Pasaulyje

2020.05.23 10:08

Žiniasklaida: Britanijos premjero patarėjas Cummingsas pažeidė karantino taisykles

ELTA2020.05.23 10:08

Vienas iš Jungtinės Karalystės (JK) premjero Boriso Johnsono aukšto lygio patarėjų Dominicas Cummingsas patraukė policijos pareigūnų dėmesį, sulaužydamas dėl COVID-19 epidemijos įvesto karantino taisykles, penktadienį pranešė žiniasklaida.

D. Cummingsas, kuriam pasireiškė COVID-19 ligos simptomai, paliko savo butą Londone ir išvyko pas tėvus, gyvenančius Daramo mieste, Šiaurės rytų Anglijoje, pranešė laikraščiai „The Guardian“ bei „Daily Mirror“.

Pagrindinė opozicinė Leiboristų partija pareikalavo paaiškinimo. Partijos atstovai teigė, kad pastarieji žiniasklaidos pranešimai leidžia suprasti, kad D. Cummingsas mano esąs aukščiau įstatymo. Mažesnė liberalų demokratų partija teigė, kad tokiu atveju reikėtų svarstyti apie D. Cummingso atstatydinimą.

Daramo policija patvirtino, kad kovo 31 d. jie sulaukė pranešimo apie iš Londono į jų miestą atvykusį žmogų.

„Pareigūnai susisiekė su namo, į kurį tas žmogus atvyko, savininkais ir jie patvirtino, jog asmuo laikėsi saviizoliacijos atskiroje namo dalyje, – teigiama policijos pranešime. – Pagal visoje šalyje priimtas gaires pareigūnai paaiškino šeimai saviizoliacijos taisykles ir būtiniausių kelionių rekomendacijas.“

Tuo metu B. Johnsono vyriausybė prašė šalies gyventojų keliauti tik esant ypatingoms aplinkybėms. COVID-19 ligos simptomus pajutę asmenys turėjo likti namuose ir niekur neiti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.