Pasaulyje

2015.10.30 07:51

Floridos oro uoste kilus gaisrui keleiviniame lėktuve sužeisti 15 žmonių

BNS 2015.10.30 07:51

Viename Floridos oro uoste 15 žmonių nukentėjo ketvirtadienį kilus gaisrui keleiviniame laineryje, kai jis riedėjo taku, pranešė pareigūnai.

Brauardo apygardos šerifo biuras nurodė, kad užsiliepsnojo lėktuvo „Boeing 767“, kuris turėjo skristi į Venesuelą iš Fort Loderdeilio, variklis.

Vienas žmogus smarkiai apdegė, du kiti buvo lengviau sužeisti, o kiti 12 patyrė lengvų traumų, apygardos pareigūnai sakė per spaudos konferenciją.

Pasak jų, tame lėktuve buvo 101 žmogus.

Po to incidento vienas iš Fort Loderdeilio-Holivudo tarptautinio oro uosto kilimo ir tūpimo takų buvo atidarytas.

„Tebejuntame to incidento poveikį. Tačiau gera žinia, kad pradedame įgyvendinti atsarginius variantus, o skrydžiai tęsis“, – sakė oro uosto atstovas Gregas Meyeris.

Internete paskelbtuose vaizdo įrašuose matosi didelis juodų dūmų debesis, besiveržiantis iš lėktuvo. Kituose matėsi gaisro apgadintas variklis po vienu iš sparnų.

Nacionalinė transporto saugumo valdyba (NTSB) nurodė siunčianti savo komandą ištirti gaisro priežasties.

Tas lėktuvas priklauso oro bendrovei „Dynamic International Airways“, turinčiai sertifikatą rengti reisus į Jungtines Valstijas ir tik neseniai atidariusiai skrydžius tarp Fort Loderdeilio ir Simono Bolivaro tarptautinio oro uosto Karakase.

„Tebelaukiame informacijos apie sužeidimų mastą. Ir kas konkrečiai nutiko. Tačiau atrodo, kad greiti veiksmai iš tikrųjų labai padėjo“, – JAV Atstovų Rūmų narė Debbie Wasserman Schultz, išrinkta į Kongresą apygardoje, kuriai priklauso Fort Loderdeilis, sakė naujienų televizijai CNN.

D. Wasserman Schultz pažymėjo, kad Brauardo apygardoje gyvena didelė venesueliečių bendruomenė.

Federalinė aviacijos administracija (FAA) nurodė, kad po to incidento skrydžiai iš Fort Loderdeilio oro uosto ir į jį buvo sustabdyti.

Šis oro uostas kasmet aptarnauja apie 26 mln. keleivių. Iš jo skraidoma į maždaug 40 oro uostų kitose šalyse ir 60 – Jungtinėse Valstijose.