Pasaulyje

2020.05.23 21:55

Naujasis koronaviruso epicentras – Pietų Amerika, čia piko laukiama tik birželį

Kinija pirmą kartą nuo koronaviruso protrūkio pradžios skelbia nefiksavusi nė vieno naujo užsikrėtimo. Jos vyriausiasis epidemiologas pripažino visuomenės teisę kritikuoti atsaką, o pradiniame epicentre, Uhane, kur tikimasi patikrinti visus gyventojus, vien vakar atlikta pusantro milijono testų. Dabar Pasaulio sveikatos organizacija naujuoju viruso epicentru vadina Pietų Ameriką.

Brazilija pagal susirgimų skaičiumi jau antra pasaulyje. Bet kenčia ir šalys, kurios karantino ėmėsi anksčiau ir griežtesnio.

Brazilija, San Paulas

Didžiausiame vakarų pusrutulio mieste, didžiausiose jo kapinėse duobkasiai nespėja. Sako, dirbantys po dvylika valandų, karstus laidojantys vieną ant kito.

Brazilija protrūkio mastu pasaulyje nusileidžia tik Jungtinėms Valstijoms, piko laukiama tik birželį. San Paulas kenčia labiausiai.

Brazilija, Brazilija

San Paulo gubernatorių prezidentas vadina mėšlo krūva, Rio de Žaneiro – išmatų krūva, mat abu nepakluso ir įvedė karantiną. Skandalingo Vyriausybės posėdžio įraše, kurį po mėnesio kovos paviešino Aukščiausiasis teismas, Žairas Bolsonaras prieš tokius kviečia ginkluotis.

Ir idiotais vadina abejojančius antimaliarinio vaisto veiksmingumu – jo naudojimą Bolsonaras išplėtė. Bet naujausias tyrimas Amerikoje rodo, kad hidroksichlorokvinas, kurį geria ir Donaldas Trumpas, riziką mirti sunkiems ligoniams tik padidina – gal net dvigubai.

Brazilija, Rio de Žaneiras

Didžiausioje Pietų Amerikos šalyje jaunų žmonių miršta daugiau negu kitur pasaulyje – ne tik todėl, kad tarp gyventojų jaunimo daugiau. Kas dirba – negali nedirbti, nepramis.

„Daugelis Pietų Amerikos šalių, galima sakyti, tapo naujuoju ligos epicentru. Matome, atvejų daugėja daugelyje Pietų Amerikos šalių, rūpinamės dėl daugelio, bet Brazilija labiausiai paveikta“, – sako PSO nepaprastųjų situacijų vadovas Michael Ryan.

Argentina, Buenos Airės

Argentinoje atvejų dešimt kartų mažiau, bet ji vėl bankrutavo – devintą kartą istorijoje ir antrąkart šiame šimtmetyje – nesugebėjo sumokėti pusės milijardo dolerių palūkanų už obligacijas. Karantinas vienas griežčiausių pasaulyje ir prezidentui pinigus svarbiau skirti jo padariniams švelninti.

Čilė, Santjagas

Skurdžiausių Čilės sostinės priemiesčių gyventojai jau kurį laiką maištauja – nors atvejų sparčiai daugėja ir karantinas griežtas, jie sako negaunantys pagalbos.

Aišku, reikia elgtis kitaip, bet tai vienintelis būdas ko nors pasiekti šioje šalyje. Mes čia taip kovojame – taip reiškiasi žmonių badas.

Pirmieji protrūkiai pasirodė turtinguose rajonuose, susirgo grįžusieji iš Italijos ir Azijos. Kaip ir kitur Pietų Amerikoje, protestuotojai piktinasi, kad ligą atvežė turtuoliai. O kenčia skurdieji – tie, kas negali nedirbti, arba kas darbo jau neteko.