Pasaulyje

2020.05.26 06:32

Naujausia informacija. Italijoje – mažiausias COVID-19 mirčių skaičius nuo vasario

atnaujinta 23.02

Italijoje praėjusią parą nuo koronaviruso mirė 78 žmonės, pranešė Civilinė apsauga. Tai yra mažiausias skaičius nuo vasario pabaigos. Para anksčiau mirčių buvo 92, praneša agentūra APA.

Bendras mirčių skaičius nuo Covid-19 pandemijos pradžios prieš tris mėnesius išaugo iki 32 955. Šiuo metu sergančiųjų yra 52 942.

Ligoninėse gydomų pacientų skaičius sumažėjo iki 7 917, reanimacijoje – iki 521. Tai yra 20 mažiau nei para anksčiau.

AFP: visame pasaulyje COVID-19 atvejų skaičius perkopė 5,5 milijono.

Visame pasaulyje pranešta apie daugiau nei 5,5 mln. užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, daugiau nei du trečdaliai jų nustatyti Europoje ir JAV, antradienį rodo naujienų agentūros AFP iš oficialių šaltinių surinkti duomenys. 10 val. 40 min. Lietuvos laiku buvo patvirtinti mažiausiai 5 505 307 užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai, įskaitant 346 188 pasibaigusius mirtimi.

Labiausiai pandemijos paveiktame žemyne – Europoje – užregistruotas 2 047 401 užsikrėtimo atvejis ir 172 824 mirties atvejai. Smarkiausiai paveikta šalis lieka Jungtinės Valstijos, kur šie skaičiai atitinkamai siekia 1 662 768 ir 98 223.

Užregistruotų COVID-19 atvejų skaičius pasaulyje per mėnesį padvigubėjo, o daugiau nei milijonas jų buvo nustatyti per pastarąsias 11 dienų. Vis tik patvirtintų atvejų skaičius atspindi tik dalį tikrojo susirgimų skaičiaus, nes daugelyje šalių atliekami tyrimai tik sunkiais atvejais, arba testavimo pajėgumai nėra pakankami.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Atnaujinta 23.02

Vokietija pratęsė fizinio atstumo taisyklių, kuriomis siekiama sustabdyti koronaviruso epidemijos plitimą, galiojimą iki birželio 29 dienos, antradienį pranešė kanclerės Angelos Merkel vyriausybė.

Viešose vietose bus leidžiami ne didesni kaip 10 žmonių susibūrimai, bet gyventojai turėtų kontaktuoti su kuo mažiau žmonių, numatyta taisyklėse, dėl kurių susitarė federalinė vyriausybė ir 16 žemių valdžia.

Atnaujinta 21.56

Rusija antradienį pranešė, kad mažiausiai 101 medikas mirė nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, ir tai buvo pirmas toks pranešimas, nors pačių gydytojų pateikiami skaičiai yra gerokai didesni.

„Praėjusį penktadienį patvirtintame sąraše buvo 101 žmogus“, – parlamentarams sakė aukšto rango Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnė Liudmila Letnikova. Ją cituoja naujienų agentūra „Interfax“.

Ministerijos Visuomenės sveikatos departamento vadovė parlamento Sveikatos komitetui sakė, kad ministerija renka duomenis apie mirusius medicinos darbuotojus, bet tai buvo pirmas kartas, kai tokie skaičiai skelbiami viešai.

L. Letnikova sakė, kad ministerija paprašė Rusijos regionų pateikti duomenis apie mirčių skaičių.

Tačiau oficialus skaičius yra gerokai mažesnis nei internete skelbiami pačių medikų renkamais duomenimis paremti skaičiai. Pastarajame sąraše – 293 vardai.

Atnaujinta 20.20

Jungtinėse Valstijose mirė jau daugiau kaip 100 tūkst. naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių, o bendras gyventojų, kuriems nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, skaičius viršija 1,7 mln., rodo šalies sveikatos apsaugos sistemos duomenys.

Vis dėlto pastebima, kad sergamumo augimo tempas ir per dieną užfiksuojamų pacientų mirties atvejų mažėja.

Labiausiai nuo pandemijos nukentėjusioje Niujorko valstijoje užfiksuota 372,5 tūkst. užsikrėtimo atvejų; apie 29,3 tūkst. užsikrėtusiųjų mirė.

Atnaujinta 18.17

Ispanijos vyriausybė skelbia oficialų 10 dienų trukmės gedulo laikotarpį, siekdama pagerbti koronaviruso aukas šalyje, skelbia agentūra AP.

Gedulo laikotarpis prasideda trečiadienį, o baigsis birželio 5 d.

Vyriausybės teigimu, šiuo laikotarpiu Ispanijoje vėliavos prie daugiau kaip 14 tūkst. viešųjų pastatų bus nuleistos iki pusės stiebo, taip pat karinio jūrų laivyno laivuose.

Gedulo periodo pabaigoje bus surengta oficiali aukų pagerbimo ceremonija, kuriai vadovaus valstybės vadovas – karalius Felipė VI.

Ispanijoje, kuri patenka tarp labiausiai nuo viruso nukentėjusių šalių pasaulyje, koronaviruso infekcijos (COVID-19) aukomis tapo beveik 27 tūkstančiai žmonių.

Atnaujinta 16.50

Koronaviruso SARS-CoV-2 sukeliama COVID-19 liga nustatyta 18-ai Astravo atominės elektrinės darbuotojų, pranešė jėgainės vadovybė.

„Gegužės 26 dienos duomenimis, 18-os jėgainės darbuotojų testų dėl COVID-19 rezultatai buvo teigiami“, – teigiama pranešime.

Jame pažymima, jog visais šiais atvejais ligos eiga yra besimptomė, lengvos formos, visi susirgusieji karantinuoti namuose, yra prižiūrimi gydytojų. Dar 81 žmogus dėl tiesioginių kontaktų su užsikrėtusiais izoliuotas.

„AE statyba vyksta įprastu režimu“, – teigiama pranešime.

Atnaujinta 16.48

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, remdamasis ekspertų nuomonėmis, teigia, kad Rusija jau perėjo koronaviruso epidemijos piką. „Pasak ekspertų, pikas gali būti laikomas praėjusiu“, – antradienį tvirtino Rusijos vadovas.

Rusijoje iki šios dienos naujojo koronaviruso infekcija (COVID-19) buvo diagnozuota 362 342 asmenims. Iš jų 131 129 pacientai jau pasveiko. Naujausiais duomenimis, Rusijoje nuo infekijos mirė 3 807 žmonės.
Visame pasaulyje koronavirusas diagnozuotas daugiau kaip 5,6 mln. žmonių. Daugiau kaip 348 tūkst. užsikrėtusiujų mirė, o daugiau kaip 2,3 mln. pasveiko.

Atnaujinta 16.47

Australijos vakariniame Frimantlo uoste esančiame krovininiame laive antradienį nustačius naujojo koronaviruso židinį kilo klausimų, kodėl vietos pareigūnams nebuvo pranešta apie pavojų.

Šešiems iš 48 laivo „Al Kuwait“ įgulos narių testais nustatytas koronavirusas, sakė Vakarų Australijos valstijos premjeras Markas McGowanas. Gyvuliams gabenti pritaikytas laivas penktadienį atplaukė iš Jungtinių Arabų Emyratų (JAE). Šeši užsikrėtę įgulos nariai perkelti į karantiną viešbutyje netoliese esančiame Perto mieste, o sveikatos apsaugos pareigūnai sprendžia, ką daryti su laive likusiais 42 žmonėmis, sakė valstijos premjeras.

56 tūkst. avių, kurios turėjo būti pakrautos į laivą, laikomos šėrimo aptvare netoli uosto. Dėl karantino ribojimų avių negalima sugrąžinti į ūkius, sakė M. McGowanas.

Atnaujinta 15.32

Lenkijoje koronavirusinė infekcija COVID-19 patvirtinta jau 21 867 žmonėms, o 1 013 asmenų nuo šio užkrato mirė, antradienį pranešė Lenkijos visuomeninis radijas, remdamasis sveikatos apsaugos tarnybų informacija. Naujų užsikrėtimo atvejų skaičius, palyginus su ankstesne diena, padidėjo 236, o mirties atvejų padaugėjo šešiais, informavo tarnybos.Vėliausios koronaviruso aukos Lenkijoje yra du vyresni nei 70 metų vyrai ir keturios 72–95 metų amžiaus moterys, socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė lenkų Sveikatos apsaugos ministerija. Kaip pirmadienį pranešė ši institucija, visoje šalyje buvo nustatyti 11 naujų mirties atvejų ir 341 užsikrėtimo atvejis, o ankstesnę dieną – atitinkamai trys ir 395.

Atnaujinta 15.06

Kinija praėjusią parą patvirtino septynis naujus koronaviruso atvejus. Visi jie yra įvežtiniai, antradienį pranešė Kinijos sveikatos komisija. Bendras užsikrėtusiųjų skaičius Kinijoje, oficialiais duomenimis, padidėjo iki 82 992. Mirusiųjų skaičius lieka nepakitęs – 4 634.

Atnaujinta 13.35

Rusija antradienį užfiksavo didžiausią paros mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičių – 174, bet pranešė, kad per praėjusias 24 valandas pasveiko per 12 tūkst. žmonių.

Sveikatos apsaugos pareigūnų teigimu, nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso užregistruotos 3 807 aukos ir 362 342 užsikrėtimo atvejai. Pagal patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičių Rusija užima trečią vietą pasaulyje po Jungtinių Valstijų ir Brazilijos. Vis tik kasdien užregistruojamų naujų atvejų skaičius Rusijoje nuolat mažėja, todėl valdžios institucijos kai kuriose šalies dalyse pradėjo švelninti karantiną.

Atnaujinta 12.10

Izraelio okupuotame Vakarų Krante esančio Betliejaus Gimimo bažnyčia, pastatyta toje vietoje, kur, kaip tikima, gimė Jėzus Kristus, antradienį vėl atvėrė duris. Viena seniausių krikščionių šventyklų buvo uždaryta ilgiau nei du mėnesius dėl koronaviruso epidemijos.

Grupė skirtingų krikščionių konfesijų dvasininkų stebėjo, kaip atveriamos Gimimo bažnyčios durys, iš Betliejaus pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistas. Bažnyčia buvo uždaryta kovo 5 dieną, kai Betliejuje kilo koronaviruso infekcijos COVID-19 protrūkis. Ši šventykla buvo pastatyta IV amžiuje Romos imperatoriaus Konstantino virš grotos, kur, kaip tikima, gimė Jėzus.

Atnaujinta 12.07

Nepaisant atsisakymo įvesti griežtus apribojimus kovojant su koronavirusu, Švedija neišvengė didelio ekonominio nuosmukio ir nedarbo šuolio, rašo agentūra „Bloomberg“. Švedijos statistikos valdybos duomenimis, nedarbo lygis šalyje balandį pakilo aukščiau nei tikėtasi – iki 7,9 proc., ekonomistai piešia niūrias prognozes – jei prekių ir paslaugų paklausa artimiausiu metu neatsigaus, nedarbas padvigubės.

Nedarbo spartaus augimo sąlygomis Švedijos valdžios institucijos derina įstatymo projektą, kuris leistų darbdaviams lengviau ir pigiau atleisti darbuotojus. Tokius planus griežtai sukritikavo tiek profesinės sąjungos, tiek ir opozicinės partijos, kurių lyderiai pagrasino tokio įstatymo priėmimo atveju skelbti nepasitikėjimą vyriausybės vadovu Stefanu Lofvenu.

Švedijos finansų ministrė Magdalena Andersson pripažino, jog šalis išgyvena didžiausią ekonominį nuosmukį po Antrojo pasaulinio karo, o kritimas per visus šiuos metus gali siekti apie 7 procentus. Apie 10,3 mln. gyventojų turinti Švedija neįvedė griežtų karantino priemonių,

Atnaujinta 11.21

Estijoje per praėjusią parą atlikus 1 500 testų dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 nustatyta 10 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 36 asmenys, vienas iš jų prijungtas prie dirbtinio plaučių ventiliavimo aparato. Iki šiol iš gydymo įstaigų išrašyti 322 žmonės. Iš viso Estijoje pasveiko 1 552 COVID-19 persirgę žmonės. Nuo epidemijos pradžios mirė 65 žmonės. Estijoje atlikti per 78 tūkst. testų dėl viruso SARS-CoV-2, 1 834 iš jų rezultatai buvo teigiami.

Atnaujinta 11.13

Airijoje pirmadienį pirmąkart nuo kovo 21 dienos nenustatyta jokių naujų mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų. Prieš savaitę Airija pradėjo švelninti prieš beveik du mėnesius įvestas karantino priemones. Šalyje iš viso užregistruoti 24 698 COVID-19 atvejai, įskaitant 1 606 mirties atvejus.

Atnaujinta 11.11

Norvegijoje pastarąją parą naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 12 – iki 8 364. Tai antradienį pranešė šalies Visuomenės sveikatos institutas. Pirmadienį buvo pranešta apie 8 352 infekuotuosius. Dvi pastarąsias savaites užsikrėtusiųjų skaičiaus prieaugis Norvegijoje buvo stabilus ir nesiekė 50 infekuotųjų per parą. Naujausiais duomenimis, šalyje nuo koronaviruso padarinių mirė 235 žmonės, šiuo metu ligoninėse gydoma 40 pacientų.

Atnaujinta 11.08

Latvijoje per praėjusią parą atlikus tyrimus 1 828 žmonėms, nustatyti keturi nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, antradienį informavo Ligų prevencijos ir kontrolės centras. Lig šiol šalyje atlikti 101 598 testai, o patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius išaugo iki 1 053. Iš žmonių, kuriems diagnozuota koronavirusinė infekcija, 741 pasveiko, o 22 mirė. Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos duomenimis, per parą buvo hospitalizuoti dar du COVID-19 pacientai. Iš 25 tokių ligonių 23 yra vidutinio sunkumo būklės, o likę du – sunkios. Nuo epidemijos pradžios iš ligoninių išrašyti 143 pacientai.

Atnaujinta 10.53

Ukrainoje per praėjusią parą užfiksuoti 339 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai, o 21 žmogus mirė, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Išvakarėse buvo pranešta apie 259 naujus susirgimo COVID-19 atvejus.

Iš viso šalyje užsikrėtė jau 21 584 žmonės, iš kurių 644 mirė, o 7 575 asmenys (įskaitant 1 913 gydytojų) pasveiko. Per praėjusią parą atlikti 9 653 tyrimai dėl COVID-19.

Atnaujinta 10.01

Honkongas nuo kitos savaitės tarptautiniame oro uoste atnaujins tranzito paslaugos, paskelbė Honkongo vadovė Carrie Lam, Azijos finansų centrui palaipsniui atnaujinant ekonominę veiklą, sustabdytą dėl koronaviruso pandemijos.

Atnaujinta 09.59

Liuksemburgas nuo trečiadienio švelnina karantina apribojimus: šalyje duris atvers kavinės ir restoranai, taip pat bus leidžiamos civilinės ir religinės ceremonijos, tačiau tik laikantis griežtų sąlygų. Liuksemburge iki šiol nustatyta 3 993 COVID-19 atvejai, iš kurių 110 baigėsi mirtimi. Šiuo metu keturi žmonės yra gydomi Liuksemburgo ligoninių intensyvios terapijos skyriuose. Nuo kovo 18 d. šalyje uždarytos nebūtinų prekių parduotuvės.

Atnaujinta 08.40

Indijoje pastarąją parą nustatytų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 6535 ir pasiekė 145380. Kaip pranešė antradienį šalies Sveikatos apsaugos ir šeimos gerovės ministerija, nuo koronaviruso sukeliamo susirgimo mirusių žmonių skaičius per 24 valandas išaugo 146 ir sudarė 4167.

Keturias pastarąsias dienas naujų užsikrėtimo atvejų vidutinis paros prieaugis Indijoje sudarė daugiau kaip 6,7 tūkstančio ir buvo didžiausias nuo pandemijos pradžios.

Žinybos duomenimis, Indijos ligoninėse šiuo metu gydomi 80722 pacientai, kuriems diagnozuotas koronavirusas, 60491 žmogus pasveiko.

Atnaujinta 07.56

Čilėje pirmadienį užfiksuotas rekordinis naujų užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų skaičius – per parą jų užregistruota beveik 5 000, o tarp infekuotųjų yra du prezidento Sebastiano Pineros Vyriausybės ministrai.

