Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.23 19:47

Užsidarius valstybių sienoms, Italijos ūkiai pasigenda darbininkų – juos atsigabena užsakomaisiais skrydžiais

Europos valstybėms dėl koronaviruso pandemijos uždarius sienas, Italijos ūkiuose trūksta derlių nuimančių darbininkų. Skaičiuojama, kad per sezoną pas Italijos ūkininkus atvyksta apie 350 tūkst. užsieniečių. Jie nuima maždaug ketvirtadalį šviežių itališkų daržovių ir vaisių derliaus. Kol sienos uždarytos, ūkininkams darbo jėgą tenka skraidinti užsakomaisiais reisais.

Peskaroje leidžiasi lėktuvas iš Kasablankos. Jame – daugiau nei šimtas marokiečių. Visi jie – Italijos ekonomikai gyvybiškai svarbūs žmonės. Tai – daržovių ir vaisių ūkiuose dirbsiantys darbininkai.

„Dirbsime Fučine. Atliekame įvairiausius darbus: sodiname, ariame dirvą, nuimame derlių. Dirbsime iki pat sezono pabaigos gruodį“, – sako darbininkas iš Maroko.

Suplanuoti du užsakomieji skrydžiai. Jais atvyks apie 250 darbininkų. Jie išsiskirstys po 40 ūkių.

„Mūsų ūkininkai labai džiaugiasi. Jie tikėjo šiuo planu, sumokėjo už skrydį. Šie darbininkai jiems labai reikalingi“, – kalba ūkininkų asociacijos atstovas Stefano Fabrizi.

Atvykę darbininkai privalės dvi savaites izoliuotis. Dalis ūkininkų vis dar derasi su Vyriausybe dėl išimčių – kai kur derlių imti po keturiolikos dienų bus jau per vėlu.

„Viską labai kruopščiai planavome kartu su Italijos ambasada Maroke. Gaila, negalėjome to suorganizuoti anksčiau“, – apgailestauja ūkininkų asociacijos atstovas Camillo Colangelo.

Sėkmingos derybos su Vyriausybe dėl darbininkų skrydžių palengvins saujelės Italijos ūkininkų naštą. Tačiau didžioji dalis susiduria su sezoninės darbo jėgos trūkumu.

Kasmet į Italiją atvyksta apie 350 tūkst. darbininkų. Tačiau šiemet dėl koronaviruso infekcijos protrūkio uždarius sienas užsieniečių pagalba tapo neprieinama.

Italija birželio trečią dieną planuoja atverti sienas Europos Sąjungos narėms. Ūkininkai tikisi, kad tada į šalį atvyks ne tik turistai, bet ir darbininkai.

Jau dabar Italijos ūkininkų asociacijos buria norinčius dirbti rumunus, bulgarus, lenkus. Tikimasi, kad birželį jų atvyks apie 150 tūkst.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi