Pasaulyje

2020.05.25 06:33

Naujausia informacija. Italijoje – mažiausias COVID-19 aukų skaičius nuo kovo pradžios

BNS, ELTA 2020.05.25 06:33

Švedija pirmadienį pranešė, kad šalyje mirė jau daugiau kaip 4 tūkst. naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių.

Šalis, turinti apie 10,3 mln. gyventojų, anksčiau atsidūrė pasaulio dėmesio centre, nes prasidėjus koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkiui nustatė daug švelnesnį režimą negu daugelis kitų Europos valstybių.

Švedijos visuomenės sveikatos apsaugos agentūra nurodė užfiksavusi 33 843 patvirtintus COVID-19 atvejus ir 4 029 užsikrėtusių žmonių mirtis. Iš šių aukų 90 proc. buvo vyresni kaip 70 metų žmonės.

Atnaujinta 23.14

Čekija ir Slovakija atveria sieną trumpoms kelionėms tarp šių šalių

Čekija ir Slovakija šią savaitę atvers savo sienas trumpoms kelionėms tarp šių šalių, pirmadienį paskelbė čekų premjeras Andrejus Babišas.

„Tai bus įmanoma be testų ar karantino“ nuo trečiadienio, tviteryje pridūrė premjeras. Bus leidžiamos kelionės, truksiančios iki 48 valandų.

Abi šios šalys gerai dorojasi su pandemija. Slovakijoje mirties atvejų skaičius per capita yra mažiausias Europos Sąjungoje. Čekijoje COVID-19 skaičiai taip pat yra palyginti maži.

Čekija antradienį taip pat atidarys sienos su Austrija ir Vokietija perėjas, bet reikalaus, kad iš šių šalių atvykstantiems žmonėms testais būtų paneigtas užsikrėtimas koronavirusu.

Vidaus reikalų ministerija nurodė, kad visuotinį tikrinimą prie sienų pakeis atsitiktiniai patikrinimai, ir pridūrė, kad turistai į šalį vis dar nebus įleidžiami.

Atnaujinta 22.06

Airijoje pirmąkart nuo kovo 11-osios nenustatyta COVID-19 pacientų mirčių

Airija pirmadienį pirmąkart nuo kovo 11-osios, kai koronavirusinė infekcija šalyje pareikalavo pirmųjų žmonių gyvybių, nenustatė jokių naujų pacientų mirties atvejų.

Premjeras Leo Varadkaras (Lio Varadkaras) tai pavadino „reikšmingu įvykiu“ ir socialiniame tinkle „Twitter“ pridūrė: „Tai vilties diena. Mes nugalėsime.“

Pranešimas pasirodė savaitė po to, kai Airija pradėjo švelninti prieš beveik du mėnesius įvestas karantino priemones. Šalyje iš viso užregistruoti 24 698 COVID-19 atvejai, įskaitant 1 606 mirties atvejus.

Karantinas Airijoje buvo įvestas kovo pabaigoje, o 77 mirties atvejų per vieną dieną pikas buvo balandžio 20-ąją.

„Per pastarąją parą mums nepranešta apie jokias mirtis“, – per spaudos konferenciją sakė aukšto rango medicinos pareigūnas Tony Holohanas (Tonis Holohanas).

Jis perspėjo, kad šį nulį galėjo nulemti ir informacijos pateikimo vėlavimas savaitgalį, bet pridūrė: „Tai tęstinės tendencijos, kurią matėme, dalis.“

Airija yra paskelbusi penkių žingsnių planą šaliai iki rugpjūčio atverti, o pirmųjų veiksmų ėmėsi praėjusį pirmadienį, kai leido lauke dirbantiems žmonėms grįžti į savo darbus, atidaryti kai kurias parduotuves ir atnaujinti tokią veiklą kaip golfas ir tenisas.

Nors naujienos, kad neužregistruota naujų mirties atvejų, buvo įvertintos kaip pažanga, pareigūnai nerimauja dėl protrūkio „antrosios bangos“, jei karantinas bus sušvelnintas.

Atnaujinta 20.56

Ispanija oficialų COVID-19 aukų skaičių sumažino beveik 2 000

Ispanijos vyriausybė pirmadienį sumažino oficialų koronaviruso protrūkio aukų skaičių beveik dviem tūkstančiais žmonių ir nurodė, kad ši liga pareikalavo 26 834 gyvybes.

Nauja duomenų rinkimo sistema tarnyboms leido nustatyti atvejus, kai mirę COVID-19 pacientai buvo suskaičiuoti dukart arba koronaviruso infekcija buvo klaidingai įvardyta kaip mirties priežastis, sakė Sveikatos apsaugos ministerijos ekstremaliųjų padėčių koordinatorius Fernando Simonas.

Vis tik Ispanija išlieka viena labiausiai koroanaviruso pandemijos paveiktų šalių.

Atnaujinta 20.26

Italijoje – mažiausias Covid-19 aukų skaičius nuo kovo pradžios

Italijoje praėjusią parą nuo koronaviruso mirė 92 žmonės. Tai yra mažiausias mirusiųjų skaičius nuo kovo pradžios, pirmadienį pranešė Civilinė apsauga. Sekmadienį buvo pranešta apie 50 aukų, tačiau į šią statistiką nebuvo įtraukti duomenys iš smarkiai pandemijos paveiktos Lombardijos.

Per pastarąją parą šalyje užregistruota tik 300 naujų infekcijų, 148 jų – Lombardijoje.

Bendras aukų skaičius Italijoje nuo epidemijos pradžios pakilo iki 32 877. Šiuo metu sergančiųjų yra 46 574. Covid-19 pacientų skaičius Italijos ligoninėse sumažėjo iki 8 185, reanimacijoje gydomas 541 asmuo. 141 981 infekuotasis pasveiko.

Lombardijoje, kuri laikoma viruso proveržio Italijoje epicentru, per 24 valandas mirė 34 žmonės. Bendras mirusiųjų skaičius čia išaugo iki 15 874.

Atnaujinta 19.54

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį pranešė „laikinai“ stabdanti klinikinius bandymus, per kuriuos keliose šalyse buvo tiriamas antimaliarinio preparato hidroksichlorokvino poveikis koronavirusine infekcija COVID-19 sergantiems pacientams.

Šis sprendimas buvo priimtas praeitą savaitę žurnalui „Lancet“ paskelbus straipsnį, rodantį, kad hidroksichlorokvinas COVID-19 pacientams gali padidinti mirties ir širdies veiklos sutrikimų riziką, per virtualią spaudos konferenciją sakė PSP vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas. Jis pridūrė, kad PSO remiami tyrimai „sustabdyti, kol bus iš naujo patikrintas saugumas“.

„Šis susirūpinimas susijęs su hidroksichlorokvino ir chlorokvino naudojimu COVID-19 gydyti“, – nurodė PSO generalinis direktorius. Jis pridūrė, kad šie preparatai gali būti toliau naudojami gydyti žmonėms, sergantiems maliarija arba autoimuninėmis ligomis.

Šiuo metu tebetiriamos galimybės koronavirusinę infekciją gydyti kitokiomis priemonėmis, įskaitant eksperimentinį preparatą remdesivirą arba kombinuotąją terapiją, pasitelkiamą gydant ŽIV užsikrėtusius pacientus.

Atnaujinta 16.41

Nyderlanduose veikiausiai audinių fermoje koronavirusu užsikrėtė antras fermos darbuotojas, tačiau pavojus kitiems užsikrėsti šia infekcija išlieka mažas, pirmadienį pranešė žemės ūkio ministrė. Praėjusią savaitę buvo pranešta apie žmogaus užsikrėtimo koronavirusu atvejį vienoje iš dviejų audinių fermų, esančių netoli pietinio Endhoveno miesto, kurioje balandį buvo nustatyta, kad koronavirusu užsikrėtė šių kailinių žvėrelių.

Atnaujinta 16.14

Graikija pirmadienį atnaujino reguliarių keltų eismą į savo salas, taip pat atvėrė savo kavines ir restoranus lankytojams, šaliai dedant visas pastangas išgelbėti prasidedantį turizmo sezoną. Kelionės į Graikijos salas buvo iš esmės neįmanomos nuo kovo pabaigos, kai šalyje buvo imtasi griežtų priemonių koronaviruso epidemijai suvaldyti. Į jas galėjo patekti tik produktų tiekėjai ir nuolatiniai jų gyventojai.

Tačiau gana mažas užsikrėtimo COVID-19 atvejų skaičius leido Vyriausybei paskelbti atostogų sezono pradžią trimis savaitėmis anksčiau numatytos birželio 15 dienos datos, tuo metu kai kitos Viduržemio jūros pakrantės valstybės – įskaitant Italiją, Ispaniją ir Turkiją – vis dar bando atsigauti po daugiau gyvybių nusinešusių infekcijos protrūkių.

Graikijoje buvo registruota beveik 2 900 užsikrėtimo atvejų ir 171 mirtis. Italijoje mirė beveik 33 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių pacientų, Ispanijoje – beveik 29 tūkst., o Turkijoje – 4 340, rodo Baltimorėje įsikūrusio Johnso Hopkinso universiteto duomenys. Siekiant išvengti naujų užsikrėtimo atvejų, Graikijoje įvesti reikalavimai laikytis socialinio atstumo, keltuose ir restoranuose ribojamas keleivių ir lankytojų skaičius.

Atnaujinta 16.13

Austrijos medikai COVID-19 pacientei sėkmingai persodino plaučius. Vienos medicinos universiteto duomenimis, tai pirmoji tokia operacija Europoje. Operacija buvo skubiai reikalinga, nes 45-erių pacientė priešingu atveju galėjo mirti.

„Mūsų nuomone, ji dabar jaučiasi puikiai, kol kas rimtų problemų nėra, – po operacijos sakė klinikos vadovas Walteris Klepetka. – Visi organai funkcionuoja, mes visi esame patenkinti. Tačiau kelias bus dar ilgas, kol, tikiuosi, galėsime ją pagaliau išrašyti iš ligoninės“. Plaučių transplantacija ligonei atlikta prieš savaitę.

Medicinos universiteto teigimu, pacientė gretutinių ligų neturėjo ir prieš užsikrėsdama koronavirusu buvo puikios sveikatos. Tačiau jau netrukus po susirgimo moters būklė pablogėjo taip, kad jai reikėjo taikyti dirbtinį kvėpavimą. „Padėtis buvo beviltiška. Plaučiai buvo kaip medžio trinka“, – sakė W. Klepetka.

Atnaujinta 15.03

Užsieniečiai, pasak Ispanijos turizmo ministrės Reyes Maroto, nuo liepos veikiausiai vėl galės atostogauti Ispanijoje. Iki tada greičiausiai bus atšauktas reikalavimas dėl dviejų savaičių saviizoliacijos, sakė ji radijo stočiai „Onda Cero“. Todėl esą „tinkama“ planuoti vasaros atostogas Ispanijoje liepos mėnesiui, informuoja agentūra „Reuters“.

Atnaujinta 14.50

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka paragino šalį rimtai ruoštis antrai koronaviruso epidemijos bangai, tačiau išreiškė viltį, kad „ši bėda“ aplenks respubliką. Kalbėdamas apie dabartinę epidemiologinę padėtį, prezidentas sakė, kad ji palaipsniui gerėja.

„Gydytojų teigimu, [susirgimų] kreivė jau plokščia. Aš pats, tiesa, dėl savo prietaringumo nesu nusiteikęs taip optimistiškai“, – sakė A. Lukašenka.

Pasak jo, Minske daugelyje gydymo įstaigų, įskaitant onkologijos ir ginekologijos profilio gydymo įstaigas, taip pat greitosios medicinos pagalbos ligoninę, planuojama jau artimiausiu metu grįžti prie įprasto darbo režimo.

„Iš esmės, mes jaučiame, kad mums jau neprireiks šių ligoninių Minske [pacientams su koronaviruso infekcija gydyti]", – sakė A. Lukašenka.

Sekmadienio duomenimis, Baltarusijoje nustatyta iš viso 36 198 koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejų (per parą užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo 954). Nuo COVID-19 šalyje jau mirė 199 žmonės.

Atnaujinta 14.45

Per rugpjūčio 29 dieną turinčius įvykti neeilinius Rygos dūmos rinkimus visi dalyviai turės naudoti apsaugos priemones, dengiančias burną ir nosį, pranešė Centrinės rinkimų komisijos atstovė (CRK) atstovė Laura Zacharova.

