Pasaulyje

2020.05.25 19:08

Rusijoje švelninant karantino ribojimus Putinas pasirodė Kremliuje

BNS 2020.05.25 19:08

Rusijai pradedant švelninti dėl koronaviruso pandemijos įvestus karantino ribojimus, prezidentas Vladimiras Putinas, kuris pastaruoju metu retai rodydavosi darbovietėje, pirmadienį buvo atvykęs į Kremlių.

67 metų prezidentas pastarąsias kelias savaites dirbo nuotoliniu būdu iš savo Novo Ogariovo rezidencijos netoli Maskvos. Pasitarimus su pareigūnais jis rengdavo vaizdo konferencijų forma.

Tačiau pirmadienį V. Putinas susitikimą su valstybinės geležinkelių kompanijos „Rossijskije železnyje dorogi“ generaliniu direktoriumi Olegu Beloziorovu surengė Kremliuje, pranešė jo biuras.

Atstovas sakė nežinantis, ar V. Putinas grįš į Kremlių dirbti visai dienai.

Kaip rodo jo oficiali darbotvarkė, V. Putinas praėjusį kartą Kremliuje buvo gegužės 9-ąją, kai buvo minimos 75-osios Antrojo pasaulinio karo pabaigos metinės.

Kilus koronaviruso krizei buvo imtasi atsargumo priemonių V. Putinui apsaugoti. Pareigūnai nuo vasario pradžios tikrindavo pareigūnų ir žurnalistų renginiuose, kuriuose dalyvaudavo prezidentas, kūno temperatūrą.

Balandžio pradžioje, kai Rusijos pagrindinės COVID-19 ligoninės vadovui kelios dienos po susitikimo su Rusijos lyderiu testais buvo nustatyta ši infekcija, V. Putinas pradėjo dirbti nuotoliniu būdu iš Novo Ogariovo.

Naujuoju koronavirusu užsikrėtė keli Rusijos aukšto rango pareigūnai, tarp jų premjeras Michailas Mišustinas ir V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, kuris po teigiamų testo rezultatų sakė, kad su prezidentu akis į akį nebuvo susitikęs „daugiau kaip mėnesį“.

Rusijoje užregistruota per 353 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Tai trečias didžiausias skaičius pasaulyje. Mirties nuo COVID-19 atvejų Rusijoje užregistruota 3 633.

Tačiau per parą užregistruojamų naujų užsikrėtimo atvejų skaičius nuolat mažėja ir pareigūnai kai kuriose šalies dalyse pradėjo švelninti karantino priemones.

Vicepremjeras Dmitrijus Černyšenka pirmadienį sakė, kad planuojama nuo birželio 1-osios švelninti suvaržymus vidaus turizmui, bet pareigūnai sakė, jog dar per anksti planuoti atostogas užsienyje.

Dabartinės karantino taisyklės Rusijos protrūkio epicentru tapusioje Maskvoje, pagal kurias žmonės turi būti namie, galios iki mėnesio pabaigos.