Pasaulyje

2020.05.25 17:30

JAV karinis laivynas išbandė naują lazerį – vienu šūviu sunaikino droną

LRT.lt2020.05.25 17:30

JAV jūrų laivynas sėkmingai išbandė naująjį kietojo būvio lazerį – iš laivo, dislokuoto Ramiajame vandenyje, buvo numuštas dronas.

JAV karinis laivynas paviešino vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip laivas „USS Portland“ prieš bepilotį orlaivį panaudojo bandomąjį lazerį, rašo „The Independent“.

Ginklo galia nebuvo atskleista, tačiau Tarptautinio strateginių tyrimų instituto 2018 m. ataskaitoje teigiama, kad tikimasi, kad tai bus 150 kilovatų galios mašina. Tai reiškia, kad lazeris vienu šūviu gali sunaikinti ir dronus, ir mažus laivus.

„Naudodamiesi šiais naujais pajėgumais, mes iš naujo nustatome karo jūroje sąlygas“, – pranešime sakė „USS Portland“ kapitonas Karrey Sandersas.

Jis pridūrė, kad tokie lazeriai – vadinami nukreiptaisiais energijos ginklais arba DEW – dabar gali būti sukurti kaip labai efektyvi gynyba daugelyje Amerikos karinių jūrų laivų.

Taip pat tikimasi, kad bus galima sukurti vadinamąsias lazerines patrankas, kurios sunaikintų tolimojo nuotolio raketas vidutinio skrydžio metu, taip iš esmės neutralizuodamos pažangiausias atakos priemones, šiuo metu prieinamas bet kuriam potencialiam priešui.

„Atlikdami pažangiausius jūrinius bandymus su nepilotuojamais orlaiviais [dronais], įgysime vertingos informacijos apie kietojo kūno lazerinių sistemos galimybes prieš galimas grėsmes“, – sakė kapitonas K. Sandersas.

Anot JAV karinio jūrų laivyno, ginklų sistema plėtojama dėl „didėjančio grėsmių skaičiaus“ – bepiločių orlaivių, didelio nuotolio raketų bei nedraugiškų valstybių stebėjimo ir žvalgybos sistemų. Nors Kinija nebuvo minima, tačiau tai, kad bandymai buvo atlikti Ramiajame vandenyne, siunčia tam tikrą žinią, rašo „The Independent“.

JAV karinis jūrų laivynas naudoja ir kitas lazerinių ginklų sistemas, įskaitant 30 kilovatų galios lazerinių ginklų sistemą (LaWS), įrengtą „USS Ponce“ laive, tačiau sakoma, kad naujasis ginklas kol kas yra galingiausias.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt