Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.30 09:46

N. Sarkozy ragina „neizoliuoti Rusijos“

BNS 2015.10.30 09:46

Buvęs Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy ketvirtadienį paragino Vakarų šalis „neizoliuoti“ Rusijos, kai tarptautinių galybių, tarp jų Maskvos, pasiuntiniai susirinko Vienoje tartis dėl karo krečiamos Sirijos ateities.

Maskvos santykiai su Vakarais pašlijo labiausiai nuo Šaltojo karo, kai Rusija aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį ir kišosi į konfliktą Rytų Ukrainoje.

N. Sarkozy ketvirtadienį susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu jo rezidencijoje netoli Maskvos po to, kai pasakė kalbą Maskvos tarptautinių santykių institute.

Institute jis sakė, kad „nėra prasmės izoliuoti Rusijos“, kai pasauliui tenka spręsti sudėtingus iššūkius, tokius kaip Sirijos krizė.

Pasak N. Sarkozy, tuo metu, kai Artimųjų Rytų regionui pavojų kelia džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“, JAV vadovaujama koalicija turi veikti išvien su Sirijos vyriausybe ir jos rėmėjais – Iranu bei Rusija.

Rusija prieš mėnesį pradėjo bombardavimo iš oro kampaniją, palaikydama Sirijos armiją, bet tuos veiksmus kritikavo Vašingtonas, kaltindamas Maskvą, kad ji atakuoja nuosaikias opozicijos grupes, nusistačiusias prieš prezidento Basharo al-Assado valdymą.

„Privalome abi koalicijas apjungti į vieną“, – pabrėžė N. Sarkozy.

„Be Rusijos neįmanoma atremti didžiųjų pasaulio iššūkių“, – sakė jis, pridūręs, kad V. Putino vaidmuo tarptautinėje arenoje yra „labiau teigiamas negu neigiamas, kad ir kokie būtų mūsų nesutarimai“.

Po tos kalbos N. Sarkozy, kuris buvo Prancūzijos prezidentas 2007–2012 metais, susitiko su V.Putinu neoficialių derybų, per kurias jiedu prisiminė savo ankstesnius ryšius.

„Buvo nesutarimų, bet taip pat sugebėdavome rasti būdų pasiekti gerą kompromisą“, – N. Sarkozy sakė V. Putinui, kai jiedu sėdėjo prie židinio.

„Pasauliui reikia Rusijos“, – pabrėžė jis, pasisakydamas už abipusį bendradarbiavimą.

„Rusija ir Europa gali dirbti kartu. Kalbėtis, klausytis ir gerbti (viena kitą) – tokia yra Rusijos ir Prancūzijos ateitis“, – pridūrė eksprezidentas.

Vakarų šalims paskelbus sankcijas Rusijai dėl konflikto Ukrainoje Paryžiui teko atšaukti 1,3 mlrd. eurų vertės kontraktą, pagal kurį Rusijai turėjo būti parduoti du modernūs karo laivai. Maskva sakė, kad šį sprendimą Paryžius priėmė spaudžiant Vašingtonui.

„Labai džiaugiuosi tave matydamas, Nicolas, – familiariai sakė V. Putinas. – Per pastaruosius metus labai daug įvyko Europoje, pasaulyje ir mūsų dvišaliuose ryšiuose.“

N. Sarkozy atvyko į Maskvą su savo partijos „Respublikonai“ (Les Republicains) delegacija. Šis politikas tikisi kandidatuoti 2017 metais vyksiančiuose Prancūzijos prezidento rinkimuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi