Pasaulyje

2020.05.26 07:27

Didžiausios Brazilijos žiniasklaidos priemonės skelbia nebedirbsiančios prie prezidentūros

BNS 2020.05.26 07:27

Dvi didžiausios Brazilijos žiniasklaidos grupės pirmadienį pranešė, jog nebenušvies prezidento Jairo Bolsonaro neformalių spaudos konferencijų prie prezidentūros dėl jo šalininkų vykdomo žurnalistų užgauliojimo ir menko saugumo.

Žiniasklaidos konglomeratas „Globo“ ir laikraštis „Folha de Sao Paulo“ sakė, kad prezidento saugumo komanda neužtikrina tinkamos apsaugos J. Bolsonaro veiklą nušviečiantiems žurnalistams.

Kraštutinių dešiniųjų pažiūrų prezidentas, reguliariai pažeriantis kritikos pagrindinėms šalies žiniasklaidos priemonėms, dažnai ryte sustoja prie Alvorados rūmų pasisveikinti su šalininkais, o kartais atsako ir į žurnalistų klausimus.

Tačiau per tokius neformalius susitikimus neretai kyla įtampa.

J. Bolsonaro bendraudamas su žiniasklaida dažnai pasitelkia aštrią, įžeidžiamą retoriką ir nevengia parodyti žurnalistams nešvankių gestų. Jo šalininkai, kuriuos nuo žurnalistų skiria tik apsaugos juosta, reguliariai juos plūsta.

„Kasdien mūsų žurnalistai priversti kęsti prezidento šalininkų įžeidimus ir šūksnius, jiems neužtikrinamas saugumas“, – rašoma „Globo Group“ viceprezidento Paulo Toneto Camargo laiške nacionalinio saugumo ministrui, kuriame informuojama apie boikotą.

„Tokių atakų daugėja“, – priduriama laiške.

„Folha de Sao Paulo“ nurodė, kad pirmadienį tvyrojusi ypač įtempta atmosfera buvo paskutinis lašas, perpildęs kantrybės taurę.

Pasak laikraščio, J. Bolsonaro jo laukusiems žurnalistams pareiškė: „Vėl kalbėsiuosi su jumis, kai pradėsite sakyti tiesą.“ Tuomet prezidento šalininkai ėmė agresyviai plūsti žurnalistus, kuriuos vadino „šiukšlėmis“, „žiurkėmis“ ir „komunistais“.

„Laikraštis planuoja atnaujinti nušvietimą iš šios vietos tik tuomet, kai prezidentūra užtikrins mūsų žurnalistų saugumą“, – nurodė leidinys.