Pasaulyje

2020.05.24 20:02

Johnsonas gina savo patarėją, kaltinamą pažeidus karantiną

BNS, ELTA 2020.05.24 20:02

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas sekmadienį išreiškė palaikymą vienam iš svarbiausių savo patarėjų Dominicui Cummingsui, nepaisydamas didelio jo paties partijos spaudimo atleisti D. Cummingsą dėl įtarimų pažeidus karantino taisykles.

„Jis elgėsi atsakingai, teisėtai ir sąžiningai“, – pareiškė B. Johnsonas, kalbėdamas apie D. Cummingsą, kuris kaltinamas nepaisęs saviizoliacijos taisyklių ir keliavęs per šalį su žmona, kai pastaroji užsikrėtė COVID-19.

D. Cummingsas, kuriam pasireiškė COVID-19 ligos simptomai, paliko savo butą Londone ir išvyko pas tėvus, gyvenančius Daramo mieste, Šiaurės rytų Anglijoje, pranešė laikraščiai „The Guardian“ bei „Daily Mirror“.

Pagrindinė opozicinė Leiboristų partija pareikalavo paaiškinimo. Partijos atstovai teigė, kad pastarieji žiniasklaidos pranešimai leidžia suprasti, kad D. Cummingsas mano esąs aukščiau įstatymo. Mažesnė liberalų demokratų partija teigė, kad tokiu atveju reikėtų svarstyti apie D. Cummingso atstatydinimą.

Daramo policija patvirtino, kad kovo 31 d. jie sulaukė pranešimo apie iš Londono į jų miestą atvykusį žmogų.

Tuo metu B. Johnsono vyriausybė prašė šalies gyventojų keliauti tik esant ypatingoms aplinkybėms. COVID-19 ligos simptomus pajutę asmenys turėjo likti namuose ir niekur neiti.