Sveikatos apsaugos institucijos pranešė, kad Pietų Amerikos šalyje per parą užsikrėtė 4 895 žmonės, dar 43 mirė. Viešųjų darbų ministras Alfredo Moreno ir energetikos ministras Juanas Carlosas Jobetas pareiškė, kad taip pat susirgo.

„Buvau informuotas, kad testas dėl COVID-19, kuris man buvo atliktas prieš kelias dienas, yra teigiamas“, -– tviteryje paskelbė A. Moreno, pridūręs, kad lig šiol jis neturi jokių simptomų.

63 metų ministras karantinavosi, kai vienam iš jo padėjėjų buvo patvirtinta koronavirusinė infekcija.

Šeštadienį prevenciškai karantinuotis pradėjęs J. C. Jobetas irgi sulaukė tokios diagnozės, „kai jam pasireiškė lengvi simptomai, kurie gali būti siejami su liga“, rašoma Energetikos ministerijos pareiškime.

Remiantis juo, 44 metų ministras „pastarosiomis dienomis neturėjo tiesioginio kontakto su prezidentu Sebastianu Pinera ar kitais kabineto nariais“. Kaip jis užsikrėtė, nepatikslinama.

Dar trys ministrai, kurie karantinavosi dėl kontakto su infekuotais asmenimis, sulaukė neigiamų tyrimų rezultatų ir vėl išėjo į darbą.

Praėjusią savaitę Čilę užklupo susirgimų antplūdis, paskatinęs vyriausybę paskelbti visuotinį karantiną Santjage. Sostinė tapo epidemijos epicentru šalyje – ten nustatyta 90 proc. iš visų 74 tūkst. Čilėje užregistruotų užsikrėtimo atvejų.

Atnaujinta 07.42

Pasaulyje per parą naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius padidėjo daugiau kaip 100 tūkstančių ir viršijo 5,3 milijono. Patvirtintų mirčių skaičius padidėjo daugiau kaip 4,3 tūkstančio ir viršijo 342 tūkstančius.

Gegužės 25 d. 11 valandos Lietuvos laiku duomenimis, pasaulyje buvo užregistruoti 5 304772 infekuotieji ir 342029 mirusieji. Užsikrėtusiųjų skaičius per parą padidėjo 100264, o mirusiųjų – 4342.

Šiaurės ir Pietų Amerikos regionas pirmauja pagal infekuotųjų skaičių – 2395295. Per parą jis padidėjo 57171. Mirusiųjų skaičius ten padidėjo 3 356 ir pasiekė 141472.

Europoje užregistruoti 2 025 176 užsikrėtusieji ir 174429 mirusieji. Per pastarąsias 24 valandas užsikrėtusiųjų skaičius ten išaugo 18192, o mirusiųjų – 543.

Kaip rodo PSO paskelbta informacija, daugiausia užsikrėtimo atvejų tenka Jungtinėms Valstijoms – 1 592 599. Toliau eina Rusija (353427), Brazilija (347 398), Didžioji Britanija (259563), Ispanija (235772), Italija (229858), Vokietija (178570), Turkija (156 827), Prancūzija (142204) ir Iranas (135 701).

Antaujinta 07.22

Praėjus dienai po to, kai didžiausiame Australijos mieste Sidnėjuje vėl pradėjo veikti visos mokyklos, vienam mokiniui nustatytas koronavirusas. Susirgęs vaikinas mokėsi viename Sidnėjaus koledže, kuris, patvirtinus ligą, izoliuotas. Ekspertai sako, kad vaikui nustatytas COVID-19 atvejis parodo, jog sprendimas atnaujinti ugdymo procesą yra rizikingas.

Jungtinėse Valstijose per praėjusią parą buvo užregistruoti 532 nauji mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, pirmadienį 20 val. 30 min. vietos (antradienį 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku rodė Johnso Hopkinso universiteto kaupiami duomenys.

Užregistravus palyginti nedaug naujų mirties atvejų, bendras koronaviruso aukų skaičius išaugo iki 98 218.

Šalyje užfiksuoti 1 662 375 užsikrėtimo COVID-19 atvejai. JAV pirmauja pasaulyje tiek pagal mirties, tiek pagal užsikrėtimo atvejų skaičių.