Pasaulyje

2020.05.23 08:32

Naujausia informacija. Europoje – jau daugiau kaip 2 mln. COVID-19 atvejų

Brazilija tapo antra labiausiai paveikta šalimi pasaulyje, atnaujinta 20.51
LRT.lt, BNS, ELTA 2020.05.23 08:32

Europoje oficialiai užregistruota daugiau kaip 2 mln. užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, iš jų beveik du trečdaliai – Rusijoje, Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje, Italijoje ir Prancūzijoje, rodo naujienų agentūros iki šeštadienio 16 val. Grinvičo (19 val. Lietuvos) laiku surinkti duomenys.

Europa, kurioje iki šiol užregistruota mažiausiai 2 001 995 koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų ir 173 133 užsikrėtusių žmonių mirtys, yra labiausiai pandemijos paveiktas žemynas.

Pasaulyje nustatyti iš viso 5 244 616 COVID-19 atvejai ir mirė 339 011 užsikrėtusiųjų.

Tarp Europos valstybių daugiausiai užsikrėtimo atvejų nustatyta Rusijoje (335 882, taip pat 3 388 mirtys. Šioje šalyje nuo gegužės pradžios daugumą dienų buvo skelbiama apie maždaug po 10 000 naujai užregistruotų COVID-19 atvejų.

Taip pat smarkiai nukentėjo Britanija (257 154 užsikrėtimo atvejai ir 36 675 mirtys), Ispanija (234 824 atvejai ir 28 628 mirtys), Italija (229 327 atvejai ir 32,735 mirtys) ir Prancūzija (182 219 atvejai ir 28 289 mirtys).

Ši statistika, paremta duomenimis, AFP gautais iš nacionalinių institucijų, ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) skelbiama informacija, tikriausiai atspindi tik dalį tikrojo užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičiaus, nes daugelyje šalių testai atliekami tik žmonėms, kuriems pasireiškia sunkūs simptomai.

Atnaujinta 19.37

Frankfurte per mišias koronavirusu užsikrėtė dešimtys žmonių

Vokietijoje naujuoju koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 40 žmonių, anksčiau šį mėnesį dalyvavusių vienose mišiose Frankfurte, šeštadienį pranešė šalies žiniasklaida.

Šeši iš šių žmonių buvo hospitalizuoti, naujienų agentūrai DPA sakė sveikatos apsaugos pareigūnai. Pamaldos vyko gegužės 10 dieną, praėjus kelioms dienoms po leidimo Vokietijoje vėl atverti maldos namus, pranešė dienraštis „Frankfurter Rundschau“.

Gretimo Maino-Kincigo-Kreiso rajono pareigūnai penktadienį pranešė, kad koronavirusu užsikrėtė 16 pamaldų Frankfurte dalyvių. Vokietija gegužės pradžioje pradėjo švelninti suvaržymus, įvestus siekiant sustabdyti koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimą, šalyje aiškiai sumažėjus naujų užsikrėtimo atvejų.

Tačiau išlieka nuogąstavimų dėl galimos antrosios bangos šalyje, kuri buvo paveikta mažiau nei kai kurios jos kaimynės Europoje. Anksčiau šeštadienį šiaurinės Žemutinės Saksonijos žemės tarnybos pranešė, kad septyni žmonės užsikrėtė viename restorane Lėro mieste. Dėl šio incidento iš viso karantinuota apie apie 50 žmonių.

Klausimas, ar jau galima leisti atnaujinti pamaldas, yra ypač opus Vokietijoje ir kitose šalyse. Prancūzijoje Evangelikų Bažnyčios vasario pabaigoje organizuotame savaitės trukmės sambūryje dalyvavo apie 2 000 žmonių. Šis renginys tapo židiniu, iš kurio koronavirusas pasklido dešimtyse vietų visoje šalyje.

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose paragino valstijų gubernatorius leisti vėl atidaryti maldos namus, kurių veiklą jis pavadino „būtina“.

Vokietijoje iki šeštadienio buvo užregistruota 177 850 COVID-19 atvejų ir 8 216 pacientų mirčių nurodė Roberto Kocho institutas.

Atnaujinta 17.58

Gazos Ruože patvirtintas pirmasis mirties nuo COVID-19 atvejis

Gazos Ruožo valdžios institucijos šeštadienį pranešė apie pirmąją koronaviruso auką palestiniečių anklave, kur pastarosiomis dienomis sparčiai plinta šis užkratas.

„77 metų Fadila Muhammadas Abu Raida iš Kan Juniso muhafazos mirė būdama izoliuota ligoninėje Rafos perėjoje dėl užkrėtimo koronavirusu“, – informavo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija.

Atnaujinta 17.57

Britanijos premjero padėjėjas Cummingsas įtariamas pažeidęs karantino režimą

Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Boriso Johnsono vienas iš svarbiausių patarėjų Dominicas Cummingsas sulaukė policijos dėmesio, įtarus, kad jis pažeidė izoliavimosi dėl koronaviruso infekcijos COVID-19 taisykles, penktadienį pranešė žiniasklaida.

Kaip nurodė dienraščiai „Daily Mirror“ ir „The Guardian“, D. Cummings išvyko iš savo namų Londone pas savo tėvus Daramo mieste šiaurės rytų Anglijoje, maždaug už 400 km nuo Londono, nors jam tuo metu pasireiškė COVID-19 simptomai.

Pagrindinė opozicinė Leiboristų partija pareikalavo paaiškinimų. Anot jos, iš žiniasklaidos pranešimų galima spręsti, kad D. Cummingsas save laiko esančiu aukščiau įstatymų.

„Visuomenė nepaprastai aukojosi per šia pandemiją ir karantiną. Negali būti vienokių taisyklių jas nustatantiems ir kitokių – Britanijos žmonėms“, – sakė leiboristų lyderis Keiras Starmeris.

Mažesnė Liberalų demokratų partija taip pat pareiškė, kad dėl šio incidento premjero patarėjui gali tekti atsistatydinti. Daramo policija patvirtino kovo 31-ąją dieną gavusi pranešimą apie asmenį, atvykusį į miestą iš Londono.

„Pareigūnai susisiekė su tuo adresu gyvenančiais savininkais. Jie patvirtino, kad minimas asmuo ten yra ir kad jis izoliavęsis dalyje namo“, – sakoma teisėsaugos pranešime.

„Remdamiesi nacionalinėmis tvarkos palaikymo taisyklėmis, nuostatomis ir pakartojo atitinkamas rekomendacijas dėl būtinų kelionių“, – pridūrė policija.

D. Cummingsas vėliau buvo pastebėtas netoli savo tėvų namo su mažu vaiku – kaip manoma, savo sūnumi, nurodė laikraščiai. Tuo metu B. Johnsono vyriausybė ragino žmones iš namų išeiti tik būtiniausiu atveju, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą. Žmonės, kuriems pasireiškė koronavirusinės infekcijos simptomai, turėjo izoliuotis namuose.

Vienas neįvardytas ministras sakė „Daily Telegraph“: „Jis [Cummingsas] turės pasitraukti. Tai tiesiog arogancija.“

Dauningo gatvė kovo gale pranešė, kad D. Cummingsas izoliavosi, pasireiškus COVID-19 simptomams. B. Johnsonas taip pat užsikrėtė koronavirusu ir netgi buvo trumpai gydomas intensyviosios terapijos skyriuje. Liberalų demokratų partijos laikinasis pirmininkas Edas Davey sakė, jog jeigu D. Cummingsas pažeidė taisykles, „jis turės atsistatydinti“.

Anksčiau šį mėnesį vyriausiasis epidemiologas Neilas Fergusonas atsistatydino iš vyriausybės darbo grupės atsako į koronaviruso protrūkį reikalams, pripažinęs, kad pažeidė karantino taisykles, susitikęs su savo mylimąja. Škotijos vyriausioji medicinos pareigūnė Catherine Calderwood balandį taip pat atsistatydino, pažeidusi savo pačios nustatytas taisykles – dukart apsilankiusi savo antruose namuose.

Atnaujinta 17.04

Indijoje jau antrą dieną iš eilės nustatoma per 6 tūkst. naujų COVID-19 atvejų

Indijoje šeštadienį jau antrą dieną iš eilės fiksuojama daugiau nei 6 tūkst. naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų – tai yra dar vienas rekordinis jų pagausėjimas šioje Pietų Azijos valstybėje per pastarąją parą.

Šeštadienį šalyje pranešta apie 6 654 naujus COVID-19 atvejus, o bendras jų skaičius pasiekė 125 102. Nuo epidemijos pradžios mirė 3 720 indų.

Sergamumo lygis 1,3 mlrd. gyventojų turinčioje šalyje išaugo, sušvelninus du mėnesius galiojusį visuotinį karantiną.

Valstijose, kur nustatoma palyginti nedaug atvejų, pastarosiomis dienomis protrūkis intensyvėjo, daugeliui gyventojų iš miestų sugrįžtant namo, įskaitant specialiais traukiniais keliaujančius migrantus darbininkus.

Šiaurės rytinės Asamo pasienio valstijos valdžia šeštadienį iškėlė baudžiamuosius kaltinimus įtariamiems karantino pažeidėjams, kai vietos izoliavimo centruose COVID-19 buvo nustatyta daugiau kaip 100-ui žmonių.

Atnaujinta 15.48

Prancūzija įvedė privalomą karantiną atvykstantiems iš Jungtinės Karalystės ir Ispanijos

Prancūzijoje iš Jungtinės Karalystės ir Ispanijos atvykstantiems keliautojams bus privalomas 14 dienų karantinas. Šis sprendimas priimtas reaguojant į panašius kitų valstybių paskelbtus apribojimus.

Įsakymas galioja keliautojams iš tų Europos šalių, kurių vyriausybės vienašališkai įvedė privalomą 14 d. karantiną atvykėliams, šeštadienį teigė Prancūzijos vidaus reikalų ministerija.
Karantino turės laikytis nuo pirmadienio iš Ispanijos atskrendantys keleiviai. Ispanija gegužės 15 d. priėmė tokį pat nutarimą dėl 14 dienų karantino atvykėliams.

Keliautojams iš Jungtinės Karalystės privalomas karantinas bus įvestas tada, kai Britanijos vyriausybė priims panašius apribojimus. Penktadienį Jungtinės Karalystės vidaus reikalų ministrė Priti Patel teigė, kad nuo birželio 8 d. privalomas 14 d. karantinas bus taikomas beveik visiems į šalį atvykstantiems užsieniečiams.

Šis sprendimas buvo gana netikėtas: premjeras Borisas Johnsonas vos prieš dvi savaites telefonu kalbėjosi su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu, manyta, kad lyderiai susitarė dėl būsimų bendrų apribojimų pasienyje.

Atnaujinta 15.06

Baltarusijoje nustatyta jau per 35 tūkst. COVID-19 atvejų, beveik 200 žmonių mirė

Baltarusijoje iki šeštadienio užregistruoti 35 244 asmenys, kuriems nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, pranešė Baltarusijos sveikatos apsaugos ministerija.

Per praėjusią parą užregistruotas 941 naujas užsikrėtimo atvejis.

„Per visą infekcijos plitimo laikotarpį šalyje mirė 194 pacientai (iš jų 190 iki gegužės 22 dienos), kurie turėjo virtinę lėtinių susirgimų ir kuriems nustatyta koronavirusinė infekcija“, – skelbia ministerija.

Taip pat pranešama, kad iki gegužės 23 dienos pasveiko ir iš ligoninių išrašyta 13 528 pacientų, kuriems anksčiau buvo diagnozuota COVID-19.

Ministerijos duomenimis, iš viso šalyje atlikti 434 618 testų koronavirusinei infekcijai nustatyti.

Atnaujinta 12.28

Latvijoje patvirtinta dar 16 COVID-19 atvejų, Estijoje – 14

Latvijoje per parą patvirtinta dar 16 užsikrėtimo COVID-19 liga atvejų, mirčių neužfiksuota. Šalyje šiuo metu iš viso patvirtinta 1 046 ligos atvejų, skelbia Latvijos visuomeninis transliuotojas LSM.

Ligų prevencijos ir kontrolės centro (SPKC) duomenimis, per praėjusią parą atlikti 1 480 testai dėl koronaviruso. Nuo vasario pabaigos šalyje iš viso atlikti 97 846 testai.

Latvijos ligoninėse šiuo metu gydomi 24 infekcija užsikrėtę asmenys, dviejų iš jų būklė yra sunki. Nuo ligos šalyje mirė 22 žmonės, 712 pasveiko.

Estijoje per praėjusią parą patvirtinta dar 14 užsikrėtimo COVID-19 atvejų. Devyni šių atvejų patvirtinti Harju apskrityje, keturi – Taline, trys – Pernu apskrityje, nurodo Sveikatos taryba.

Naujų mirties atvejų neužfiksuota. Paskutinis mirties nuo infekcijos atvejis Estijoje užfiksuotas gegužės 17 d. Šalyje COVID-19 aukomis iš viso tapo 64 pacientai.

Ligoninėse tebegydomi 37 pacientai, vienam iš jų reikalingas plaučių ventiliatorius.

Kinija neužfiksavo nei vieno naujo koronaviruso atvejo

Kinija pranešė, kad šalyje per pastarąją parą neužfiksuota nei vieno naujo koronaviruso infekcijos atvejo.

Tai pirmas kartas nuo to laiko, kai Kinija sausio mėnesį pradėjo teikti duomenis apie COVID-19.

JAV mirė dar 1 260 koronavirusu užsikrėtusių žmonių

Jungtinės Valstijos penktadienį pranešė apie dar 1 260 naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirtį, o bendras susirgimo COVID-19 aukų skaičius šalyje išaugo iki 95 921 žmogaus, rodo Johnso Hopkinso universiteto skelbiama statistika.

Baltimorėje įsikūrusio universiteto duomenimis, paskelbtais iki 20 val. 30 min. vietos (šeštadienį 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku, šalyje oficialiai nustatyta per 1,6 mln. užsikrėtimo atvejų – daug daugiau negu bet kurioje kitoje šalyje,

Pandemijos aukų Jungtinėse Valstijose toliau daugėja, nors prezidentas Donaldas Trumpas, siekiantis būti perrinktas ateinantį lapkritį, toliau spaudė valstijų ir vietos valdžios pareigūnus vėl atšildyti Amerikos ekonomiką.

Penktadienį jis pareikalavo, kad valstijų gubernatoriai pripažintų bažnyčias, sinagogas ir mečetes „būtinomis paslaugomis“, prilygstančiomis maisto parduotuvių ir vaistinių darbui, bei leisti joms nedelsiant suteikti leidimą vėl rengti pamaldas, nors tebegalioja dėl COVID-19 protrūkio įvesti apribojimai viešiems susirinkimams.

„Gubernatoriai turi pasielgti teisingai ir leisti šios labai svarbioms tikėjimo vietoms atsidaryti dabar pat, šį savaitgalį“, – sakė prezidentas respublikonas, laikantis konservatyviąją religingą visuomenės dalį savo rinkėjų branduoliu.

„Jeigu jie to nepadarys, aš apeisiu gubernatorius. Amerikoje mums reikia daugiau maldų, o ne mažiau“, – kalbėjo D. Trumpas.