Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.25 18:51

Prieš Brazilijos prezidentą kyla miestų vadovai: Bolsonarai, atsistatydink, užsičiaupk ir sėdėk namuose

LRT.lt 2020.05.25 18:51

Kol Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro pasauliui demonstruoja savitą požiūrį į COVID-19 infekciją, savo šalyje valstybės vadovas vis dažniau priešiškumo sulaukia ne tik iš gyventojų, tačiau ir valdininkų.

Manaus miesto, kuris stipriai paveiktas koronaviruso protrūkio, meras Arturas Virgilio Neto neslepia pasipiktino ir tvirtina – prezidentas atsakingas už beveik nevaldomą pandemiją šalyje, skelbia CNN.

Apie 2 milijonus gyventojų turinčio Manaus meras rėžia – J. Bolsonaro turi „atsistatydinti, užsičiaupti ir likti namuose“.

„Prezidento svajonė yra būti diktatoriumi, tačiau jis tiesiog per kvailas“, – skambių pareiškimų valstybės vadovui negaili Manaus miesto meras.

Pasak A.V. Neto, prezidento J. Bolsonaro sprendimai yra visiškai nesupranti šios pandemijos įkarštyje, o kai kurie pareiškimai verčia abejoti, ar jis tinkamas ir toliau valdyti šalį.

Tiesa, kandūs ir įžeidūs apsižodžiavimai tarp J. Bolsonaro ir Manaus mero A. V. Neto skamba jau ne pirmą kartą.

Dar balandį, vaizdo konferencijos metu, Brazilijos prezidentas merą išvadino „š... gabalu“, reaguodamas į tai, kad meras pradėjo organizuoti masines kapavietes, po to, kai Manaus mieste mirčių skaičius sparčiai augo.

Manaus mieste iki šiol užfiksuotos jau 1182 mirtys, o užsikrėtusių žmonių skaičius pasiekė 39155.

Vien šeštadienį mieste buvo palaidota 51 koronaviruso auka.

LRT.lt primena, kad Brazilija pagal susirgimų skaičių jau antra pasaulyje. Brazilija protrūkio mastu pasaulyje nusileidžia tik Jungtinėms Valstijoms, piko laukiama tik birželį. Tačiau J. Bolsonaro, kuris COVID-19 buvo pavadinęs „mažu gripu“, paragino verslą atsidaryti, nepaisant nuogąstavimų, kad koronavirusas gali plisti.

Savo ruožtu Didžiausio Brazilijos miesto San Paulo gubernatorius perspėjo, kad sveikatos sistema netrukus gali neatlaikyti, jei gyventojai nesilaikys socialinio atsiribojimo. Jis nurodė, kad privaloma dėvėti kaukes.

San Paulo gubernatorių prezidentas vadina „mėšlo krūva“, Rio de Žaneiro – „išmatų krūva“, mat abu nepakluso ir įvedė karantiną.

Skandalingo Vyriausybės posėdžio įraše, kurį po mėnesio kovos paviešino Aukščiausiasis teismas, J. Bolsonaras prieš tokius kviečia ginkluotis.

Jungtinių Valstijų prezidentas taip pat pranešė apie naujus ribojimus – nuo šiol draudžiama į Ameriką atvykti žmonėms, kurie per pastarąsias 14 dienų buvo Brazilijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi