Pasaulyje

2020.05.23 13:44

Lėktuvo katastrofą Pakistane išgyvenęs vyras: aplinkui buvo tik liepsnos ir baisus žmonių riksmas

gyvi liko vos 2 iš 97 žmonių
LRT.lt, BNS2020.05.23 13:44

Penktadienį Pakistaną sukrėtė keleivinio lėktuvo katastrofa – pietiniame Karačio mieste laineris nukrito ant gyvenamojo rajono žuvo 97 žmonės, bet du liko gyvi.

Vienas iš likusių gyvų pasidalino savo išgyvenimais su žurnalistais.

Pasak jo, aplink jis tematė degančias liepsnas ir girdėjo agonijos ištiktų žmonių riksmus.

Muhammadas Zubairas yra vienas lainerio keleivių, kuriam pavyko išgyventi 97 aukų pareikalavusią tragediją.

Liudininko teigimu, lėktuvas bandė nusileisti tik kartą, vėliau, praėjus maždaug 10-15 minučių, įvyko tragedija, laineris tiesiog smigo į gyvenamąjį kvartalą.

„Niekas nenutuokė, kad tuoj įvyks tragedija, keleiviai lėktuve galvojo, kad vyksta normalus nusileidimo procesas“, – BBC pasakojo M. Zubairas.

Po smūgio vyras teigia praradęs sąmonę, ją atgavęs aplink girdėjo riksmus ir matė liepsnas.

„Konkrečiai žmonių nemačiau, tik girdėjau jų riksmus. Suaugusių, vaikų. Aplink buvo liepsnos“, – pasakoja tragedijos liudininkas.

Išsigelbėjęs lėktuvo keleivis neabejoja, kad jam tiesiog pasisekė.

Vos tik atgavęs sąmonę, jis atsisegė saugos diržus, tarp dūmų ir ugnies liepsnų pamatė šviesą, gelbėjosi šokdamas iš maždaug trijų metrų aukščio.

„Šokau iš maždaug trijų metrų aukščio ir tik po kelių akimirkų atsidūriau saugioje zonoje“, – sakė M. Zubairas.

Kol kas apie nelaimės priežastis oficialių žinių nėra, tačiau pirminė versija – lėktuvo techninis gedimas, pilotai buvo susisiekę su skrydžio koordinatoriais ir pranešė apie tam tikrus sutrikimus lainerio valdyme.

Pilotai buvo patyrę

Nelaimė įvyko pakistaniečiams ruošiantis švęsti pasninko mėnesio Ramadano pabaigą ir Id al Fitro (Atsigavėjimo) pradžią. Daugelis gyventojų tokiu metu grįžta į savo namus miestuose ir kaimuose.

Katastrofos vietoje gaisrininkas Sarfrazas Ahmedas sakė AFP, kad gelbėtojai iš lėktuvo „Airbus A320“ traukė lavonus, kurie tebebuvo prisegti saugos diržais.

„Tai buvo [„Airbus“] A320 – vienas saugiausių lėktuvų, – spaudos konferencijoje pareiškė PIA vykdomasis direktorius Arshadas Mahmoodas Malikas. – Techniniu ir eksploataciniu požiūriu viskas buvo tvarkoje.“

Anot Pakistano aviacijos ministro Ghulam Sarwaro Khano, oro bendrovė teigė, kad orlaivio kapitonas Sajjadas Gullasbuvo labai patyręs A320 pilotas.

„Airbus“ nurodė, kad sudužęs lėktuvas pirmąkart buvo pradėtas eksploatuoti 2004 metais, o po dešimtmečio buvo įsigytas PIA. Orlaivis išskraidė maždaug 47,1 tūkst. valandų.

PIA pažadėjo atlikti visavertį nepriklausomą tyrimą.

Pakistanas yra liūdnai pagarsėjęs dėl nepakankamai atsakingo požiūrio į karinės ir civilinės aviacijos saugumą. Anksčiau šalyje įvyko nemažai lėktuvų ir sraigtasparnių avarijų.

2016 metais „Pakistan International Airlines“ lėktuvas, skrisdamas iš tolimosios šiaurės į Islamabadą, užsidegė sugedus vienam iš dviejų turbosraigtinių variklių. Tąsyk žuvo daugiau nei 40 žmonių.

Daugiausiai gyvybių pareikalavusi orlaivio katastrofa Pakistane įvyko 2010 metais. Tuomet iš Karačio pakilęs privačios oro bendrovės „Airblue“ lėktuvas „Airbus A321“ leisdamasis sudužo netoli Islamabado esančiose kalvose. Per tą katastrofą žuvo visi laineriu skridę 152 žmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.