CRK patvirtino rekomendacijas dėl apsaugos priemonių, tokių kaip kaukės, skaros, šalikai ir respiratoriai, naudojimo rinkimų metu. Rinkėjams, be jų atvyksiantiems į balsavietes, bus išduodamos vienkartinės kaukės. Pažymima, kad konkrečių priemonių taikymas priklausys nuo epidemiologinės padėties rugpjūtį.

Atnaujinta 12.41

Japonijos premjeras Shinzo Abe pirmadienį atšaukė nepaprastąją padėtį valstybėje, anksčiau paskelbtą, siekiant riboti COVID-19 ligos plitimą. Pastarasis premjero sprendimas priimtas smarkiai sumažėjus naujų užsikrėtimo atvejų Japonijoje.

Atnaujinta 12.07

Rusijoje kasdien nustatomas naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičius lieka nepastovus, nors stebima mažėjimo tendencija, o palyginti su sekmadieniu mirčių sumažėjo trečdaliu, pirmadienį skelbia šalies kovą su epidemija koordinuojantis operatyvinis štabas.

Nuo epidemijos pradžios Rusijoje jau nustatyti 353 427 užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

Atnaujinta 10.54

Latvijoje per praėjusią parą dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 ištirtas 721 asmuo, dviejų iš jų testų rezultatai buvo teigiami, pirmadienį pranešė Ligų profilaktikos ir kontrolės centras.

Iš viso nuo epidemijos pradžios šalyje atlikta 99 770 testų, COVID-19 patvirtintas 1 049 žmonėms. 22 asmenys mirė. Praėjusio penktadienio duomenimis, 712 pacientų pasveiko. Per praėjusią parą Latvijoje hospitalizuoti du COVID-19 pacientai. Iš 27 ligoninėse gydomų asmenų dviejų būklė yra sunki. Iš ligoninių išrašyti 139 pacientai, persirgę naujuoju koronavirusu.

Atnaujinta 10.30

Ukrainoje per praėjusią parą nustatyti 259 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai, šeši žmonės mirė, 126 pasveiko, pirmadienį rodo atsaką į epidemiją koordinuojančios Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (NSGT) duomenys.

Išvakarėse buvo pranešta apie 406 naujus COVID-19 atvejus, šeštadienį – apie 432, o gegužės 22 dieną – apie 442. NSGT duomenimis, dabar Ukrainoje COVID-19 serga 13 388 žmonės – tai yra 127 daugiau nei ankstesnę dieną. Šalyje atlikta daugiau nei 290 tūkst. testų koronavirusui nustatyti, įskaitant 6 242, atliktus per praėjusią parą. Kaip rodo Johnso Hopkinso universiteto kaupiami duomenys, Ukrainoje COVID-19 iš viso pareikalavo 617 gyvybių, šalyje užfiksuota beveik 21 tūkst. užsikrėtimo atvejų.

Atnaujinta 10.29

Norvegijoje pastarąją parą naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 6 – iki 8 352. Tai pirmadienį pranešė šalies Visuomenės sveikatos institutas. Sekmadienį buvo pranešta apie 8 346 infekuotuosius. Dvi pastarąsias savaites užsikrėtusiųjų skaičiaus prieaugis Norvegijoje buvo stabilus ir nesiekė 50 infekuotųjų per parą. Naujausiais duomenimis, šalyje nuo koronaviruso padarinių mirė 235 žmonės, šiuo metu ligoninėse gydomi 38 pacientai.

Atnaujinta 09.45

Milijonai australų vaikų sugrįžo į mokyklas Naujojo Pietų Velso ir Kvynslando valstijose, šalies ligoninėse sumažėjus nuo koronaviruso infekcijos COVID-19 gydomų ligonių skaičiui. Naujasis Pietų Velsas ir Kvynslandas pirmadienį prisijungė prie mažiau gyventojų turinčių Vakarų Australijos ir Pietų Australijos valstijų bei Šiaurės Teritorijos, kiek anksčiau atnaujinusių tiesioginį (kontaktinį) ugdymo procesą.

Kvynslando premjerė Annastacia Palaszczuk pirmadienį sakė, kad moksleiviai ir mokytojai turi laikytis vienos svarbios taisyklės: likti namuose, jei serga. „Pavojus dar nepraėjo. Turime gyventi šia diena ir tikėtis, kad kvynslandiečiai toliau tiesins tą [susirgimų] kreivę“, – kalbėjo ji.

Atnaujinta 08.41

Japonijos Vyriausybės ekspertai patvirtino planą atšaukti dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 paskelbtą nepaprastąją padėtį Tokijo ir dar keturiose likusiose prefektūrose, sudarydami sąlygas ministrui pirmininkui Shinzo Abe visiškai atšaukti šią priemonę, kad verslas galėtų palaipsniui atnaujinti veiklą.

Ūkio ministras Yasutoshi Nishimura žurnalistams sakė, kad ekspertai iš vyriausybės sudarytos specialiosios komisijos patvirtino planą dėl daugiau nei pusantro mėnesio trukusios nepaprastosios padėties pabaigos.

Sh. Abe turi oficialiai paskelbti apie nepaprastosios padėties pabaigą vėliau pirmadienį, užsitikrinęs parlamento komitetų pritarimą.

Atnaujinta 08.23

Nuo birželio 1 d. kai kurie Anglijos pradinių mokyklų auklėtiniai sugrįš į pamokas, sekmadienio vakarą paskelbė Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas.

Įprastos pamokos mokyklose birželio 1 d. bus atnaujintos lankantiems priešmokyklinę klasę, pirmą klasę, taip pat pradinę mokyklą baigiantiems moksleiviams, spaudos konferencijoje pranešė B. Johnsonas.

Pagrindinėse mokyklose pamokos bus atnaujintos vėliau, o nuo birželio 15 d. bus leidžiama „šiek tiek kontakto“ tarp mokytojų ir egzaminams besiruošiančių moksleivių.

Naujausiais duomenimis, JK nuo COVID-19 mirė beveik 37 tūkst. žmonių. Mokytojų ir mokyklų darbuotojų profsąjungos praeitą savaitę paragino Vyriausybę iš naujo persvarstyti planus atidaryti mokyklas dėl grėsmės visuomenės sveikatai.

Atnaujinta 08.13

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pareiškė, kad nuo pat savo kadencijos pradžios savo metinį atlyginimą skyrė ne asmeniniams, o šalies poreikiams.

„Visą savo 400–450 tūkst. dolerių (367–413 tūkst. eurų) metinį atlyginimą atiduodu ir atiduodavau mūsų vyriausybei. Vėliausią čekį išdaviau JAV Sveikatos apsaugos departamentui, norėdamas padėti kovoti su COVID-19. Man tai yra didžiulė garbė“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė valstybės vadovas.

Anksčiau per spaudos konferenciją Baltųjų rūmų atstovė Kayleigh McEnany parodė 100 tūkst. dolerių (92 tūkst. eurų) čekį, kurį D. Trumpas paaukojo iš savo atlyginimo minėtam departamentui. Šios lėšos skirtos vaistų kūrimui koronavirusinės infekcijos COVID-19 prevencijai ir gydymui.

Atnaujinta 08.09

Pietų Korėjoje per parą nustatyta 16 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, bendras infekuotųjų skaičius padidėjo iki 11 206. Tai pirmadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai.

Nuo koronaviruso sukeliamo susirgimo padarinių mirė vienas infekuotasis, bendras jo aukų skaičius išaugo iki 267.

Pietų Korėjos medikai nerimauja dėl tolesnio infekcijos plitimo galimybės, kadangi nustatyta daugiau kaip 200 infekuotųjų tarp Seulo naktinių klubų lankytojų. Taip pat daugėja atvejų, kai užsikrėtimo šaltinis nežinomas.

Atnaujinta 07.00

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį uždraudė keliones iš Brazilijoje, kuri tapo nauju koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemijos epicentru, informavo Baltieji rūmai.

Ne JAV piliečiai, kurie per 14 pastarųjų dienų lankėsi Brazilijoje, nebus įleisti į Jungtines Valstijas, pranešė Baltųjų rūmų atstovė Kayleigh McEnany.

„Šiandienos veiksmai padės užtikrinti, kad užsienio piliečiai, kurie lankėsi Brazilijoje, netaptų papildomų užsikrėtimų mūsų šalyje šaltiniu“, – pranešime sakė K. McEnany.

Brazilija, kur užfiksuota per 360 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų, dabar užima antrą vietą pagal patvirtintų šios ligos atvejų skaičių po Jungtinių Valstijų. Be to, Brazilijoje užregistruota daugiau kaip 22 tūkst. mirties nuo koronaviruso atvejų.