėjas yra pietiniame Krokuvos mieste, kur vyko tas posėdis.

Jeigu teismas būtų pritaręs ekstradicijai, galutinis sprendimas priklausytų Lenkijos teisingumo ministerijai.

Vienas buvęs teisingumo ministras, kuris yra sekmadienį parlamento rinkimus laimėjusios konservatyvios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) lyderio Jaroslawo Kaczynskio artimas sąjungininkas, ketvirtadienį sakė, kad jis palaikytų R. Polanski ekstradiciją.

„Pedofilija yra blogis, kurį reikia persekioti“, – sakė Zbigniewas Ziobro, dirbęs teisingumo ministru 2005–2007 metais PiS vyriausybėje.

„Turėtume leisti Polanskio ekstradiciją. Negalime nieko dangstyti nuo atsakomybės už tokį šlykštų elgesį kaip nepilnamečių išnaudojimas“, – pabrėžė jis.

Pats J. Kaczynskis anksčiau šį mėnesį sakė „atmetantis idėją kažkam suteikti malonę vien dėl to, kad jis yra iškilus, pasaulyje pripažintas režisierius“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt