Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.25 14:47

Kol prezidentas COVID-19 vadina „mažu gripu“, Brazilijos ligoninių medikai susiduria su žiauria realybe

nuotraukų galerija
LRT.lt 2020.05.25 14:47

Kol Europa švelnina karantino sąlygas, dabar Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) akys nukrypo į Pietų Ameriką, kur skelbiama apie naująjį viruso epicentrą. Tiesa, kol Brazilijos medikai drąsiai stengiasi išgelbėti gyvybes, atrodo, kad prezidentas Jairas Bolsonaro labiau orientuojasi į šalies ekonomiką.

Brazilija pagal susirgimų skaičių jau antra pasaulyje. Brazilija protrūkio mastu pasaulyje nusileidžia tik Jungtinėms Valstijoms, piko laukiama tik birželį. Tačiau J. Bolsonaro, kuris COVID-19 buvo pavadinęs „mažu gripu“, paragino verslą atsidaryti, nepaisant nuogąstavimų, kad koronavirusas gali plisti.

San Paulo mieste Emilio Ribo užkrečiamųjų ligų instituto intensyvios terapijos skyriuje kyla medikų pykčio banga dėl tokių prezidento pareiškimų.

Gydytojas Jacques Sztajnbok CNN sako nerimaujantis dėl savo sveikatos ir tvirtina – „tai nėra gripas“. Anot jo, „tai blogiausias dalykas, su kuriuo jam teko susidurti savo profesiniame gyvenime.“

Emilio Ribo ligoninėje plinta blogos naujienos – gydymo įstaigoje nebeliko laisvų vietų, nuo koronaviruso miršta personalo nariai, nors šalyje dar nepasiektas protrūkio pikas. Ši ligoninė – geriausiai įrengta visame San Paulo mieste.

Didžiausio Brazilijos miesto San Paulo gubernatorius perspėjo, kad sveikatos sistema netrukus gali neatlaikyti, jei gyventojai nesilaikys socialinio atsiribojimo. Jis nurodė, kad privaloma dėvėti kaukes.

San Paulo gubernatorių prezidentas vadina „mėšlo krūva“, Rio de Žaneiro – „išmatų krūva“, mat abu nepakluso ir įvedė karantiną. Skandalingo Vyriausybės posėdžio įraše, kurį po mėnesio kovos paviešino Aukščiausiasis teismas, J. Bolsonaras prieš tokius kviečia ginkluotis.

Didžiausiame vakarų pusrutulio mieste, didžiausiose jo kapinėse duobkasiai nespėja. Sako, dirbantys po dvylika valandų, karstus laidojantys vieną ant kito.

Prezidentas nerimauja ne dėl sveikatos, bet dėl turtų. Gegužės 14 d. jis pareiškė: „Turime būti drąsūs, norėdami susidurti su šiuo virusu. Ar žmonės miršta? Taip ir aš apgailestauju dėl to, bet dar daugiau žmonių mirs, jei ekonomika ir toliau bus ribojama karantino sąlygų.“

Jungtinių Valstijų prezidentas taip pat pranešė apie naujus ribojimus – nuo šiol draudžiama į Ameriką atvykti žmonėms, kurie per pastarąsias 14 dienų buvo Brazilijoje.

Daugiau vaizdų iš naujojo koronaviruso epicentro – AP galerijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi