Pasaulyje

2015.10.30 08:23

JAV apsisprendė dėl sankcijų Baltarusijai

ELTA 2015.10.30 08:23

Jungtinės Valstijos, kaip ir Europos Sąjunga (ES), stabdo sankcijas Baltarusijai. Taip Vašingtonas, pasikonsultavęs su Briuseliu, reaguoja į politinių kalinių paleidimą Baltarusijoje prieš prezidento rinkimus spalio viduryje, praneša agentūra AFP.

JAV valstybės departamento atstovas Johnas Kirby ketvirtadienį kalbėjo apie „ribotą sankcijų atidėjimą“, kuris baltarusių ekonomikai suteiks daugiau erdvės. Prieš tai ES paskelbė, kad stabdo sankcijas prezidento Aleksandro Lukašenkos autoritariškai valdomai šaliai.

Keturiems mėnesiams panaikintas 170 baltarusių bei trijų organizacijų turto įšaldymas. Vašingtonas sustabdė sankcijas devynioms baltarusių organizacijoms.

J. Kirby paragino A. Lukašenką imtis „tolesnių pozityvių žingsnių“ žmogaus teisų padėčiai gerinti ir demokratijai skatinti. ES taip pat tikisi „pozityvios plėtros“. Kitų metų pradžioje šalys narės spręs, ar visiškai atšaukti sankcijas.

Du dešimtmečius prie Baltarusijos vairo stovintis A. Lukašenka spalio 11-ąją buvo perrinktas prezidentu penktajai kadencijai.

ES sankcionuojamų asmenų sąraše lieka keturi baltarusiai, kurie kaltinami dėl politinių aktyvistų dingimo. Taip pat lieka galioti europiečių embargas ginklų ir medžiagų, kurios gali būti naudojamos gyventojams engti, tiekimui.